תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » פייסבוק חוטפת תביעה ייצוגית בגלל מנגנון זיהוי הפנים שלה
האם מנגנון זיהוי הפנים של פייסבוק ייאלץ אותה לשלם מיליארדי דולרים? אילוסטרציה: BigStock

פייסבוק חוטפת תביעה ייצוגית בגלל מנגנון זיהוי הפנים שלה

בית המשפט החליט להכיר בתביעה כייצוגית וקבע שפייסבוק אספה "שפע של נתונים על המשתמשים שלה, כולל מגורים וכתובות IP" ● אם היא תפסיד במשפט, עלולה ענקית הרשתות החברתיות לשלם לנפגעים מחיר כבד במיוחד - מיליארדים רבים של דולרים

מאת 17 באפריל 2018, 12:16 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כאילו שמזמן לא שמענו על הפרת פרטיות בפייסבוק (Facebook), הנה אחת חדשה: ג'יימס דונאטו, שופט מחוזי בבית המשפט הפדרלי בסן פרנסיסקו, אישר אתמול (ב') תובענה ייצוגית נגד ענקית הרשתות החברתיות, שהוגשה בטענה שהיא השתמשה באופן לא חוקי במערכת זיהוי הפנים שלה בתמונות ללא אישור של המשתמשים.

התביעה שאושרה תהווה איחוד של מספר תביעות נגד החברה, שכולן כוללות את אותן הטענות.

לאתר ולהצמיד שם לפנים הנראים בתמונות

מה שקורה בפועל הוא שפייסבוק מייצרת ומאחסנת "תבניות פנים" על בסיס מאפייני פנים שנמצאו בתמונות ונותחו על ידי יכולות בינה מלאכותית. היא עושה זאת כבר מ-2010, כך שכיום היא יכולה באופן אוטומטי לאתר ולהצמיד שם לפנים הנראים בתמונות שמשתמשיה מעלים לפלטפורמה. אבל, לדברי התובעים, ההתנהלות הזו מפרה את חוק פרטיות המידע הביומטרי, שנכנס לתוקפו באילינוי ב-2008, ושאוסר על חברות כמו פייסבוק לאסוף ולאחסן נתונים ביומטריים של הצרכנים ללא רשותם.

החברה ביקשה להעביר את המקרה מאילינוי לסן פרנסיסקו – ונענתה בחיוב. היא ככל הנראה מתכוונת לבסס את ההגנה שלה על הטענה שהחוק מאילינוי קשור לשימוש בנתונים ביומטריים, כמו טביעות אצבע, סריקות עין, דפוסי קול וסריקות פניהם וידיהם של בני אדם, ואינו חל על "תבניות הפנים" שלה. בנוסף, פייסבוק מסבירה שהמשתמשים יכולים לבטל את התכונה.

השופט דונאטו קבע שעל פי החוק באילינוי, פייסבוק אספה "שפע של נתונים על המשתמשים שלה, כולל דיווח על מגורים ועל כתובות IP". לדבריו, הענקית הודתה כי היא יכולה לזהות לאילו משתמשים מאילינוי יש תבניות פנים.

המקרה מתייחס לפעולתה עד ל-2015 ועל פי חוק אילינוי, ענקית הרשתות החברתיות עלולה להיקנס בבין 1,000 ל-5,000 דולר על כל פעם שבה תמונה יוחסה לאדם מסוים ללא רשותו. אם היא תפסיד במשפט, עלולה פייסבוק למצוא את עצמה נדרשת לשלם לנפגעים מיליארדי דולרים.

"כשיותר אנשים הופכים מודעים להיקף איסוף הנתונים של פייסבוק, וכשהשלכות מתחילות להתחבר לאיסוף נתונים זה, בין אם כלכלי או רגולטורי, פייסבוק תצטרך לבחון את נהלי הפרטיות שלה ולבצע שינויים בהתאם לציפיות המשתמשים ולדרישות הרגולציה", אמר שון וויליאמס, עורך הדין המייצג את התובעים.

פייסבוק מסרה כי היא בוחנת את פסק הדין שאישר את התביעה הייצוגית. דוברת החברה אמרה ש-"אנחנו ממשיכים להאמין שלמקרה אין כל הצדקה ונגן על עצמנו בנחרצות".

פייסבוק חוטפת תביעה ייצוגית בגלל מנגנון זיהוי הפנים שלה Reviewed by on . כאילו שמזמן לא שמענו על הפרת פרטיות בפייסבוק (Facebook), הנה אחת חדשה: ג'יימס דונאטו, שופט מחוזי בבית המשפט הפדרלי בסן פרנסיסקו, אישר אתמול (ב') תובענה ייצוגית כאילו שמזמן לא שמענו על הפרת פרטיות בפייסבוק (Facebook), הנה אחת חדשה: ג'יימס דונאטו, שופט מחוזי בבית המשפט הפדרלי בסן פרנסיסקו, אישר אתמול (ב') תובענה ייצוגית Rating: 0

הגיבו