תוכן שיווקי
לקראת כנס Commvault Connections21, ביום ה', ה-11 בנובמבר, בלאגו בראשון לציון

קומוולט: להגן ולגבות את הנתונים בכל מקום – מהדטה סנטר ועד לענן

08/11/2021 14:25
רונן נוי, מנהל מכירות אזורי בקומוולט.

כתב: הילל יוסף.

"כל התפיסה של הטיפול בנתונים וההגנה עליהם השתנתה. בהיבט המתקפות, השאלה היא כבר לא 'האם נותקף?' אלא 'מתי?', ולכן נדרש לתת מענה לכלל סוגי המתקפות, בדגש על הדור החדש, של מתקפות הכופרה. ארגונים נדרשים להפנים שתקיפה היא עניין של זמן ועליהם להיות ערוכים נכון לקראתה. בהיבט הטיפול בנתונים יש לדאוג לנהל ולגבות אותם לטובת התאוששות מהירה בכל מקום – מהדטה סנטר ועד לענן. יש לנו מענה פשוט וכולל לכלל האתגרים הללו", כך אמר רונן נוי, מנהל מכירות אזורי בקומוולט.

נוי התראיין לקראת הכנס שעורך הסניף הישראלי של ענקית הטיפול בנתונים. האירוע, Commvault Connections21, ייערך ביום ה' הקרוב, ה-11 בנובמבר, באולם האירועים לאגו בראשון לציון, בהפקת אנשים ומחשבים.

לדבריו, "מנהלי ה-IT ניצבים מול כמה אתגרים: האחד הוא הצורך בהגנה על הנתונים במקרה של מתקפה, השני הוא הצורך בהתאוששות מהירה והשלישי – המעבר לעולם הענן. אמנם, ההגירה לענן החלה לפני כמה שנים, אבל באחרונה, מנמ"רים ומנהלי תשתיות השכילו לעבוד באופן היברידי, ויש לטפל, לנהל להגן על הנתונים בכל מקום שבו הם נמצאים".

"אתגר נוסף", ציין, "כרוך בהון האנושי. מדובר בסוגיה שמטרידה כל מנהל כוח אדם ארגוני. הקורונה האיצה את תהליכי הדיגיטליזציה הארגוניים, אלא שזה גרם למחסור בזמינות של כוח אדם מקצועי לתחום, ומנהלים מנסים לראות איך הוצאת שירותים החוצה תסייע לפתרון המצוקה, לצד הכשרה מקצועית של עובדים".

נוי הוסיף כי "לקומוולט יש כמה פתרונות: האחד – היכולת לייצר עותקים חסינים של מידע, שיהיו זמינים לארגון גם בעת מתקפה, לצורך התאוששות. הפתרון עונה גם למתקפות כופרה, שבהן נדרשת התאוששות מהירה. זו מתקבלת על ידי הנגשה של המידע שהוא זמין, מנותק – מהענן ומהדטה סנטר – ולא מושפע ממה שקורה בדטה סנטר המרכזי. הפתרון מבוסס על רכישת הדוויג, עם יכולת לטפל בבעיות ריבונות הנתונים שנובעות מרגולציות ניהול הנתונים, והוא מאפשר יכולות ייעודיות לענן היברידי ולסביבה מרובת עננים. בדרך זו אנחנו מעניקים יעילות תפעולית באמצעות איחוד פרוטוקול מלא (חסימה, קבצים ואחסון אובייקט) בפלטפורמה יחידה".

"לחץ אמיתי למנף את הענן"

"יש בתעשייה לחץ אמיתי למנף את הענן, כדי להפחית את הוצאות ההון, לשפר את החוסן, את ההתאוששות ואת אבטחת הנתונים", אמר נוי. "קומוולט מציעה יוזמה להגנת נתונים משולבת – בענן ובדטה סנטר המקומי. היוזמה, במודל ענן SaaS, בשם מטאליק (Metallic), מספקת מערך פתרונות תוכנה כשירות ומציעה הגנה וניהול נתונים מאובטח בעל יכולת גידול וקיטון (סקלביליות), עם יכולת הלימה לתקנות ולרגולציות, לצד חיסכון משמעותי בהוצאות. ישראל הייתה בין המדינות הראשונות שבהן הושק הפתרון. המוצר ממנף את יכולות Azure, הענן של מיקרוסופט, ואת פלטפורמת הגנת הנתונים של קומוולט, כדי לספק פתרונות הגנת וגיבוי נתונים מקיפים, עם ניהול מרכזי ואחוד ממסך אחד – עבור סביבות מקומיות, ענן ציבורי ועומסי עבודה היברידיים".

הוא הסביר כי "פתרון מטאליק מתאים במיוחד עבור עסקים בישראל ובאירופה. הוא מתאים לארגונים שמחפשים פתרון גמיש, עתיר ביצועים ומהיר ליישום. הקמת מערך עותק גיבוי בהיקפים של מספר פטה-בייטים לוקח עם מטאליק שעות בודדות. הוא תוכנן להציע הגנה על נתונים על בסיס תמיכה בריבונות הלקוח עליהם, וגם לסייע בהלימה לרגולציות השונות, לרבות ה-GDPR. חברות חייבות לעמוד בתקנים מחמירים לאחריות, אבטחה, סודיות ועמידות של הנתונים. מטאליק מספק את היכולת לפקח על מדיניות ההלימה ועל כמות וסוגי הנתונים המאוחסנים, ומעניק את היכולת לעמוד בדרישות אלה".

"עם פלטפורמת הגנת הנתונים של קומוולט ועם מטאליק אנחנו מקדימים את המתחרים בעולמות הגיבוי ומציעים לארגונים פתרון רחב, שכולל מבט על צרכים עתידיים. השנה חווינו גידול בפעילות עם כניסת פתרון מטאליק לשוק המקומי, ויש לנו כבר עשרות לקוחות בתחום. אני מעריך שנחווה גידול גם ב-2022", סיכם נוי.

להרשמה לאירוע לחצו כאן.

אירועים קרובים