תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » סקר: איומים ברשת מפחידים את הישראלים
האקרים. אילוסטרציה: BigStock

סקר: איומים ברשת מפחידים את הישראלים

על פי הסקר שערכה ESET ישראל, נמצא כי האיום שנתפס כמפחיד ביותר בקרב הישראלים ממשיך להיות וירוסים ונוזקות ● במקום השני ציינו הנשאלים כי הם מפחדים מגנבת זהויות וגניבת פרטים אישיים

מאת 2 באוקטובר 2017, 14:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

רוב הישראלים חוששים מאיומים ברשת, כאשר שליש מהם חושש במידה רבה ובמידה רבה מאוד. כך עולה מסקר שערכה חברת אבטחת המידע ESET ישראל וביצע מכון גיאוקרטוגרפיה. הסקר נערך באחרונה ודגם 500 נשאלים, כדי לבחון את הרגלי השימוש והיחס של הישראלים לאמצעי אבטחת מידע.

מנתוני הסקר עולה עוד, כי גברים חוששים מאיומי רשת יותר מנשים.

האיום שנתפס כמפחיד ביותר בקרב הישראלים ממשיך להיות וירוסים ונוזקות. במקום השני ציינו הנשאלים כי הם מפחדים מגנבת זהויות וגניבת פרטים אישיים (29.8%). נשים מדרגות את הפחד מפני גניבת זהות בשיעור גבוה לעומת גברים. 17.3% חוששים מפני תוכנות כופר.

בנוגע למפגש הישיר עם איומי הרשת, כ-80% מהנשאלים העידו שנפגעו מאיומי רשת, כמחצית מהם נפגעו ממיילים זדוניים, שיעורים גבוהים היו שציינו שנפגעו מוירוסים ו-AdWare (פרסומות זדוניות). 9% מהנשאלים העידו שנפגעו מפישינג (הזנת פרטים באתרים מתחזים) ו-5% נפגעו מנוזקות כופר (קבצי המחשב שלהם הוצפנו והם נדרשו לשלם סכום כסף על מנת לשחררם).

עד כמה אנחנו מגינים על עצמנו?

באשר להרגלי השימוש בתוכנות אבטחת מידע, מרבית הציבור מעידים כי יש ברשותם תוכנת אבטחה במחשב, עם זאת, על אף שכמות לא מבוטלת נפגעו מאיומים ברשת, ניכרת מגמת ירידה לאורך השנים האחרונות בשיעור המציינים כך.

ומה קורה לגבי הסמארטפונים שלנו? לרוב גדול מבעלי הסמארטפונים יש מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד, כאשר בקרב כשליש מתוכם מותקנת תוכנת אבטחה על מכשירם. על אף המחקרים המעידים על עלייה באיומים המכוונים למערכות אנדרואיד, עדיין מרבית הישראלים מאמינים כי אין צורך באמצעי הגנה לסמארטפון.

"העלייה במודעות בקרב הצרכנים היא מגמה מבורכת, יש הבנה שפגיעה מסוג זה עלולה להשפיע באופן ישיר על החיים הפרטיים שלנו ולא רק על מכשירים", אומר גיל נוילנדר, מנכ"ל ESET ישראל.

לדבריו, "בשנים האחרונות התוקפים משכללים את הטכניקות שלהם ומרוויחים הון עתק ממתקפות סייבר. בעולם המקוון של היום אנחנו לא יכולים להיות אדישים לסכנות ברשת כי אף אחד לא חסין".

סקר: איומים ברשת מפחידים את הישראלים Reviewed by on . רוב הישראלים חוששים מאיומים ברשת, כאשר שליש מהם חושש במידה רבה ובמידה רבה מאוד. כך עולה מסקר שערכה חברת אבטחת המידע ESET ישראל וביצע מכון גיאוקרטוגרפיה. הסקר נע רוב הישראלים חוששים מאיומים ברשת, כאשר שליש מהם חושש במידה רבה ובמידה רבה מאוד. כך עולה מסקר שערכה חברת אבטחת המידע ESET ישראל וביצע מכון גיאוקרטוגרפיה. הסקר נע Rating: 0

הגיבו


!!!!