תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האם עובדי שע"מ יצטרכו לעבוד גם בשבת?
עיצומים ביחידת המחשוב של רשות המסים

האם עובדי שע"מ יצטרכו לעבוד גם בשבת?

מכרז שפרסמה הנהלת רשות המסים לתפקיד עובד בתחום הסייבר בזרוע המחשוב שלה מחייב עבודה 24/7, כולל בשבת ● העובדים חוששים שהדבר יזלוג גם לתפקידים אחרים

מאת 19 בספטמבר 2017, 11:53 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עובדי שע"מ, זרוע המחשוב של רשות המסים, הכריזו על סכסוך עבודה עם ההנהלה ואף נקטו בעיצומים, שהסתיימו היום (ג').

מעבר למחלוקות הרגילות של הסכמי שכר, הטבות ושיפור תנאי העבודה שהעובדים דורשים, נוסף כעת נושא חדש. הרשות פרסמה מכרז לעבודה בשע"מ שאחד התנאים שלו זה אפשרות לעבודה בשבת במקרים מסוימים. העובדים מתנגדים ודורשים מההנהלה שאם יש כוונה לשנות את תנאי העבודה שלהם ולהפוך את מתכונת העבודה ל-24/7, עליה להיכנס איתם למשא ומתן על תנאים ותגמול מתאים, כמקובל במקומות עבודה.

עניין המכרז הגיע לידיעת ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס, שפנה למנהל רשות המסים, משה אשר, ודרש הסברים. "זוהי הנחיה חדשה, לא הגיונית ולא הכרחית", כתב ח"כ מליכאלי. עוד הוא ציין שמכרז עם סעיף המחייב עבודה בשבת הוא תנאי שמפלה שומרי שבת ודבר שאינו מקובל. "אין בכוונתנו לעבוד על כך לסדר היום", ציין.

יו"ר ועד עובדי שע"מ, דורון דודו, אמר שעל אף שמדובר במכרז לעובד בתפקיד מסוים, העובדים חוששים שההוראה תזלוג לכל עובדי שע"מ. "אין לעובדים עניין לעבוד גם בשבתות, למעט תיקון תקלות מיוחדות, אבל אם הנהלת הרשות סבורה שזה חיוני, היא מוזמנת לפתוח במשא ומתן כמקובל", אמר דודו.

מרשות המסים מסרו בתגובה שהמכרז הוא למשרה ספציפית מתחום הסייבר וייתכן, במקרים מסוימים, שהעובד שימלא את המשרה יידרש לתת מענה גם בשבת

הכוונה: להכפיף את עובדי שע"מ לרשות הסייבר

נושא מחלוקת אחר בין הנהלת שע"מ לעובדים הוא הכוונה להכפיף אותם לרשות הסייבר. כתוצאה מכך, העובדים טוענים שהם יצטרכו לעבור תהליך ארוך של סיווג ביטחוני, שדורש גם שינוי בהגדרות הפרטיות שלהם. "לא נסכים לזה בשום אופן. אנחנו לא גוף מונחה שב"כ ואין לנו שום צורך בסיווגים ביטחוניים", אמר דודו.

בהנהלת הרשות אומרים בהקשר לכך כי "רשות המסים מונחית על פי החוק על ידי גורמי הביטחון. כל נושא סיווג עובדים נעשה גם הוא על פי החוק, כאשר הסיווג הנדרש למשרות נקבע בתיאום עם גורמי הביטחון המתאימים".

לא תיקנו תקלות ולא הפעילו תמיכה

במסגרת העיצומים שנקטו, שכאמור – הסתיימו היום, עובדי שע"מ שיבשו את העבודה במחשבי הרשות. בין היתר, הם לא מתקנים תקלות, שירות התמיכה הושבת ולא ביצעו טיפולים לשרתי התשלומים.

הצעדים של העובדים לא ננקטו, כאמור, רק בגלל הדרישה לעבוד בשבת, אלא גם מאחר שלטענת העובדים, ההסכמים שחתמו עליהם עם ההנהלה, בהם היה מעורב יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לא מומשו עד היום. "אין מסלולי קידום, אין תנאי עבודה סבירים, לא נוכל להמשיך ולהבליג", ציין דודו. עוד הוא אמר כי העובדים דורשים מהנהלת הרשות לפרט מה תפקידם של 16 יועצים שמועסקים בשע"מ ושאין להם הגדרת תפקיד ברורה.

יצוין ששע"מ פועלת ללא מנכ"ל מזה כמה חודשים לאחר שהמנכ"ל הקודם, שעיה בנימין, סיים את תפקידו ופרש. עד לבחירת המנכ"ל החדש מכהן בתפקיד אייל הררי, כממלא מקומו של בנימין.

האם עובדי שע"מ יצטרכו לעבוד גם בשבת? Reviewed by on . עובדי שע"מ, זרוע המחשוב של רשות המסים, הכריזו על סכסוך עבודה עם ההנהלה ואף נקטו בעיצומים, שהסתיימו היום (ג'). מעבר למחלוקות הרגילות של הסכמי שכר, הטבות ושיפור ת עובדי שע"מ, זרוע המחשוב של רשות המסים, הכריזו על סכסוך עבודה עם ההנהלה ואף נקטו בעיצומים, שהסתיימו היום (ג'). מעבר למחלוקות הרגילות של הסכמי שכר, הטבות ושיפור ת Rating: 0

הגיבו


!!!!