תוכן פרסומי
ראשי » הכנסים הקרובים » הענן הוא הבסיס לחדשנות בתעשיית ה-Healthcare

תוכן שיווקי


אלית בן בסט נוריאל, מנהלת פעילות השיווק של גוגל קלאוד בישראל ובמזרח-מרכז אירופה. צילום: תומר פולטין

לקראת אירוע Cloud Pulse של גוגל קלאוד, ב-11 בדצמבר

הענן הוא הבסיס לחדשנות בתעשיית ה-Healthcare

פורסם ב-1 בדצמבר 2019
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כתבה: אלית בן בסט נוריאל, מנהלת פעילות השיווק של גוגל קלאוד בישראל ובמזרח-מרכז אירופה.

קשה לחשוב על מגזר תעשייה אחד שבו הזמן והדיוק הם קריטיים יותר מאשר בתחום הרפואה. כדי להבין עד כמה, דמיינו אדם שממתין לאמבולנס לאחר תאונה או פציינט שממתין לקבל תור לניתוח חשוב. כמו במקומות אחרים, גם בתעשיית ה-Healthcare – הכוללת את מוסדות המחקר הרפואי ושירותי הבריאות – ההחלטות מתקבלות על סמך נתונים ומידע מדויק.

אולם, חלק מהנתונים הללו נמצאים בתוך מערכות נפרדות, המידע מחולק בין מאגרים שונים, וגם אם הוא באותו מאגר, הוא לא רשום בשפה אחידה, המאפשרת אינטגרציה. באופן כזה, הנתונים לא יכולים "לדבר" אחד עם השני, ולא ניתן להפיק מתוך המידע את הערך העצום שגלום בו.

המציאות הזו נגרמת בעיקר מחוסר תכנון ומשימוש בטכנולוגיה שאינה מעודכנת מספיק. כאשר הרשומות הרפואיות מנוהלות במקום אחד, המידע הגנטי נשמר במקום אחר והמערכות לניהול תורים נמצאות בכלל במערכת שלישית – ברור שהיכולת האנושית בתחום הרפואה לא יכולה למצות את מלוא הפוטנציאל שלה.

כעת, תארו לעצמכם עולם שבו תהליך קבלת אבחון רפואי הוא מהיר וקל כמו חיפוש בגוגל, עולם שבו טעויות באבחון כמעט שאינן קורות, ושמוסדות המחקר ושירותי הבריאות בכל העולם משתפים ביניהם את הידע והניסיון שצברו על מנת לשפר את איכות החיים והבריאות של כולנו. אין שום ספק שבמקרה שכזה, איכות הטיפול תשתפר פלאים וגם עלויות שירותי הבריאות יופחתו.

משימתה המוצהרת של גוגל היא לארגן את כל המידע העולמי ולהפוך אותו לנגיש, אוניברסלי ושימושי. כיום, גוגל קלאוד (Google Cloud) מספקת לארגונים ולחברות במגזר ה-Healthcare שירותי ענן וכלי אנליטיקה שמשנים את כללי המשחק, בעזרת בינה מלאכותית ולמידת מכונה.

אנחנו מנסים לסייע ביצירת בסיס משותף שיאפשר אינטגרציה בין כל החברות שפועלות על הענן – כל עוד שירצו בכך, כמובן. הכלים והשירותים שלנו מעודדים ותומכים בסטארט-אפים המפתחים יישומים חדשניים לייעול ולשיפור שירותי רפואה ובריאות. בנוסף, אנחנו רוצים לאפשר לרופאים ולבתי חולים להשוות בין אפליקציות על בסיס פרמטרים דומים, כדי שיוכלו לבחור את האפליקציה הטובה ביותר עבורם.

Google Cloud Healthcare API

אחד הפיתוחים המשמעותיים ביותר למגזר הבריאות הוא Google Cloud Healthcare API, שזמין בגרסת בטה. מדובר, למעשה, בקבוצת פתרונות ושירותים מנוהלים, שפותחו ועוצבו במיוחד כדי לתת מענה לצרכים הייחודיים של ארגוני Healthcare.

בין יתר היכולות שלו, Healthcare API מאפשר לארגונים להאיץ את הטרנספורמציה הדיגיטלית שלהם על ידי יצירת סטנדרטיזציה ותאימות בין מערכות המידע שלהם לאפליקציות חדישות בענן, בצורה נוחה ומאובטחת. מכאן הדרך סלולה לשימוש בכלי בינה מלאכותית ולמידת מכונה, עם כלים כמו BigQuery, Cloud Dataflow ו-AI Platform. נכון להיום, Interoperability (היכולת של מערכת אחת להשתמש ברכיבים או בציוד של מערכת אחרת) היא שם המשחק, ו-Healthcare API יודע לספק אותה במהירות ובקלות.

ישנם אתגרים נוספים ורבים שארגוני Healthcare מתמודדים אתם וגוגל קלאוד מציעה עבורם פתרונות חדשניים: החל מהגנה על פרטיות, אבטחה ושקיפות המידע הרפואי של מטופלים, דרך ההתמודדות עם נפחי מידע עצומים הכרוכים, למשל, בקבצי דימות רפואי ואשר דורשים אחסון, העברה, ניתוח ואנליטיקה, ועד לאתגרי המשילות והעמידה בתקנים המחמירים שמחייבים ארגונים בתחום הרפואה.

כל החידושים בנושא טכנולוגיות ענן למגזר ה-Healthcare יוצגו באירוע Cloud Pulse של גוגל קלאוד, שיתקיים בתל אביב ב-11 בדצמבר. ישתתפו בו בכירים מגוגל קלאוד בישראל ובחו"ל, לצד בכירים טכנולוגיים מחברות מובילות במגזר הרפואה ושירותי הבריאות. ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום, אך יש להירשם מראש. לפרטים ומידע נוסף בקרו באתר האירוע.

הענן הוא הבסיס לחדשנות בתעשיית ה-Healthcare Reviewed by on . כתבה: אלית בן בסט נוריאל, מנהלת פעילות השיווק של גוגל קלאוד בישראל ובמזרח-מרכז אירופה. קשה לחשוב על מגזר תעשייה אחד שבו הזמן והדיוק הם קריטיים יותר מאשר בתחום ה כתבה: אלית בן בסט נוריאל, מנהלת פעילות השיווק של גוגל קלאוד בישראל ובמזרח-מרכז אירופה. קשה לחשוב על מגזר תעשייה אחד שבו הזמן והדיוק הם קריטיים יותר מאשר בתחום ה Rating: 0

הגיבו