תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האם גם הארגון שלכם הפך מכרה למטבעות קריפטוגרפיים?
לכל אחד יש תחביב. אילוסטרציה: Andrew Rybalko/BigStock

האם גם הארגון שלכם הפך מכרה למטבעות קריפטוגרפיים?

מסתבר כי כלי האבטחה של מיקרוסופט זיהו תחביב חדש לעובדים - לא פחות מ-1,800 מחשבים ארגוניים הריצו תוכנת כרייה כזו או אחרת

מאת 14 במרץ 2018, 16:41 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

במהלך ינואר השנה זיהו כלי האבטחה של מיקרוסופט (Microsoft) לא פחות מ-1,800 מחשבים ארגוניים שהריצו תוכנת כרייה כזו או אחרת.

מדובר בקפיצה גדולה בממוצע החודשי במהלך החצי השנה האחרונה, ושיא בתקופה הזו. כך למשך, באוקטובר 2017 זוהו כ-300 שרתים כאלה, ובדצמבר פחות מ-900.

לפי החברה המספר הזה רק ילך ויגדל בגלל ששערי המטבעות הווירטואליים מגיעים לשיאים חדשים ולעיתים תכופות מדי, ובמיוחד כשקיימים מטבעות כאלה שכל מה שצריך לכרייה שלהם הוא כוח עיבוד ולא יותר.

המדהים הוא, במקרים רבים מתברר שלא מדובר בהתקנה לא מורשת, שהוצעה מרחוק, אלא התקנה של עובד כזה או אחר שניסה לנצל את עוצמת המחשוב של החברה בה הוא עובד.

ויותר מכך – לפי דו"ח ששחררה החברה, בכל אחד מחמשת החודשים בין ספטמבר 2017 לבין ינואר 2018, היא זיהתה בארגונים 644 אלף מחשבים ייחודיים בהם אותרה רושעה שהותקנה מרחוק במטרה להשתמש במשאבי המחשוב כדי לבצע כרייה של מטבע קריפטוגרפי.

הדו"ח העלה שהעלייה בניסיונות להדביק את המחשבים באמצעי כרייה, באה על חשבון ירידה במה שבמשך תקופה ארוכה נחשב לבעיה החמורה ביותר: כופרות. נדמה, כך נטען בפרסום של מיקרוסופט, שפושעי הסייבר משנים את כובד ההשקעה שלהם בפשיעה המודרנית לטובת כרייה מכיוון שנדמה שהיא מניבה פירות כבדים יותר בפחות מאמצים.

האם גם הארגון שלכם הפך מכרה למטבעות קריפטוגרפיים? Reviewed by on . במהלך ינואר השנה זיהו כלי האבטחה של מיקרוסופט (Microsoft) לא פחות מ-1,800 מחשבים ארגוניים שהריצו תוכנת כרייה כזו או אחרת. מדובר בקפיצה גדולה בממוצע החודשי במהלך במהלך ינואר השנה זיהו כלי האבטחה של מיקרוסופט (Microsoft) לא פחות מ-1,800 מחשבים ארגוניים שהריצו תוכנת כרייה כזו או אחרת. מדובר בקפיצה גדולה בממוצע החודשי במהלך Rating: 0

הגיבו


!!!!