תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » ארה"ב: מיקרוסופט רוצה לספק Wi-Fi במהירות גבוהה לשני מיליון איש
שביל התקיפה. אילוסטרציה: BigStock

ארה"ב: מיקרוסופט רוצה לספק Wi-Fi במהירות גבוהה לשני מיליון איש

על אף המטרה המבורכת, החברה מרדמונד מסרה שהכוונה שלה אינה ליצור רווחים מהמהלך הזה, ושהיא אינה מתכוונת להפוך גם לספקית תקשורת

מאת 12 ביולי 2017, 13:05 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מיקרוסופט (Microsoft) מפתחת תוכנית עבודה חדשה שמטרתה להביא חיבורי אינטרנט אלחוטי במהירות גבוהה לאזורים כפריים ברחבי ארצות הברית שאינם נהנים כיום מהשירות הזה.

מדובר בכשני מליון תושבי ארצות הברית המפוזרים על פני 12 מדינות, כשהזמן שהוקצה לפרויקט עומד על כחמש שנים. בין המדינות הללו ניתן למצוא את אריזונה, קנזס, ווירג'יניה.

במסגרת התוכנית, שמכונה Rural Airband Initiative, מציעה מיקרוסופט השקעת סיד, בסכום שמוערך בכ-10 מיליארד דולר, לספקי תקשורת מקומיים במטרה לשפר את מהירות החיבור לאינטרנט במקומות אלו.

האמצעי לעשות זאת, לפי החברה, הוא "מרווחים לבנים". מדובר בתדרים נמוכים לא מנוצלים בין שידורי טלוויזיה שגם מגיעים למרחקים משידורי Wi-Fi סטנדרטיים שמבוססים על נקודות חמות, וגם בצריכת כוח נמוכה יותר. תדרים אלה גם מתמודדים טוב יותר עם מכשולים פיזיים שנמצאים בדרך.

לא מעוניינת ליצור רווחים מהמהלך הזה

מיקרוסופט אף התחילה להפעיל לובי כדי שהממשל ישמור כמות גדולה יותר של תדרים כאלו לקראת רישוי במהלך החודשים הקרובים, מהלך שזוכה להתנגדות של חברות התקשורת שכבר שילמו עבור תדרים משלהן, או ייאלצו לשלם כדי לקבל עוד ספקטרומים של תדרים.

מהלך אחר שצריכה לבצע החברה הוא להגיע ליצור מערכות קצה זולות כדי לאפשר לאנשים להשתמש במרווחים הלבנים הללו בפועל. כיום מדובר על מכשירים שעולים עד 1,000 דולר ויותר, מחיר שיכול להוציא את זה מהחשבון עבור אנשים רבים באזורים אליהם המערכת מתוכננת להגיע.

החברה מרדמונד מסרה שהכוונה שלה אינה ליצור רווחים מהמהלך הזה, ושהיא אינה מתכוונת להפוך גם לספקית תקשורת. לפי הפרסומים שלה, היא תשתמש ברווחים שהיא תצבור מדמי ההתחברות באזורים אליהם יסופק אינטרנט מהיר באמצעות התוכנית, כדי ליצור הזדמנויות נוספות באזורים אחרים במדינה.

גם אם היוזמה הראשונית הזו של מיקרוסופט תצליח, עדיין יהיו לאחר מכן בארצות הברית, לפי הערכות, כ-21 מיליון תושבים ללא גישה לאינטרנט מהיר "אמיתי", וזאת למרות שהממשל השקיע מיליארדי דולרים בשנה האחרונה.

ארה"ב: מיקרוסופט רוצה לספק Wi-Fi במהירות גבוהה לשני מיליון איש Reviewed by on . מיקרוסופט (Microsoft) מפתחת תוכנית עבודה חדשה שמטרתה להביא חיבורי אינטרנט אלחוטי במהירות גבוהה לאזורים כפריים ברחבי ארצות הברית שאינם נהנים כיום מהשירות הזה. מד מיקרוסופט (Microsoft) מפתחת תוכנית עבודה חדשה שמטרתה להביא חיבורי אינטרנט אלחוטי במהירות גבוהה לאזורים כפריים ברחבי ארצות הברית שאינם נהנים כיום מהשירות הזה. מד Rating: 0

הגיבו


!!!!