תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » עוצרים את הידלדלות התאים האפורים במוח
מוחות מקומיים. אילוסטרציה: digitalista/BigStock

אפליקציה אחת בשבוע

עוצרים את הידלדלות התאים האפורים במוח

אם תצליחו לתת לנו הוכחה שאתם מפעילים את הראש שלכם כמו שצריך, אז נניח לכם לנפשכם ● אבל מכיוון שאין לכם הוכחות, תנו לנו לצ'פר אתכם במגוון משחקי חשיבה שייאלצו אתכם להתמודד מול הקשיים האמיתיים של החיים

מאת 8 במרץ 2018, 15:59 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אתם חושבים שאתם מפעילים במידה מספקת את המוח שלכם – הדבר הזה שמוסתר במעטפת המגולגלת שאתם נושאים על הצוואר? אני יודע שבאופן אינסטינקטיבי אתם תתייחסו אלי עכשיו בביטול. אנשי עסקים, מה הם עושים כל היום אם לא להפעיל את הראש שוב ושוב כדי להגיע בסופו של דבר למטרה הידועה והיא השורה התחתונה של הדו"ח – ובכל יום ביומו, גם בימי מנוחה.

אז לא, לא להפעלת הראש הזו אני מתכוון, אלא להפעלת ראש מעט שונה, חידתית, כזו שצריכה לגרום לכם לחשוב במהירות לפעמים מחוץ לקופסה. משהו שאולי יעצור את הידלדלות התאים האפורים החשובים.

וכמובן שאני מתכוון למשחקים – אבל משחקי חשיבה, אלה שמציעים אתגרים שהולכים ומתגברים ככל שמתקדמים וצריכים לגרום לכם להפעיל קצת את הראש ולא רק את הידיים במהירות. זה עוזר, מתחייב. תשאלו אפילו את הרופאים שלכם. טוב, אולי לא, אבל תשחקו ואחר כך תחליטו אם זה טוב לראש או לא.

בלי להרים את היד – One Line with One Touch

קשה לי לחשוב שיש מישהו שלא שיחק את המשחק הזה, בצורה כזו או אחרת, בתקופת הילדות שלו, אני לא מתחייב, אבל אני חושב שאני מכיר הרבה מאוד אנשים שבילדות שלהם ניסו לצייר בית בקו אחד בלי להרים את העפרון מהדף. המשחק הזה, ושמו כמובן לא מנסה להסתיר את זה, לוקח את המשחקים הללו של אז, מעיף מהתמונה את העט והנייר, ומאתגר אתכם להשלים את הציור שמופיע בקו אחד בלי להרים הפעם את האצבע מהמסך.

בהתחלה אתם תמצאו הרבה מאוד ציורים קלאסיים שיש סיכויים יותר מטובים שכבר בטח נתקלתם בהם בשלב כזה או אחר של החיים , אבל בהמשך יש כל כך הרבה אפשרויות, ואני מבטיח לכם שלא מעט ציורים יגרמו לכם תסכול ולומר לעצמכם: "לא יכול להיות, אי אפשר לעשות את הדבר הזה בקו אחד" – ואם זה לא סימן למשחק מחשבה טוב, אז מה כן?

יש כמה וכמה חבילות שיספקו לכם מספיק חידות עד שתעברו כבר למשחק הבא, ויש חידות יומיות, ואפשר גם להשתמש מדי פעם ברמזים אם נתקעים קצת.

להורדה לאנדרואיד לחצו כאן.

פריקה נכונה – RGB Express

המשחק הזה של Bad Crane הוא לא משחק חדש, אבל אם לא שיחקתם בו עד היום, ומשחקי מחשבה עושים לכם את זה (ובטח הבנתם שלי זה בהחלט עושה את זה), אז הוא מומלץ בחום. זה משחק שבו בפירוש המהירות היא מהשטן, וזה נכון שבעתיים כי מה שצריך לעשות בו הוא למעשה לשלוט במסלול הנסיעה של משאיות.

כל שלב מתנהל בעיר אחרת ברחבי ארצות הברית, לא שזה ממש משנה כמובן, ובכל שלב יש 10 חידות/מסכים בהם צריכים להורות למשאיות בצבעים כאלה או אחרים לאסוף את המטען שמחכה להם בנקודה מסוימת במסך, ולהוביל אותו אל המפעלים שמחכים לו. פשוט צריך לקבוע את המסלול בו רוצים שכל משאית ומשאית תיסע, ואחרי שמסיימים לוחצים על הכפתור ורואים שהכל בסדר.

או שלא. כי פשוט זה בכלל לא. כמובן שבהתחלה זה קל יותר מאשר בהמשך, אבל כאשר לתמונה נכנסות משאיות עם כמה צבעים, ואסור להן לחצות את המסלולים של המשאיות האחרות, ולמשאית אסור להגיע למפעל בלי מטען, וכשכל משאית יכולה לשאת בכל רגע נתון שלוש יחידות מטען לכל היותר, ושכל המשאיות מתחילות לנסוע ביחד עם לחיצה על כפתור התחלת התנועה – אז מגלים שלא, קל זה ממש לאט.

מדובר במשחק מתוכנן היטב, שמבוצע היטב וגם צבעוני ונעים לעין, והוא מסוג המשחקים בהם תאמנו את המוח שלכם אפילו אם לא תרצו בכך.

להורדה לאנדרואיד לחצו כאן.
להורדה ל-iOS תמורת 1.99 דולר לחצו כאן.

כשמצמיחים אוהלים ליד עצים – Tents and Trees

אני חייב להודות שזה המשחק שהוביל אותי לטור הזה הפעם, כי הוא מסוג המשחקים האלה שנראים תמימים, אבל מהר מאוד מתברר שמי שעומד מאחוריהם מתוחכם ביותר. מה בכלל צריך לעשות במשחק הזה? פשוט לשים בכל מסך כמה אוהלים בצל הכבד של העצים, למלא בדשא את התאים הריקים בהם אין כלום, וזהו זה.

כמובן שלא זהו זה. בהתחלה אולי זהו זה, ואולי אפילו בכל עשרת המסכים של החבילה הראשונה, אבל יש כמובן חוקים. הראשון הוא שאסור שיהיה עץ בלי שיש לידו לפחות אוהל אחד, אבל אסור שאוהל מסוים ייגע באוהל אחר אפילו באלכסון, בנוסף, צריך להקפיד שבכל שורה ובכל טור יש בסופו של דבר בדיוק את המספר שכתוב מעל לטור או משמאל לשורה.

החוקים פשוטים מאוד, אבל הלוחות בשלבים הולכים וגדלים וצריך לשלב יותר אוהלים בלוח, ואז לפתע נתקלים בלוח ענקי שיש בו רק כמה עצים וצריך לשים בו די הרבה אוהלים, ומגלים שההתמכרות בפועל כבר התחילה.

יש כמה אלמנטים במשחק הזה שקשורים לתצוגה שלו ולאו דווקא במשחקיות עצמה, כמו אפשרות להזיז את הלוח, לבצע זום ועוד כדי להתאים למשחק גם בטלפונים עם מסכים קטנים, וכן היכולת לשחק בכל מקום אם יש קשר לאינטרנט או לא.

להורדה לאנדרואיד לחצו כאן.
להורדה ל-iOS לחצו כאן.

עוצרים את הידלדלות התאים האפורים במוח Reviewed by on . אתם חושבים שאתם מפעילים במידה מספקת את המוח שלכם - הדבר הזה שמוסתר במעטפת המגולגלת שאתם נושאים על הצוואר? אני יודע שבאופן אינסטינקטיבי אתם תתייחסו אלי עכשיו בבי אתם חושבים שאתם מפעילים במידה מספקת את המוח שלכם - הדבר הזה שמוסתר במעטפת המגולגלת שאתם נושאים על הצוואר? אני יודע שבאופן אינסטינקטיבי אתם תתייחסו אלי עכשיו בבי Rating: 0

תגובות (1)

  • ניר שילוני

    מצוין חזק 💪 וברוך

הגיבו


!!!!