תוכן פרסומי
ראשי » הכנסים הקרובים » הפתרון לאתגרי הסייבר: שילוב של כל המרכיבים

תוכן שיווקי


עידן בן נאים, מנהל מכירות ב-FireEye ישראל. צילום: אלון לוין

לקראת אירוע הלקוחות של פייראיי, ב-12 בספטמבר במלון דן אכדיה, הרצליה

הפתרון לאתגרי הסייבר: שילוב של כל המרכיבים

פורסם ב-2 בספטמבר 2019
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

כתב: עידן בן נאים, מנהל מכירות בפייראיי ישראל.

בשנים עברו, הסייבר היה נחלתם של אנשי ה-IT בארגונים העסקיים. אלא שהעידן הזה עבר: אם פעם, החלום של מתגייס צעיר ומשפחתו היה להתגייס לקורס טיס או לסיירת מובחרת, כיום חלק לא קטן מהמלש"בים (ר"ת מועמדים לשירות ביטחון) שואפים להגיע ליחידות הטכנולוגיה והמודיעין שעוסקות בסייבר. היוקרה והפופולריות של יחידות אלה נמצאת בשיאה, ועושה רושם שזה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב.

כמו כן, הסייבר משפיע על כל אורחות חיינו, ולא חסרות לכך דוגמאות:

פייק ניוז, חשבונות מדיה חברתית מזויפים, פריצות לחשבונות מיילים והדלפת פרטים משם השפיעו על בחירות 2016 בארצות הברית, על זהות הנשיא הנבחר, על אמון הציבור בדמוקרטיה והשפעות נוספות, שאת חלקן ילמדו רק ספרי ההיסטוריה.

השמדת מתקני גרעין היא דבר שבעבר היה דורש ארטילריה כבדה וטייסים מיומנים. פעולה זו שינתה דה פקטו את מערך הכוחות בכל האזור, ואת מאזן האימה בין המדינות. כיום, הטכנולוגיה מפשטת את ביצועה.

כמו כן, אזרחים מן השורה נתקלים בנוזקות או מתקפות כופרה על מכשירים שבבעלותם המחוברים לרשת, ומנהלים מאבק יומיומי במיילים והודעות שמנסים, באמצעות פישינג מתוחכם יותר או פחות, לגנוב מהם את פרטיהם האישיים, על מנת לגרום נזק או לגנוב כסף.

איך פותרים את אתגרי הסייבר?

במהלך עבודתי אני נתקל במנכ"לים, מנהלי סיכונים, יועצים משפטיים, מנהלי יח"צ ועוד רבים. כולם רוצים לדעת ולהבין יותר את השפעת אירועי הסייבר האחרונים שקרו על החברה ועל השוק שבו הם מועסקים. זוהי לא רק דאגה של מנהל אבטחת המידע, אלא של ארגון שלם, שעלול לקרוס בעקבות מתקפה כזאת.

בעשור האחרון, אנחנו עדים להקצאה לא שוויונית של משאבים, בניסיון לפתור את אתגרי הסייבר. ארגונים רצים לקנות את הטכנולוגיה החדישה ביותר, בתקווה שהפעם היא תפתור את הבעיה. אולם, פתרון בעיה זו לא מורכב רק מטכנולוגיה, אלא גם, ובעיקר, מאנשים בעלי ניסיון וידע רב, שנצבר במהלך השנים. התמקדות בחלק הטכנולוגי בלבד והזנחת המרכיבים האחרים – מודיעין, ידע וכוח אדם מנוסה – לא תפתור את הבעיה, אלא רק תגדיל את הוצאות הארגון ללא עלייה משמעותית ברמת ההגנה הנדרשת.

המחסור בידע ובאנשים מנוסים בתחום בולט בשנים האחרונות – הביקוש גדול מההיצע והיכולת להשיג אנשים טובים ומנוסים הופכת לקשה ויקרה יותר. לכן, רק פתרון שמורכב ממודיעין איכותי, ידע וניסיון שירדו לכל עומקו של הארגון, וכן כוח אדם איכותי יוכל לתמוך בפתרונות טכנולוגיים מובילים ויעלה את רמת ההגנה של ארגונים.

אנחנו, בפייראיי (FireEye), מבינים שהפתרון טמון בשילוב כלל המרכיבים. פייראיי מעסיקה מאות מומחים בעלי ניסיון רב שנים. כמו כן, החברה השקיעה משאבים רבים ושנות אדם בהקמת מאגר ידע ומודיעין מהגדולים בעולם. פייראיי הגיבה בשנים האחרונות לרוב המכריע של אירועי הסייבר הבולטים בעולם. היועצים שלנו מביאים איתם ניסיון רב מפריצות אלה ועוזרים ללקוחותינו לשפר את רמת ההגנה שלהם כל הזמן. אנחנו מתרגלים יחד איתם סימולציות "רטובות" ו-"יבשות", בוחנים את עמידות הארגון, מייעצים להם היכן להשתפר ועוזרים להם לבנות תכניות מתקדמות עבור העתיד.

להרשמה לאירוע לחצו כאן.

הפתרון לאתגרי הסייבר: שילוב של כל המרכיבים Reviewed by on . כתב: עידן בן נאים, מנהל מכירות בפייראיי ישראל. בשנים עברו, הסייבר היה נחלתם של אנשי ה-IT בארגונים העסקיים. אלא שהעידן הזה עבר: אם פעם, החלום של מתגייס צעיר ומשפ כתב: עידן בן נאים, מנהל מכירות בפייראיי ישראל. בשנים עברו, הסייבר היה נחלתם של אנשי ה-IT בארגונים העסקיים. אלא שהעידן הזה עבר: אם פעם, החלום של מתגייס צעיר ומשפ Rating: 0

הגיבו