תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » הגעתו של עידן המסכים הגדולים
הולכים על גדול. אילוסטרציה: Bigstock

עידן סלולרי חדש: הרבה יותר גדול

הגעתו של עידן המסכים הגדולים

המסכים של הטלפונים שמגיעים כיום לשוק גדולים בהרבה ממה שהיה בממוצע למכשירים להציע לפני שלוש שנים ● 5.5 אינץ'? זה כבר סטנדרטי לחלוטין ● עכשיו זה העידן של המכשירים הגדולים ● כתבה ראשונה בסדרה

מאת 5 בדצמבר 2016, 11:37 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר גוגל+ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

במהלך סוף השבוע הכריזה חברה סינית קטנה בשם אלפון (Elephone), שבדרך כלל מוכרת טלפונים יחסית זולים, על טלפון חדש בשם Max. החברה לא מסרה יותר מדי פרטים על המכשיר החדש, אבל הודיעה שהוא אמור להיות המכשיר הראשון שלה שיגיע עם מסך בגודל 6 אינץ'. לכאורה אין בהודעה הזו משהו מיוחד, אבל משפט אחד בכל זאת תפס את העין: הגעתו של עידן המסכים הגדולים (The coming of Large screen era).

כשסמסונג (Samsung) השיקה את Galaxy Note, עם מסך 5.25 האינץ' שלו, לפני קצת יותר מחמש שנים היא פתחה את הדלת לעולם חדש. רוב המכשירים באותה תקופה היו לכל היותר עם מסך 4 אינץ', וה-Note הראשון נראה לידו בתחילה כמו מפלצת שהתבררה מהר מאוד דווקא כנוחה מאוד לשימוש.

כשעוד כמה חברות התחילו להציע מכשירים בגודל כזה, נכנס לשימוש הביטוי "פאבלט" (Phablet) כדי לציין מכשירים עם מסך בגודל 5 אינץ' ומעלה, מעין קטגוריה מומצאת בין טלפונים "רגילים" לטאבלטים.

למחוק את פאבלט מהלקסיקון

אבל כיום הגיע הזמן לסיים את השימוש במילת הבאזז הזו. מי שיבדוק את מאות המודולים של הטלפונים שהושקו בשנה האחרונה, ואפילו שנתיים, יגלה ש-90% ויותר מהם מתגאים במסכי 5 אינץ' ומעלה כשהסטנדרט הוא אפילו מסכי 5.5 אינץ'.

רק לדוגמה, מייזו (Meizu) השיקה בשלוש השנים האחרונות למעלה מ-20 מכשירים וכמעט כולם מציעים מסכי 5.5 אינץ', ולכל הפחות 5 אינץ', והיא ממש לא היחידה. כשלטלפונים "הרגילים" של ימינו יש כבר מסכים גדולים, פאבלט היא כבר מילה שאין לה כל רלוונטיות.

ויש לכך עוד סיבה אחת טובה: החברות כבר לא מזמן חצו שוב ושוב ושוב את הקו של מסכי ה-6 אינץ'. אם בהתחלה זה מעין קוריוז, אז בדיקה קלה מגלה שבשנה וחצי האחרונות הושקו כבר יותר מ-100 מכשירים עם מסכים בגודל של 6 אינץ' ומעלה, כשהשיא היה של מכשירי ה-Phab הראשונים של לנובו (Lenovo) שהציעו בשנה שעברה מסך 6.8 אינץ'.

הדור השני של מכשירי ה-Phab של לנובו, שהושק ממש לאחרונה, כבר מעט "צנוע" יותר עם מסכי 6.4 אינץ' והם כבר נמכרים גם בארץ, ובמחירים נוחים. קצת לפניהם נחת כאן גם ה-Mi Max, של שאומי (Xiaomi), שמציע מסך 6.44 אינץ' רק כדי להוכיח שלא מדובר בקוריוז אלא במגמה.

בגלל צריכת התוכן

אבי קורנפלד, מנהל מותג שאומי בהמילטון, היבואנית בישראל, מסכים כי מדובר במגמה. "זה תהליך שהגיע לשיאו ב-2016 עם מסכים בגודל של עד 6.5 אינץ', אבל עם דגש מאוד משמעותי למפרט גבוה. היצרניות מבינות שהטלפון החכם הוא כבר מזמן לא רק טלפון, ומשמש למעשה כמרכז הפעילות העסקית ופעילות הפנאי שלנו, ועל כן מספקים לנו מסכים גדולים יותר, וגם מפרטים גבוהים ביותר", הוא אמר.

למעשה כנראה שפעילות הפנאי היא זו שבעיקר דוחפת אל הכיוון של המסכים הגדולים. הגלישה באינטרנט מתבצעת כיום יותר ויותר באמצעות טלפונים סלולריים שמשתמשיהם יכולים למצוא Wi-Fi באוטובוסים וברכבות, לצד חיבורי USB שמאפשרים הטענה ומבטלים את החשש מסוללה שתתרוקן – שגם כך הסוללות יותר ויותר גדולות.

המשתמשים גם צופים ביותר סרטים תוך כדי תנועה, ומריצים משחקים יותר מורכבים מבחינה גרפית, וכל אלו הן פעילויות שמסך גדול יותר בהחלט מסייע להן.

אלי חזן, מנהל קו מוצרים בלנובו ישראל. צילום: קובי קנטור

אלי חזן, מנהל קו מוצרים בלנובו ישראל. צילום: קובי קנטור

"הקטגוריה הזאת נותנת מענה מושלם למי שאוהב לצלם ולצרוך מדיה וגם למי שאוהב גיימינג עם תמונה וסאונד איכותיים תוך כדי תנועה. בניגוד למפרטים חלשים יותר בעבר, הפאבלטים החזקים של היום מאפשרים ליהנות מיישומים שהיו אפשריים בעבר רק על מחשב. שימוש במסך גדול יותר מחייב שינוי הרגלים, אבל המשתמשים היום מבינים את הצורך ולדעתי מוכנים לשינוי", אמר אלי חזן, מנהל קבוצת המוצרים בלנובו ישראל.

מה שבטוח הוא שרוב האנשים שמשתמשים כיום במכשירים עם מסך בגודל 5.5 אינץ' ומעלה יסתדרו בדרך כלל טוב מאוד גם עם מכשירים עם מסכי 6 אינץ' ומעלה. ולא, הם לא נופלים מהכיס הקדמי של המכנס.

מחר נתייחס לכמות הזיכרון המוצעת בטלפונים המודרניים.

הגעתו של עידן המסכים הגדולים Reviewed by on . במהלך סוף השבוע הכריזה חברה סינית קטנה בשם אלפון (Elephone), שבדרך כלל מוכרת טלפונים יחסית זולים, על טלפון חדש בשם Max. החברה לא מסרה יותר מדי פרטים על המכשיר ה במהלך סוף השבוע הכריזה חברה סינית קטנה בשם אלפון (Elephone), שבדרך כלל מוכרת טלפונים יחסית זולים, על טלפון חדש בשם Max. החברה לא מסרה יותר מדי פרטים על המכשיר ה Rating: 0

הגיבו


!!!!