תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » 10 שנים ל-"מחשב לכל משפחה"
לתת למען אלה שאין להם. אילוסטרציה: Mirzama, BigStock

10 שנים ל-"מחשב לכל משפחה"

הפרויקט מספק מחשבים וקורסים למשפחות מוחלשות בכ-100 ישובים ברחבי הארץ ● ד"ר צבי וינשטיין, המייסד, מסכם עשור של עשייה וקורא לכם להצטרף

מאת 19 ביוני 2017, 16:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פרויקטים רבים ישנם, או היו, לאורך השנים לחינוך לטכנולוגיה, להעצמה ולנתינת מחשבים למי שצריך אותם. די אם אזכיר שניים מהבולטים בהם – "מחשב לכל מורה" של קרן אתנה ו-"מחשב לכל ילד", שהגה בנימין נתניהו בתקופתו הראשונה כראש ממשלה.

אחת מאותן יוזמות היא "מחשב לכל משפחה" – פרויקט שהקים ד"ר צבי וינשטיין ומציין בימים אלה עשור. עד כה נאספו במסגרתו יותר מ-1,000 מחשבים, שנתרמו למשפחות מוחלשות עם ילדים.

ד"ר וינשטיין סיפר כי "הגיתי את היוזמה במסגרת עבודתי באגף לשיקום שכונות במשרד הבינוי והשיכון, על מנת לצמצם את הפער הדיגיטלי ואת אי השוויון בנגישות לטכנולוגיה. הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק ומשאירה אוכלוסיות מודרות רבות בחברה הישראלית, במיוחד אלה שמתגוררות בשכונות וביישובים הכלולים בפרויקט שיקום השכונות. מדובר באוכלוסיה שמונה כמיליון ורבע תושבים".

ד"ר צבי וינשטיין. צילום עצמי

ד"ר צבי וינשטיין. צילום עצמי

לדבריו, "הפער הדיגיטלי מהווה ביטוי משמעותי ובולט לחוסר שוויון הזדמנויות חברתי וכלכלי בחברה הישראלית".

מהן מטרות היוזמה?
"יש 10 מטרות כאלה: לקדם אוכלוסיות מוחלשות ומודרות, כך שיהיו חלק מהחברה, שתכיל אותם; לספק כלי טכנולוגי שימושי רב ערך – מחשב; לאפשר לבעלי מחשב להיות מעודכנים באפשרויות לקידום מקצועי וחינוכי; להרחיב ולהנגיש ידע והשכלה באמצעות טכנולוגיה; להציע רכישת ידע ואפשרויות שימוש באמצעי תקשורת ומידע; לצמצם את הפער הדיגיטלי בין אלה שיש להם לאלה שאין להם; לגשר על הפערים בין הדור הצעיר לדור ההורים; לקדם אוריינות דיגיטלית בקרב אוכלוסיות בעלות תרבות ומסורת מגוונות; לקדם אוכלוסיות מיעוטים באמצעות שימוש בכלים טכנולוגיים; וליצור חברה ישראלית שוויונית".

מה כוללת הפעילות שלכם?
"אנחנו מקיימים את הפעילויות בכ-100 ישובים – מקריית שמונה ועד אילת. אנחנו מציעים קורסים להכרת המחשב לילדים ולהוריהם, במטרה לאפשר להם יכולות בתחום הלמידה הבית ספרית וההכשרה המקצועית, כחלק מפיתוח ההון האנושי. כמו כן, תושבי השכונות מקבלים מענקים באמצעות הפרויקט להכשרה מקצועית בתחום ההיי-טק, והמשפחות מקבלות הדרכה על המחשבים".

התרומות לפרויקט, לדבריו, מגיעות מ-"אנשים פרטיים, ממוסדות ומארגונים עסקיים". אליהם הוא גם פונה כדי "להירתם לשותפות בהפעלת התוכנית מחשב לכל משפחה. זהו חלון הזדמנויות בלתי חוזר לשינוי חברתי, ממשי ואמיתי בסדר הקדימויות החברתי-כלכלי של מדינת ישראל".

כדי להצטרף לשינוי, מציע ד"ר וינשטיין להתחיל בצעד קטן: הוא מבקש מהציבור, ומהתעשייה בכלל, לתרום לפרויקט מחשבים שמישים – כולל מסך, מקלדת ועכבר, מדפסות ורמקולים. הנה לכם עוד דרך יפה לתרום לחברה.

10 שנים ל-"מחשב לכל משפחה" Reviewed by on . פרויקטים רבים ישנם, או היו, לאורך השנים לחינוך לטכנולוגיה, להעצמה ולנתינת מחשבים למי שצריך אותם. די אם אזכיר שניים מהבולטים בהם - "מחשב לכל מורה" של קרן אתנה ו- פרויקטים רבים ישנם, או היו, לאורך השנים לחינוך לטכנולוגיה, להעצמה ולנתינת מחשבים למי שצריך אותם. די אם אזכיר שניים מהבולטים בהם - "מחשב לכל מורה" של קרן אתנה ו- Rating: 0

הגיבו


!!!!