תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האיחוד האירופי מתכנן לקנוס שוב את גוגל
קנסות נגד גוגל. האיחוד האירופי

האיחוד האירופי מתכנן לקנוס שוב את גוגל

ענקית החיפוש עומדת במפני קנס חדש באירופה, בגלל ה-AdSense - רשת הפרסום שלה - שמפרה את תקנות ההגבלים העסקיים ● ההחלטה צפויה בשבועות הקרובים ● אם יינתן, יהיה זה הקנס השני בתוך פחות משנה

מאת 13 בנובמבר 2017, 10:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בשלהי חודש יוני האחרון נצטוותה גוגל (Google) לשלם קנס בגובה 2.4 מילארדי יורו (שהם כמעט 2.8 מיליארדי דולרים) לאיחוד האירופי (EU) בגין התנהלות מונופולית בתחום החיפוש באינטרנט. זאת לאחר שהענקית עשתה שימוש במנוע החיפוש שלה בכדי לקדם את שירות הקניות המקוון מטעמה.

כעת מתכונן האיחוד האירופי לקנוס את גוגל שוב גם בשל אימפריית הפרסום שלה, המגלגלת מיליארדי דולרים, וזאת לאחר שחקירה בפרופיל גבוה אודות מערכת ההפעלה לאנדרואיד שלה נדחתה לשנה הבאה.

נציבת האיחוד האירופי לענייני תחרות, מרגרט וסטגר, מתכוונת להעניש את ענקית האינטרנט על הפרת ההגבלים העסקיים ב-AdSense – רשת הפרסום העוצמתית של גוגל – וההחלטה צפויה להתקבל ממש בשבועות הקרובים.

בעוד שהקנס שקיבלה הענקית ביוני היה עונש שיא למקרה של תחרות באירופה, הוא היה רק הראשון בסדרת סנקציות בגין הגבלים עסקיים שהאיחוד מפעיל כנגד גוגל. בשנה שעברה הוציאה הנציבות האירופית (ר"ת The European Commission) שתי "הצהרות התנגדות" נוספות, בטענה שהחברה מצרפת דרישות כבדות ומגבילות למערכת ההפעלה אנדרואיד, וכי היא קושרת אתרים המשתמשים ב-AdSense לסידורי בלעדיות הפוגעים בתחרות ביבשת.

גוגל נהנית ממעמד דומיננטי הן בנוגע למערכת ההפעלה והן בזכות מנוע החיפוש שלה וניצול יתרונות מעמד זה נחשב כהפרה של כללי ההגבלים העסקיים.

קודם קנס על פרסום – אחר כך הקנס על האנדרואיד

על פי מקורות בבריסל, הענישה נדחתה בשנה שעברה בכדי לאפשר לפקידי האיחוד עריכת סבבים נוספים של בדיקת נאותות, וכעת היא צפויה לצאת אל הפועל. הקנס על ניצול לרעה של הדומיננטיות של ה-AdSense אמור להינתן ראשון. הנציבות טוענת שהחוזים של גוגל עם אתרים אחרים הפרו את חוקי התחרות על ידי מניעת שימוש ברשתות פרסום של חברות אחרות בתוצאות החיפוש של אתרים אלו.

מקרה זה נראה חמור במיוחד, משום שהוא פוגע בלב עסקי הפרסום של גוגל, אשר מייצרים את הרוב המכריע של ההכנסות של החברה. לא ברור עד כמה גדול יהיה הקנס הנוכחי והקנס הבא שאמור להינתן בגין ההפרה בנושאי מערכת ההפעלה, אם כי ניתן לצפות שיחד יגיעו הקנסות למאות מיליוני יורו, או אפילו למיליארדי יורו.

המקרה בנוגע ל-AdSense נראה פשוט יותר מאשר המקרה של האנדרואיד, אשר צבר שפע של תלונות עד כה. מקורות אמרו שהנציבות מתעסקת במסמכים, ודורשת תשובות נוספות ממתלוננים בכדי לוודא שהמקרה שלה אטום ויציב.

ייתכן שזהירות היתר של הנציבות נובעת מהתבוסה האחרונה שחוותה מול חברת אינטל (Intel), לאחר שבית המשפט הורה לה בספטמבר על צורך בהערכה מחדש של קנס ההגבלים העסקיים שהעניקה לענקית השבבים בשנת 2009, ושעמד על 1.1 מיליארד יורו.

גוגל, אשר נלחמה כנגד טענות הגבלים העסקיים בערעור על הקנס של יוני לא הגיבה לבשורות. החברה הודיעה בעבר כי יש תחרות חזקה בפרסום, וכי היא שינתה את מדיניותה לפני שהנציבות העלתה התנגדויות בנדון.

האיחוד האירופי מתכנן לקנוס שוב את גוגל Reviewed by on . בשלהי חודש יוני האחרון נצטוותה גוגל (Google) לשלם קנס בגובה 2.4 מילארדי יורו (שהם כמעט 2.8 מיליארדי דולרים) לאיחוד האירופי (EU) בגין התנהלות מונופולית בתחום החי בשלהי חודש יוני האחרון נצטוותה גוגל (Google) לשלם קנס בגובה 2.4 מילארדי יורו (שהם כמעט 2.8 מיליארדי דולרים) לאיחוד האירופי (EU) בגין התנהלות מונופולית בתחום החי Rating: 0

הגיבו


!!!!