תוכן שיווקי
לקראת ועידת הפסגה של ה-IT, ביום א', ה-31 באוקטובר, בלאגו, ראשון לציון

"מנמ"ר בממשלה? מהפכת הענן בדרכה לישראל"

החזון להקמת ענן ממשלתי בישראל קורם עור וגידים ובמסגרת נימבוס, אולקלאוד תסייע לממשלה לבצע את המסע לענן ● אפיק פלג, מנהל המגזר הציבורי באולקלאוד: "המעבר לענן - עובדה מוגמרת, נשאלת השאלה לגבי הדרך"

27/10/2021 17:19
אפיק פלג, מנהל המגזר הציבורי באולקלאוד.

השנה האחרונה היוותה נקודת מפנה אסטרטגית בכל הנוגע לאימוץ ענן על ידי מגזר המחשוב הממשלתי בעולם. כך, לדוגמה, חברת המחקר דלטק (Deltek) מעריכה שהיקף ההוצאה הממשלתית בארצות הברית על מחשוב ענן עמד ב-2020 על 6.8 מיליארד דולר – כפול בהשוואה לנתון ב-2017. עוד מעריכה חברת המחקר כי ההוצאה הממשלתית בארצות הברית עבור שירותי מחשוב ענן תגדל ל-7.3 מיליארד דולר ב-2021 ול-7.8 מיליארד ב-2022.

בישראל, כל זה עומד להשתנות בזכות פרויקט נימבוס – פרויקט לאספקת שירותי ענן עבור הממשלה. מדובר בפרויקט דגל רב שנתי ורחב היקף, בהובלת מינהל הרכש הממשלתי באגף החשב הכללי במשרד האוצר יחד עם רשות התקשוב הממשלתי במשרד הדיגיטל הלאומי, הלשכה המשפטית במשרד האוצר, מערך הסייבר הלאומי, אגף התקציבים ומשרד הביטחון. במסגרת הפרויקט ייווצרו הערוצים לאספקת שירותי ענן למשרדי הממשלה ולגיבוש מדיניות ממשלתית כוללת בנושא המעבר לענן.

הבשלות למעבר לענן קיימת

"למעשה, אנחנו רואים התעניינות בפתרונות שירותי הענן בקרב מנמ"רים במגזר הממשלתי מזה כשש שנים", תיאר אפיק פלג, מנהל המגזר הציבורי באולקלאוד (AllCloud). "פרויקט נימבוס בעצם נותן את המסגרת העסקית והטכנולוגית לבצע את המעבר לענן בצורה נכונה ומושכלת".

פלג ציין כי "מהדיאלוג שאנחנו מקיימים עם בכירים במגזר הממשלתי עולה שהתחושה הרווחת היא שכבר אין שאלה לגבי הצורך במעבר לענן, את השלב הזה כבר עברנו, ובשטח מדובר בעובדה מוגמרת. השאלה היא כעת כיצד נכון לבצע את המעבר לענן. ברור שמדובר בתהליך שיצריך גיבוש של אסטרטגיית ענן מקיפה ותוכנית מעבר מסודרת וישימה לביצוע המעבר באופן מושכל".

אולקלאוד, שותפי Premier של AWS.

אולקלאוד, שותפי Premier של AWS. צילום: יח"צ

הספקית הראשית באספקת שירותי הענן לממשלה במכרז נימבוס היא AWS, שבעקבות זכייתה הודיעה על ההשקה של אזור ענן (Region) עצמאי בישראל במחצית הראשונה של 2023. האזורים של AWS מורכבים מ-"אזורי זמינות" (Availability Zones), שממקמים תשתיות במיקומים גיאוגרפיים נפרדים ושונים.

עדיף ביחד – Better Together

בהקשר זה יש לציין שאולקלאוד היא שותפה גדולה ובכירה של AWS, בעלת הסמכת Premier ובעלת התמחות ייחודית בנושא מיגרציה לענן, כולל הסמכה של מעל 200 מומחי ענן בקשת רחבה של נושאים, וניסיון בביצוע של אלפי פרויקטים בעולמות הענן של AWS בישראל ובחו"ל.

"באולקלאוד קיים מיקוד גבוה בפתרונות הענן של AWS והבנה בתחומים טכנולוגיים הנוגעים למעבר אליו", אמר פלג. "אנחנו יודעים לספק ללקוחות שלנו מגוון רחב של פתרונות, החל משלב הייעוץ הראשוני דרך בניית האסטרטגיה ותוכניות העבודה וביצוע של פרויקטי ענן מורכבים, וכלה בתפעול וניהול שוטף של סביבות הלקוח ב-AWS. כאשר משרד ממשלתי עובר לענן של AWS ומטופל ביום יום על ידי אולקלאוד הוא חדל מלעסוק בעולמות העבר, של ניהול תשתיות המחשוב, אחסון, גיבוי ורכש חומרה, ועובר לעסוק בעולמות הנוגעים בחדשנות טכנולוגית ופתרונות מתקדמים דוגמת דיגיטל, ביג דטה, בינה מלאכותית ולימוד מכונה".

אולקלאוד תשתתף בוועידת הפסגה של ה-IT מבית אנשים ומחשבים – אירוע בכירי עולמות המחשוב, שיתקיים ביום א' הקרוב באולם האירועים לאגו בראשון לציון, בהשתתפות צמרת מקבלי ההחלטות בעולמות ה-IT בישראל. באירוע יציג אילן נמני, SVP Platforms EMEA באולקלאוד, את האופן שבו מעבר לענן יאפשר חדשנות, יעילות ושירותים משופרים לאזרח, ושלומי כהן, ארכיטקט פתרונות AWS בחברה, יציג את המפתח למעבר ענן מאובטח במערכת AWS.

ההשתתפות באירוע היא על פי הנחיות משרד הבריאות נכון לאותו היום ומותנית בהרשמה מראש. להרשמה לאירוע לחצו כאן.

אירועים קרובים