תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » מבוכה לראש ה-FCC: יועצת הפס הרחב שלו נעצרה בחשד להונאה
צילום אילוסטרציה: סברשינסקי, BigStock

מבוכה לראש ה-FCC: יועצת הפס הרחב שלו נעצרה בחשד להונאה

אג'יט פאי, המכהן כיו"ר רשות התקשורת הפדרלית, מינה את אליזבת פירס לתפקיד - וכעת היא נעצרה בחשד להונאה ותרמית בהיקף של רבע מיליארד דולר

מאת 17 באפריל 2018, 17:41 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יו"ר רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית, ה-FCC, אג'יט פאי, מינה את אליזבת פירס לאחת מ-"יועצי הפס הרחב" שלו, אלא שהדברים לא התפתחו לפי הציפיות: פירס נעצרה באחרונה בחשד שביצעה הונאה בהיקף של רבע מיליארד דולר. על פי כתב האישום שהוגש נגדה, היא גייסה ממשקיעים מאות מיליוני דולרים עבור חברת הסיבים Quijntillion מאלסקה, שהיא שימשה כנשיאה שלה, לאחר זיוף חוזים ופיזור שקרים לגבי הכנסות עתידיות צפויות.

הוול-סטריט ג'ורנל (The Wall Street Journal) ציטט דו"ח שהכין ג'פרי ברמאן, התובע הכללי של מדינת ניו-יורק, ושעסק בחשדות כלפי פירס, בו הוא כתב כי "כפי שהתברר, הסכמי המכירה הללו היו חסרי ערך, משום שהלקוחות לא חתמו עליהם. במקום זאת, כפי שנטען, פירס זייפה חתימות של הצד הנגדי על החוזה לאחר שזה כבר נחתם. כתוצאה מההונאה של פירס נותרו חברות ההשקעה עם מערכת ששווייה נמוך בהרבה ממה שהיא גרמה להן להאמין".

פירס ניסתה לגייס כסף בכדי לסייע בבניית מערכת סיבים אופטיים שתחבר את אלסקה לאינטרנט המהיר ושתעזור לחבר אותה באופן מוצלח יותר לרשתות במדינות אחרות בארצות הברית. ביום ה' האחרון הוגש נגדה כתב אישום על הונאה והיא עומדת בפני עונש מרבי של 20 שנות מאסר.

ועדה שנועדה "לצמצם ולהסיר חסמים רגולטוריים להשקעה בתשתית"

פאי בחר בפירס אשתקד כיו"רית הוועדה המייעצת לפריסה של פס רחב, ה-BDAC (ר"ת Broadband Deployment Advisory Committee). הוועדה הוקמה במטרה "לצמצם ולהסיר חסמים רגולטוריים להשקעה בתשתית", כפי שתוארה על ידי ה-FCC. בהיותה מאוישת כמעט כולה על ידי גורמים מהתעשייה, נראה היה שהיא בעיקר נועדה על מנת לסייע לרשות לרקום קשרים מקומיים עם חברות המפעילות רשתות תקשורת, כך לפי הדיווחים במדיה האמריקנית.

פירס התפטרה מ-Quintillion באוגוסט האחרון וחודש לאחר מכן מונתה לתפקידה ב-BDAC. החברה מסרה בתגובה כי "Quintillion מעריכה את השותפויות שלה עם לקוחות ומשקיעים והפעולות, לכאורה, של פירס אינן מתיישרות עם האופן שהחברה מנהלת עסקים. החקירה המתמשכת לא השפיעה על פעילותה של Quintillion ולא על איכות שירותיה".

קריסטינה וולסטון, סמנכ"לית קשרי החוץ של החברה, אמרה ש-"Quintillion גאה בפרויקט שבנתה ומחויבת להרחיב את טביעת הרגל של רשת הסיבים האופטיים שלה. זהו פרויקט טרנספורמטיבי לאלסקה ומעבר לה".

פאי וה-FCC לא הגיבו.

מבוכה לראש ה-FCC: יועצת הפס הרחב שלו נעצרה בחשד להונאה Reviewed by on . יו"ר רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית, ה-FCC, אג'יט פאי, מינה את אליזבת פירס לאחת מ-"יועצי הפס הרחב" שלו, אלא שהדברים לא התפתחו לפי הציפיות: פירס נעצרה באחרונה בח יו"ר רשות התקשורת הפדרלית האמריקנית, ה-FCC, אג'יט פאי, מינה את אליזבת פירס לאחת מ-"יועצי הפס הרחב" שלו, אלא שהדברים לא התפתחו לפי הציפיות: פירס נעצרה באחרונה בח Rating: 0

הגיבו