תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » אורקל: זינוק בהכנסות מענן; מעבר להפסד נקי
צפרא כץ, מנכ''לית משותפת של אורקל. צילום: קובי קנטור ז"ל

אורקל: זינוק בהכנסות מענן; מעבר להפסד נקי

רפורמת המס של טראמפ השפיעה לרעה גם על אורקל, והעבירה אותה להפסד רבעוני של ארבעה מיליארד דולר ● פעילות הענן של החברה צמחה ב-32% לכ-15% מכלל ההכנסות ברבעון

מאת 20 במרץ 2018, 13:31 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

תוצאות מעורבות לאורקל (Oracle): החברה סיימה את הרבעון השלישי של שנתה הכספית עם עלייה בהכנסות, ובתוך זה זינוק בפעילות הענן, לצד מעבר מרווח להפסד נקי – כך עולה מהתוצאות שהיא פרסמה אמש (ב'). המעבר להפסד נובע מהשפעה שלילית של תקנות המס החדשות בארצות הברית.

ההוצאות הרבעוניות של אורקל רשמו עלייה של 1.84% ל-6.36 מיליארד דולר, בעוד שההכנסות גדלו בשיעור ניכר הרבה יותר – 6% – ועמדו על 9.77 מיליארד. גם ברבעון זה בלטה העלייה בפעילות הענן של החברה, שהסתכמה ב-32% – ל-1.566 מיליארד דולר. לעומת זאת, החברה עברה מרווח נקי רבעוני של 2.24 מיליארד דולר להפסד נקי של 4.02 מיליארד, עקב זינוק של פי 16 בחבות המס.

עוד מעלים הנתונים שההוצאות הגולמיות הרבעוניות גדלו ב-5.81% לשני מיליארד דולר, הרווח הגולמי עלה ב-6.23% ל-7.77 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 79.5%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות זינקו ב-31.96% ל-1.41 מיליארד דולר והרווח האמיר ב-15% ל-3.41 מיליארד.

לצד התוצאות הרבעוניות פרסמה אורקל את הנתונים לתשעת החודשים הראשונים של השנה הכספית. בתקופה זו רשמה החברה עלייה של 5.34% בהוצאות ל-19.28 מיליארד דולר, גידול של 6% בהכנסות ל-28.58 מיליארד, עלייה של 8% ברווח התפעולי ל-9.3 מיליארד וצניחה של 93.15% ברווח הנקי ל-418 מיליון. גם כאן הושפע סעיף זה מזינוק בחבות המס, שנגרם עקב רפורמת המסים של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ.

צפרא כץ, מנכ"לית משותפת של אורקל, העריכה בעקבות התוצאות כי הרווח הנקי Non-GAAP של החברה, שגדל ברבעון ב-20%, יעלה בשיעור דו ספרתי גם בחישוב שנתי.

אורקל: זינוק בהכנסות מענן; מעבר להפסד נקי Reviewed by on . תוצאות מעורבות לאורקל (Oracle): החברה סיימה את הרבעון השלישי של שנתה הכספית עם עלייה בהכנסות, ובתוך זה זינוק בפעילות הענן, לצד מעבר מרווח להפסד נקי - כך עולה מה תוצאות מעורבות לאורקל (Oracle): החברה סיימה את הרבעון השלישי של שנתה הכספית עם עלייה בהכנסות, ובתוך זה זינוק בפעילות הענן, לצד מעבר מרווח להפסד נקי - כך עולה מה Rating: 0

הגיבו


!!!!