תוכן שיווקי
לקראת אירוע F5 SOLUTION DAY 2021, ה-9 בפברואר, 2021

F5 מציגה: פתרון מבוסס AI החוסם הונאות שטכנולוגיות קיימות החמיצו

הפתרון גם משפר חוויות אונליין עבור המשתמשים ● ™Shape AI Fraud Engine מגן על עסקים וצרכנים תוך הפחתת עומסי העבודה עבור צוותי האבטחה

08/02/2021 14:27
אופיר קפלושניק, מהנדס פתרונות בכיר ב-F5. צילום: יח"צ

חברת F5 הציגה באחרונה את SAFE (ר"ת Shape AI Fraud Engine) – פתרון SaaS חדש המבטל טרנזקציות הונאה אונליין, שמצליחות לעבור את כלי מניעת ההונאה הקיימים.

SAFE, המבוסס על המומחיות המובילה של Shape, משתמש במנוע בינה מלאכותית (AI) שנבדק בזירת הסייבר, כדי להעריך כל טרנזקציה אונליין על פני מגוון אותות טלמטריה, סביבה והתנהגות, בכדי להבין במדויק את כוונת המשתמש ולחסום נוכלים אנושיים – לפני שהתרמית מתרחשת.

אופיר קפלושניק, מהנדס פתרונות בכיר ב-F5, אמר כי: "הונאות אונליין אחראיות לנזקים אדירים למוניטין של מותגים ולהפסדים כספיים. יתרה מכך, הן מותירות את לקוחות הקצה עם חוויית משתמש גרועה, שיכולה לגרום לנטישת המותג לטובת מתחרים. SAFE הוא פתרון ייחודי שמאפשר לראשונה, על ידי מעקב אחר אנומליות בדפוסי התנהגות המשתמש, לזהות ולחסום הונאות בזמן אמת, כאשר הן מתרחשות, ועוד לפני שהנזק נעשה, ולכן יש לו חשיבות ראשונה במעלה לשמירה על חוזקו של המותג".

ראובן טויטו, סמנכ"ל טכנולוגיות בספיידר פתרונות אמר כי: "SAFE מספק ערך מוסף מיידי ללקוח, מאחר שהוא מאפשר למנף את המידע הגולמי ברשת התקשורת ולהציג נתונים קריטיים להתגוננות מפני מתקפות או 'קצירת נתונים' לא מורשית באופן אוטומטי ומדויק. יתרה מכך, הפתרון מציג יתרון אדיר בתהליך האינטגרציה, בשל היותו מבוסס על 'None Intrusive Service', שכן הפעלתו לא מייצרת עומס על מערך אבטחת המידע הקיים, ואינה מוסיפה מורכבות תפעולית. קלות ההטמעה וחוויית המשתמש המשופרת באות לידי ביטוי בחסכון בכוח אדם, הקטנת הסיכון התפעולי ובשורה התחתונה – בתרומה משמעותית ל-ROI של מערך אבטחת המידע".

כלים למניעת הונאה מהדור הישן מסתמכים על אותות דטה חלשים ו-rules סטטיים כדי לנסות לתפוס נוכלים, שהופכים יותר ויותר חכמים. לעיתים קרובות כלים אלה אינם יכולים לקבוע בבירור אם כוונת המשתמש טובה או רעה, והמוצא שלהם הוא העמסת מחסומים ומכשולים נוספים על משתמשים טובים, כדי להוכיח את הלגיטימיות שלהם, דוגמת אתגרי אימות רב-גורמים (MFA). התוצאה: חוויות גרועות למשתמשים טובים, כמו גם הפסדים כספיים ותסכול כאשר נוכלים מצליחים להסתדר עם הגנות לא יעילות.

לעומת זאת, SAFE היא הצעה מנוהלת לחלוטין, מבוססת AI, שעוצרת את הנוכלים בזמן אמת, ומצמצמת עד 90% את החיכוך עבור משתמשים טובים. כשירות מנוהל באופן מלא, שיכול לאתר ולחסום איומים מתפתחים, SAFE מגן על יישומים מודרניים ומסורתיים, ומסייע לארגונים להאיץ את המאמצים הדיגיטליים ולהפחית את עומס העבודה של צוותי אבטחת המידע.

השפעתה של ההונאה המודרנית

עסקים זקוקים לגישה חדשה לחלוטין למניעת הונאה אונליין. רובם מגלים שהם עדיין מאבדים עשרות מיליוני דולרים מדי שנה בשל הונאות אונליין, למרות אוסף הולך וגדל של כלים למניעת הונאה הקיים בארסנל שלהם.

"הצורך בחדשנות במניעת הונאה הופך דחוף יותר כאשר לוקחים בחשבון את המעבר המואץ לערוצים אונליין, המונע על ידי המצב הבריאותי העולמי הנוכחי", אמר סומית אגארוול, סגן נשיא למוצרי אנליטיקה ב-F5, ומייסד שותף של Shape. "אנו רואים נוכלים שמשגרים התקפות מתוחכמות יותר ויותר, המנצלות את השינויים המתחוללים בעקבות מגיפת הקורונה והמצוקה הכלכלית הכללית".

SAFE מתגבר על האתגרים שמתמודדת עמם התעשייה של ימינו בדרכים הבאות:

  • עוצר הונאות, מהר יותר: SAFE מזהה טרנזקציות הונאה לאורך כל המסע של המשתמש אונליין, החל מיצירת חשבון חדש והתחברות ועד לתשלום בקופה ופעולות אחרות. SAFE משתמש ב-AI כדי לאתר ולחסום כוונות זדוניות במדויק, וכן במודיעין הדרוש על מנת לסייע ליישומים להגדיל ולהתאים ביצועים, אבטחה ושירותים חשובים אחרים לפי הצורך. SAFE מזהה בדרך כלל מספר כפול של הונאות בחודש בהשוואה לכלי הונאה נוכחיים אחרים. בנק גדול בצפון אמריקה גילה הונאות השתלטות על חשבונות בשיעור גבוה ב-250% יותר לעומת הכלים הקיימים שלו במהלך 60 יום עם SAFE, וכתוצאה מכך מנע הפסד של 10 מיליון דולר נוספים בשנה.
  • מפחית חיכוך ללקוחות אמיתיים: פחד מהונאות יכול לגרום לארגונים ובעלי יישומים להטיל מחסומים על משתמשים לגיטימיים, מכיוון שכלי ההונאה הקיימים שלהם אינם יכולים להבחין במדויק בין לקוחות אמיתיים לבין נוכלים. באמצעות שילוב של טלמטריה ו-AI מתקדם, SAFE מפחית משמעותית את החיכוך בפעילות לגיטימית בכך שהוא מסיר בבטחה אתגרי MFA למשתמשים ידועים.
  • מגביר את היעילות של צוותי האבטחה: SAFE חוסם באופן פעיל הונאה ללא צורך של צוותי אבטחה לכתוב או לשמור על rules, והוא מועבר כשירות מנוהל במלואו, עם כוונון מתמשך שנעשה על ידי מומחי ההונאה של Shape. בנוסף, על ידי עצירת הונאה בפרימטר של היישום, SAFE מצמצם את משך הזמן והמשאבים שצוותי אבטחת המידע צריכים לבזבז על חקירות ידניות. עבור אחד הלקוחות, SAFE זיהה כי 67% ממקרי ההונאה היה ניתן לחסום בבטחה במקום לחקור. עבור אחר, SAFE זיהה 33,000 עסקאות זדוניות בתקופה של שישה שבועות, שניתן לחסום במקום לחקור.

מינוף כוחה של רשת Shape

ארגונים מתמודדים עם שני מקורות עיקריים של הונאה אונליין כנגד היישומים שלהם: בוטים וצורות אחרות של אוטומציה זדונית או פוגענית, ובני אדם אמיתיים עם כוונה רעה. באמצעות למידת מכונה, Shape מבדיל בין תנועה אוטומטית (בוטים) לבני אדם, כמו גם בין תנועה זדונית לתנועה לגיטימית, ומספק הגנות דינמיות למניעת הונאה וניצול, תוך שיפור חווית המשתמש. SAFE ממנף תובנות אנליטיות שנצברו מהגנה על רבים מהיישומים הגדולים והמותקפים ביותר בעולם, כדי לזהות ולהפסיק מעשי נוכלות במדויק בזמן אמת.

SAFE הוא חלק ממערך פתרונות מקיף מ-F5 המסייע ליישומים מודרניים להגן על עצמם בעזרת AI. היישומים האדפטיביים של ימינו גדלים, קטנים, מתגוננים ומתמודדים עם איומים על סמך הסביבה בה הם נמצאים ואופן השימוש בהם, דבר שיכול לאפשר לארגונים להגדיל את ההכנסות, להפחית עלויות, לשפר את התפעול ולהגן טוב יותר על המשתמשים.

פתרון Shape AI Fraud Engine זמין כעת. בקרו באתר למידע נוסף על זמינות מוצרים ושירותים, או צרו קשר עם משרד מכירות F5 מקומי.

להרשמה לאירוע F5 לחצו כאן

אירועים קרובים