תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » תביעה נגד טראמפ: חסם משתמשים בטוויטר
ברודקום רוצה לרכוש את קוואלקום? דונלד טראמפ אומר: Tough Luck! צילום: BigStock

תביעה נגד טראמפ: חסם משתמשים בטוויטר

בית המשפט האמריקני יידרש לסוגיה האם שיטתו של הנשיא, דונלד טראמפ, לחסום עוקבים שמבקרים את ציוציו היא חוקתית ● זאת, לאחר ששבעה נחסמים הגישו תביעה בנושא

מאת 12 ביולי 2017, 17:13 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

תביעה הוגשה אתמול (ג') לבית המשפט הפדרלי במנהטן בשם שבעה צייצני טוויטר (Twitter) אמריקניים שנחסמו על ידי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. השבעה, בשיתוף עם Knight First Amendment Institute מאוניברסיטת קולומביה, טוענים בתביעה שטראמפ והבית הלבן מתנהגים בכך בניגוד לתיקון הראשון לחוקה האמריקנית.

לדבריהם, השימוש הנרחב של טראמפ בציוצים הפך את חשבונו ל-"פורום ציבורי", ולכן אין זה אפשרי שהגישה של משתמשים אליו תוגבל רק מאחר שביטאו בתגובות את השקפת עולמם. בתביעה מוזכרים גם מזכיר העיתונות של הנשיא, שון ספיסר, ומנהל המדיה החברתית, דניאל סקבינו.

Knight First Amendment Institute הוא מכון שפועל למען חופש הדיבור בארצות הברית. מהמכון נמסר כי התביעה הוגשה לאחר שהבית הלבן לא הגיב למכתב תלונה על החסימה, שאותו שלח בחודש שעבר.

הגבלה בלתי חוקתית על חופש הדיבור?

על פי התביעה, התנהלותו של חשבון טראמפ, שכוללת חסימת מבקרים, "מטילה הגבלה בלתי חוקתית על השתתפותם בפורום ציבורי ייעודי, ועל זכותם לגשת להצהרות הזמינות לציבור הרחב. היא מטילה הגבלה בלתי חוקתית גם על זכותם לפנות לממשלה לתיקון עוולות".

עוד הם טוענים שעל ידי חסימת משתמשי טוויטר בשל עמדותיהם מרחיק אותם הנשיא אל מחוץ לדיאלוג אונליין שעוסק באירועים אקטואליים.

שבעת המשתמשים, כמו אחרים שלא הצטרפו לתלונה, נחסמו מחשבון הטוויטר של טראמפ משום שביקרו אותו או את מדיניותו, כך טוענת התביעה. יצוין כי לא מדובר בחשבון הרשמי של הנשיא אלא בכזה שמופיע תחת הכינוי realDonaldTrump@ ושקיים עוד מ-2009, הרבה לפני ימי הנשיאות של טראמפ. כיום עוקבים אחריו לא פחות מ-33 מיליון בני אדם.

מגיבים שהזכירו את רוסיה וביטוח הבריאות הממשלתי – נחסמו

אחת התובעות בפרשה היא רבקה בקוולטר, סופרת תושבת וושינגטון, שהגיבה לציוץ שפרסם טראמפ ב-6 ביוני, שבו כתב שמעולם לא היה זוכה בבחירות לבית הלבן אם היה מסתמך על "תקשורת הפייק ניוז". בקוולטר נחסמה לאחר שהגיבה וכתבה לנשיא ש-"כדי להיות הוגנים, לא ניצחת ב(בחירות ל)בית הלבן – רוסיה זכתה בהן בעבורך".

תובע נוסף הוא ברנדון נילי, שוטר מיוסטון, שנחסם לאחר שהגיב על ציוץ של טראמפ מה-17 ביוני ששיבח את פתיחת מכרה הפחם החדש בפנסילבניה. "מזל טוב, ועכשיו ריאות שחורות לא יזכו לכיסוי תחת TrumpCare#", כתב נילי, שהתכוון לבקר את תוכנית ביטוח הבריאות הממשלתית של שלטון טראמפ.

מרכז Knight דווקא לא נחסם על ידי הנשיא, כך לטענת הארגון, אבל הוא הצטרף לתביעה משום שהוא מוטרד ממניעת חופש הדיבור מאותם אנשים חסומים בפרט ומהציבור בכלל.

רוברט קורן רווור, מומחה לתיקון הראשון לחוקה ממשרד Davis Wright Tremaine שבוושינגטון, הסביר שהנשיא הפך את חשבון הטוויטר שלו ל-"פורום ציבורי" והזמין אנשים להשתתף בו. "כאשר נשיא עושה זאת, אין לו זכות להגיד (למשתתף – ג"פ) 'אתה מפוטר'", הוא הבהיר, בפרפראזה על הקריאה הידועה מתוכנית הריאליטי שטראמפ הנחה בעבר.

תביעה נגד טראמפ: חסם משתמשים בטוויטר Reviewed by on . תביעה הוגשה אתמול (ג') לבית המשפט הפדרלי במנהטן בשם שבעה צייצני טוויטר (Twitter) אמריקניים שנחסמו על ידי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. השבעה, בשיתוף עם Knight תביעה הוגשה אתמול (ג') לבית המשפט הפדרלי במנהטן בשם שבעה צייצני טוויטר (Twitter) אמריקניים שנחסמו על ידי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. השבעה, בשיתוף עם Knight Rating: 0

הגיבו


!!!!