תוכן שיווקי
בעקבות כנס Fintech Junction

"העולם נראה אחרת – בגלל הפינטק והשירותים הבנקאיים הדיגיטליים"

כנס FinTech Junction השנתי של אנשים ומחשבים נערך באחרונה, בהשתתפות מובילי תעשיית הפינטק ובכירים במוסדות פיננסיים ובחברות טק ● כל ההתפתחויות והמגמות בתחום עלו על סדר היום

12/04/2022 12:55
קולאז' של תמונות מכנס Fintech Junction שנערך במרץ האחרון.

כנס FinTech Junction 2022 Annual Summit השנתי של אנשים ומחשבים התקיים באחרונה בתל אביב באופן פיזי, בפעם הראשונה מזה שנתיים. הכנס, שמתקיים מאז 2017, הפגיש 500 בכירים בתעשייה הפיננסית, מובילי טכנולוגיה, מייסדי חברות פינטק וסטארט-אפים, משקיעים וגורמי ממשל – מישראל ומחו"ל.

בכנס, שהתקיים באולם שבע בתל אביב, התקיימו שישה מסלולים מקצועיים עם 45 הרצאות בנושאים כמו עתיד עולם התשלומים, בנקאות פתוחה, בנקאות כשירות (Banking as a Service), מימון מבוזר (DeFi), מטבעות קריפטוגרפיים, הפיכתה של ישראל מסטארט-אפ ניישן לסקייל-אפ ניישן, הטרנדים החמים בתעשייה והעתיד שאליו היא הולכת.

בין הדוברים הבולטים באירוע היו אורן מרמור, מנכ"ל ישראל ותחום התשלומים הגלובלי של פינסטרה, חברת הפינטק השלישית בגודלה בעולם; ירון בן שלוש, מנכ"ל ישראל בסנואופלייק – ענקית הדטה, שנסחרת בשווי של 90 מיליארד דולר; רונן אסיא, מייסד-שותף של איטורו ושותף בקרן הפינטק של Team8; עמית הראל, מייסד דלויט קטליסט, פרקטיקת הסטארט-אפים של דלויט; ניר ליפשיץ, מנהל חדשנות ובנקאות פתוחה בבנק לאומי ופפר; אריק גלנסקי, ראש תחום טכנולוגיה וחדשנות בפיירבלוקס – סטארט-אפ ישראלי ששוויו שמונה מיליארד דולר; שותפים בקרנות הון-הסיכון ויולה פינטק וקולידר ונצ'רס; ובכירים בבנק ישראל וברשות ניירות ערך.

“ישראל היא מובילה עולמית בפינטק, ולא רק בסייבר ובשבבים. קיימות בארץ כ-600 חברות סטארט-אפ ומעל ל-20 יוניקורנים בתחום זה. אי-טורו, רפיד, טיפלתי, בלו ויין ופיירבלוקס הן רק כמה דוגמאות לחברות ישראליות פורצות דרך, שהפכו למובילות עולמיות בקטגוריות מגוונות, שהן הצעקה האחרונה בתחום, כמו מסחר במניות ובקריפטו, עולם התשלומים, אבטחת מסחר בנכסים דיגיטליים ו-NFT", אמר בן פלד, מייסד FinTech Junction. "כמו כן, יש בישראל נוכחות מסיבית של מרכזי חדשנות, מחקר ופיתוח של הבנקים והמוסדות הפיננסים הגדולים בעולם, וקהילה גדולה של חברות פינטק שנוסדו בשנים האחרונות, וצמחו גם בעקבות מגפת הקורונה, שהגבירה את הפעילות הפיננסית הדיגיטלית".

"העולם נראה כיום אחרת לגמרי, בראש ובראשונה בגלל הצורך שנוצר בשירותים דיגיטליים מלאים בעולמות הבנקאות והתשלומים, מסחר במניות ובנכסים דיגיטליים, קניות אונליין בהיקפים חסרי תקדים, ובאחרונה גם שגעון ה-NFT. אין ספק שיש עוד פוטנציאל עצום בלתי ממומש בתחום, ואני בטוח שנראה עוד חברות רבות שיקומו בישראל ויהפכו למובילות עולמיות", ציין פלד.

אירועים קרובים