תוכן שיווקי
לקראת הכנס השנתי של הלשכה לטכנולוגיות המידע, ב-5 בדצמבר באווניו, קריית שדה התעופה

הקשר בין טכנולוגיה ועסקים – במוקד הכנס של הלשכה לטכנולוגיות המידע

17/11/2019 14:56
אלי פרנק, יו"ר הלשכה לטכנולוגיות המידע. צילום: קובי קנטור ז"ל

הכנס השנתי של הלשכה לטכנולוגיות המידע ייערך ב-5 בדצמבר במרכז הכנסים אווניו שבקריית שדה התעופה, בהפקת אנשים ומחשבים.

לדברי אלי פרנק, יו"ר הלשכה, הכנס יעמוד השנה בסימן טכנולוגיה, עסקים והקשר ביניהם. "המטרה היא להדגיש את הקשר ואת הצורך בהליכתו של ה-IT יד ביד עם היחידות העסקיות, כאשר על כל צד להבין שהוא שותף מלא של הצד השני, ולא מכתיב או נותן לו הוראות", אמר.

אמנם, מדובר בנושא שאינו חדש, אלא שלדברי פרנק, החידוש השנה הוא העובדה ש-"אנחנו חיים בעידן דיגיטלי שחודר לכל תחום בחיינו, וכיום ברור שמערכות המידע הם אמצעי הלחימה של הארגון לשרוד את העידן החדש, ולא תומכי לחימה, כפי שהיה נהוג עד כה להגדיר את תפקידם של המנמ"רים. מצאנו לנכון להאיר את הזרקור על הנושא הזה כי לצערנו, ההבנה הזו עדיין לא קיימת בארגונים רבים".

הכנס יכלול מספר מליאות מרכזיות, כאשר בחלק הראשון ישבו על במה אחת מנכ"לים בכירים במשק, שידברו על הזווית העסקית בשימוש בטכנולוגיה. הם ישיבו לשאלות שתציג להם מנחת הפאנל, העיתונאית קרן מרציאנו, העורכת הכלכלית של חדשות 12. בין היתר, יעלו על הבמה ערן יעקב, מנהל רשות המסים; נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת; שחר ברכה, ממלא מקום ראש רשות התקשוב הממשלתי; לוי הלוי, מנכ"ל כאל; ויהודה בן אסיאג, מנכ"ל מנורה מבטחים.

מליאת אחר הצהריים תיפתח בהרצאת העשרה של עופר דדון, מנהל מפעל חלל של התעשיה האווירית, ולסיום יתקיים מופע של הזמר פבלו רוזנברג.

בין המליאות ייערכו מסלולים מקצועיים, שם ידברו מנמ"רים ומנהלי טכנולוגיות על נושאים שעומדים על סדר היום של אנשי הטכנולוגיה בארגונים.

פרנק ציין שאת הכנס תלווה תערוכה מקצועית מרשימה של שותפים וחברות שעובדות עם הענף, "שגויסו על ידי צוות ההפקה המצוין של אנשים ומחשבים, שמלווה את כנסי הלשכה בכל שנה".

"רק תנהלו את ה-IT"

לדברי פרנק, המסרים בכנס מופיעים גם בספר שכתב באחרונה, בשם Just manage IT (משחק מילים – "רק תנהלו את זה" וגם "רק תנהלו את ה-IT"). "הספר, כמו הכנס, נוגע בתחומים רלוונטיים לניהול בארגונים ולקידום ההצלחה בעסקים", אמר.

הוא ציין כי "המטרה שלי בספר, ובמידה רבה גם בכנס, היא לעזור לארגונים כיצד להיות האקס פקטור להצלחה. מגיעים לתוצאה הזו רק כאשר הגופים העסקיים מכירים במעמדו של המנמ"ר, אבל עובדה זו לא מסירה את האחריות מעל כתפיו של המנמ"ר. להיפך. הוא וכל הצוות שלו צריכים להוכיח שהם יוזמים, יודעים מהם הצרכים העסקיים של הארגון ומביאים פתרון שעובד – ולא רק ברמת ההצעה. כל זה, כמובן, מותנה בגיבוי ההנהלה".

להרשמה לאירוע לחצו כאן.

אירועים קרובים