תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » עדכון לאלקסה: לא צריך עוד לחזור על שמה בכל בקשה
רמקול Echo של אמזון, הבית של אלקסה. צילום: יח"צ

עדכון לאלקסה: לא צריך עוד לחזור על שמה בכל בקשה

אמזון הוציאה עדכון שמייתר את הצורך בכך וגורם לעוזרת האישית להפסיק לצחוק באופן מקריפ סתם כך

מאת 11 במרץ 2018, 18:16 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אחרי דיווחים אחרונים על כך שאלקסה (Alexa), העוזרת האישית של אמזון (Amazon), פורצת באופן אקראי בצחוק משונה, כעת אנחנו לומדים שהחברה התייחסה לבעיה, ואף תיקנה בעיה אחרת, והרבה פחות מפחידה, שקשורה בשירות ובתפעולו.

מעכשיו, הגדרה מחדש של היישום מאפשרת למשתמשים לחדול מהצורך לחזור שוב ושוב על שמה של אלקסה לפני מתן כל פקודה – מה שהופך את התקשורת עם השירות מבוסס הבינה המלאכותית ליותר דומה לשיחה רגילה ופחות מאולצת.

טבעת אור כחול – פנייה בלי שם ברווחים של חמש שניות

על פי דיווחים, המאפיין החדש, שנקרא Follow-Up Mode, מאפשר לאלקסה להתחיל לפעול עם שמיעת המלים "היי אלקסה", ולאחר מכן להקשיב לשרשרת פקודות, שבין כל אחת מהן יש רווח של עד חמש שניות.

התכונה מסומנת על ידי טבעת כחולה, המאירה סביב גוף הרמקול. מצב זה מאפשר פרק זמן על מנת לבקש מאלקסה בקשות עוקבות, מבלי הצורך להשתמש בשמה. הוא ממשיך כל עוד האור הכחול דולק. כשהוא כבה, המשתמש נאלץ לומר שוב "היי אלקסה". השינוי מייתר את הצורך הכפייתי לשוב ולהשתמש במילת ההערה וההפעלה, פעם אחר פעם.

כדאי לשים לב שהדרך היחידה לעצור את מצב המעקב הזה היא לומר "תודה" או "הפסיקי", כלומר – העוזרת החכמה יכולה לחכות ברקע לפקודות של המשתמש, כל עוד הוא לא ביטל את ההגדרה באופן ספציפי. השינוי הזה אמור להקל על משתמשים אינטנסיביים בעזרתה של אלקסה.

למעוניינים בהפעלת התכונה – הפעילו את האפליקציה של העוזרת הקולית והיכנסו להגדרות -> בחרו את המכשיר הרצוי -> גללו למטה ועיברו למצב המעקב Follow-Up Mode.

אלקסה, את יכולה לצחוק?

ומה בנוגע לחשש מכך שאלקסה שלכם תתחרפן ותשמיע צחוק ללא שום סיבה – תופעה סתומה שעליה, כאמור, משתמשים דיווחו באחרונה?

ובכן, בעיקרון, הנושא טופל ותוקן. דובר אמזון ציין שהחברה השביתה את התגובה של אלקסה לפקודה "צחקי". לדבריו, "בנסיבות נדירות, אלקסה יכולה לשמוע בטעות את הביטוי 'אלקסה, צחקי'. אנחנו משנים את הביטוי הזה ל-'אלקסה, את יכולה לצחוק?', שפחות סביר שיהיו לו תוצאות חיוביות שגויות, ומשביתים את הביטוי הקצר 'אלקסה, צחקי'. אנחנו גם משנים את תגובתה של אלקסה מפשוט לצחוק ל-'בטח, אני יכולה לצחוק", ולאחר מכם יבוא הצחוק".

עדכון לאלקסה: לא צריך עוד לחזור על שמה בכל בקשה Reviewed by on . אחרי דיווחים אחרונים על כך שאלקסה (Alexa), העוזרת האישית של אמזון (Amazon), פורצת באופן אקראי בצחוק משונה, כעת אנחנו לומדים שהחברה התייחסה לבעיה, ואף תיקנה בעיה אחרי דיווחים אחרונים על כך שאלקסה (Alexa), העוזרת האישית של אמזון (Amazon), פורצת באופן אקראי בצחוק משונה, כעת אנחנו לומדים שהחברה התייחסה לבעיה, ואף תיקנה בעיה Rating: 0

הגיבו