תוכן שיווקי
לקראת תחרות הטאף מאדר

הכירו את משתתפי נבחרת הטאף מאדר: יוסי גבאי

21/10/2020 16:23
יוסי גבאי, סמנכ"ל הטכנולוגיות ומערכות המידע של רשת מלונות דן. צילום: ענבר גבאי

אחת היוזמות המרגשות הקשורות לעולם ההיי-טק היא נבחרת הטאף מאדר – קבוצה של מנכ"לים, מנמ"רים ובעלי תפקידים בכירים אחרים בעולם הטכנולוגיה, שמתחרה בכל שנה בתחרות הספורט האתגרי טאף מאדר, ומתרימה כסף למען עמותת גדולים מהחיים. העמותה מסייעת לילדים חולי סרטן ולבני משפחותיהם, בין היתר באמצעות "גני חלומות" שהיא מקימה.

הנבחרת, המתגבשת בימים אלה, היא השישית במספר שתשתתף בתחרות, שמתקיימת בדרך כלל בבריטניה. השנה לא ברור עדיין היכן בדיוק היא תיערך, והכול תלוי כמובן בקורונה, אולם על הפרק עומדות סקוטלנד, לונדון ויעד מחוץ לממלכה – חברתנו החדשה מאיחוד האמירויות אבו דאבי. כך או כך, את הנבחרת הישראלית מפיקה אנשים ומחשבים, בניצוחה של נטלי גבאי, סמנכ"לית השיווק. קפטן הנבחרת הוא אלון כהן, מנכ"ל פרינטר סנטר, והגזבר שלה הוא יגאל פדאל, סמנכ"ל טכנולוגיות המידע של נשר תעשיות מלט, שיפעל להשגת התרומות (שהמארגנים מקווים שישברו שיא ויגיעו ליותר משני מיליון שקלים) יחד עם טל נתנוביץ', סמנכ"ל בקרה, תפעול ומערכות מידע בשיכון ובינוי – סולל בונה.

בסדרת כתבות זו אנחנו מביאים לכם בכל פעם פרטים מעניינים על אחד ממשתתפי הנבחרת.

יוסי גבאי

ספר על עיסוקיך והישגיך?
"אני סמנכ"ל טכנולוגיות ומערכות מידע וחבר בהנהלת רשת מלונות דן. במסגרת תפקידי, אני מוביל את ההתחדשות הטכנולוגית של הרשת. במהלך השנים האחרונות החלפנו את מרבית המערכות ועשינו דרך ארוכה וטובה בהכנסת יכולות חדשות, ובתקופה האחרונה פיתחנו אפליקציה ייחודית בעולם המלונאות, שמחליפה הרבה מהתהליכים הידניים המסורתיים, ובנינו אוסף גדול ומיוחד של יכולות טכנולוגיות.

פרשתי מצה"ל אחרי 25 שנות שירות. בתפקיד האחרון בצבא הייתי מפקד יחידת המחשבים באגף המודיעין ולפני כן סא"ל ביחידה 8200, במגוון תפקידים טכנולוגיים, וקצין מודיעין. בשנים שאחרי הפרישה הייתי מעורב במספר מיזמים בתחום הסייבר וטכנולוגיות נוספות".

מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?
"אני משתדל להיות מעורב בעשייה כמה שניתן. השתתפתי בפרויקט עתידים במשך מספר שנים, במטרה לחשוף את האקדמיה לתלמידים מהפריפריה, ולעזור להם להתקדם ולהגיע ללימודים אקדמיים באמצעות העתודה הצבאית. היה מדהים לראות כמה פוטנציאל, מוטיבציה ויכולת יש בפריפריה. בנוסף, הייתי חלק מקבוצה שנתנה שיעורים פרטיים בהתנדבות לתלמידים מתקשים, במשך חמש שנים הייתי חבר בהתנדבות בוועד הישוב שבו אני מתגורר, במשך מספר שנים סייעתי למסלול התואר השני בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, שבה למדתי, במיון והכוונת המועמדים, ואני מסייע לפורשי אגף המודיעין בצה"ל בצעדים הראשונים שלהם באזרחות".

למה אתה רוצה להיות בנבחרת?
"נבחרת הטאף מאדר היא אתגר ערכי וחינוכי שאני גאה להיות שותף בו. מדובר בלהיות חלק מנתינה של קבוצה שלקחה על עצמה פרויקט ההתנדבותי חשוב ועושה זאת באמצעות הצבת יעד משמעותי, אמונה בדרך ודבקות במשימה. תרומה וחינוך לערכים צריכים ללוות את האדם לאורך חייו".

מה הזיקה שלך לספורט, אם בכלל?
"הספורט תמיד היה חלק משמעותי מחיי, גם בתקופות של תפקידים תובעניים. על אף הקושי בהקדשת זמן לעיסוק בו, זוהי עשייה מתגמלת מאוד בכל ההיבטים – חברתית, בריאותית ונפשית".

מהם תחביביך?
"עסקתי הרבה שנים בקראטה ואני בעל דרגת דאן 1. אני רץ, שוחה ורוכב על אופנועי שטח, אופנועי כביש ואופני שטח. בנוסף, אני צולל פעם-פעמיים בשנה, מנגן, משתדל לקרוא הרבה, מטייל בטבע ואוהב לצלם".

ספר קצת על משפחתך ומה שהם יגידו על השתתפותך בנבחרת.
"אני נשוי ליעל, שהיא ראשת אגף הרווחה בעיריית ירושלים ועוסקת בנתינה לחברה כל חייה. המשפחה שלנו מחוברת מאוד – כל הילדים שירתו בצה"ל בתפקידים משמעותיים ורואים בנתינה לחברה ערך חשוב. אני יודע שהם יעריכו את ההשתתפות בפרויקט הערכי הזה".

מהי השכלתך ומה למדת בחיים?
"במסגרת שירותי הצבאי למדתי לתואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה. תוך כדי התפקידים הצבאיים החלטתי להרחיב את השכלתי האקדמית דווקא בעולמות היותר חינוכיים, שמחוברים לפיקוד ולהדרכה, וסיימתי תואר שני בחינוך. לקראת פרישתי מצה"ל עשיתי תואר שני נוסף. כמו כן, אני בוגר פו״ם – המכללה לפיקוד ומטה של צה"ל".

מה רוב האנשים לא יודעים עליך?
"שלפני שנה התחלתי ללמוד לנגן על תופים".

גם אתם רוצים להיות חלק מהנבחרת? אתם מוזמנים להגיש מועמדות כאן.

 

אירועים קרובים