תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » למכוניות האוטונומיות אולי ייקח עוד זמן, אבל הרכבות – אוטוטו כאן!
הנוסעים בידי המחשב. אילוסטרציה: BigStock

למכוניות האוטונומיות אולי ייקח עוד זמן, אבל הרכבות – אוטוטו כאן!

מדובר בפרויקט בעידוד הממשלה הצרפתית, לפיו ב-2023 יתחילו נסיעות של רכבות נוסעים המבוססות על קטרים אותם מנווטים מחשבים בלבד

מאת 19 ביוני 2017, 15:42 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מכוניות אוטונומיות הן עדיין לא דבר שכיח במקומותינו, במיוחד לא בישראל. אבל נהגי צרפת, בין אם יסעו במכוניות רגילות או במכוניות אוטונומיות, יוכלו אולי בעוד שנתיים לנסוע בסמוך למסילות רכבת עליהן ינועו אבות הטיפוס של רכבות אוטונומיות.

מדובר בפרויקט בעידוד הממשלה הצרפתית שגם משתמשת לצורך העניין בחברת הרכבות הציבורית, SNCF.

לפי פרויקט זה רוצה הממשלה שב-2023 יתחילו נסיעות של רכבות נוסעים המבוססות על קטרים אותם מנווטים מחשבים בלבד. בעוד שנתיים אם כך, אמור הפרויקט להתחיל את הבדיקות עם נסיעות של רכבות משא בלבד.

הנהג אינו אמור, בשלב הזה לפחות, להיעלם לחלוטין מתא הנהג. הוא יישאר שם וייכנס לפעולה במצבי חירום מוגדרים.

כמו כן, עוד לפני שנסיעות הרכבת האוטונומיות הללו יגיעו לכל רחבי צרפת, הן בהתחלה יוגבלו רק לקווים שנעים מפריז דרומה ומזרחה, אל חופי הים התיכון ואל הגבול הספרדי.

למכוניות האוטונומיות אולי ייקח עוד זמן, אבל הרכבות – אוטוטו כאן! Reviewed by on . מכוניות אוטונומיות הן עדיין לא דבר שכיח במקומותינו, במיוחד לא בישראל. אבל נהגי צרפת, בין אם יסעו במכוניות רגילות או במכוניות אוטונומיות, יוכלו אולי בעוד שנתיים מכוניות אוטונומיות הן עדיין לא דבר שכיח במקומותינו, במיוחד לא בישראל. אבל נהגי צרפת, בין אם יסעו במכוניות רגילות או במכוניות אוטונומיות, יוכלו אולי בעוד שנתיים Rating: 0

הגיבו


!!!!