תוכן שיווקי

איך הטכנולוגיה תציל את הדבורים ומה הקשר לענן של אורקל?

06/05/2019 11:28
טכנולוגיה בשירות הדבורים. צילום: יח"צ

מיזם חדשנות מפתיע יוצג בכנס הענן השנתי של אורקל בישראל: שיתוף פעולה עם ארגון The World Bee Project, שכולל חיבור חיישנים לכוורות דבורים ולענן של אורקל. המטרה היא להבין למה אוכלוסיית הדבורים מתמעטת בקצב מדאיג ואיך אפשר לעזור להן, כאלה שאחראיות לכשליש מאספקת המזון בעולם.

המיזם יוצג ב-14 במאי, בכנס הענן השנתי של ענקית הטכנולוגיה, Oracle Cloud Day, שייערך במתחם אווניו שבקריית שדה התעופה, בהפקת אנשים ומחשבים. במסגרת המיזם מחוברות כוורות דבורים לענן של אורקל ליצירת רשת ומנוטרות על ידי חיישנים לאיסוף מידע כמו טמפרטורה, לחות, משקל הדבש בכוורת, ספירת הדבורים שיצאו ונכנסו, וגם חיישן קול (מיקרופון) שקולט צלילים בכוורת. חיבור הכוורות לענן של אורקל, וכן איסוף וניתוח הנתונים המתקבלים באמצעות כלי ניתוח ובינה מלאכותית בענן, מאפשרים להבין למה הדבורים סובלות וכיצד ניתן לעזור להן.

ישראל היא בין שלוש המדינות הראשונות שמשתתפות במיזם, לצד בריטניה ואירלנד, ומשתפות בו פעולה אוניברסיטאות מובילות. באורקל מדגישים שככל שהפרויקט יתרחב, כך אפשר יהיה להפיק יותר תובנות ותחזיות.

הכוורת הישראלית על הגג של דיזנגוף סנטר בתל אביב. צילום: יח"צ

הכוורת הישראלית על הגג של דיזנגוף סנטר בתל אביב. צילום: יח"צ

הבשורה האוטונומית של אורקל

הכנס יתקיים בסימן הבשורה האוטונומית והחדשנות בפיתוח שמביאה אורקל לעולם המחשוב, עם הדטה בייס האוטונומי בענן שלה. הדובר המרכזי באירוע יהיה אנדרו סאתרלנד, סגן נשיא בכיר לטכנולוגיות באורקל לאזורים EMEA ו-APAC, שירצה בנושא "העתיד הוא אוטונומי".

אחת האטרקציות שיוצגו בכנס היא מיצג ענק ודינמי של עיר חכמה עשויה לגו, שיאפשר לראות בפעולה את העיר העתידית, מבוססת החיישנים והמשתמשת בשירותי ענן אורקל. בין היתר, יוצגו פרויקטים של ריקון פחי אשפה אוטונומי, מציאת מקום חנייה פנוי על פי זיהוי תמונה, תאורת רחוב חכמה, רכבת חכמה שתדע להגיע רק כשיש נוסעים בתחנה, להתריע ולבלום כשיש אדם על הפסים וכדומה, לעדכן בזמן אמת מתי תגיע לתחנה, ועוד. המודל כולל גם בניינים חכמים, שימדדו טמפרטורה ולחות בחוץ ובפנים, כדי לווסת את האקלים. כל החיישנים מחוברים לפלטפורמת האינטרנט של הדברים בענן אורקל, תוך שילוב שירותי אנליטיקה וצ'טבוט.

העיר החכמה תוצג ב-Demo ground – מתחם ההדגמות המשולב, לצד עוד מוצרים בענן של אורקל ופתרונות יצירתיים ומהפכניים, הכוללים AI אינטגרלי.

עוזי נבון, מנכ"ל אורקל ישראל, אמר כי "בכנס השנה נציג את הפיתוחים האחרונים בענן אורקל, שמהווים מהפכה בעולם ה-IT, ובראשם הדטה בייס האוטונומי. זה הפיתוח שהופך את הענן מברירת מחדל למחשוב ואחסון למכפיל כוח אמיתי. את מכפיל הכוח הזה ממנפים ארגונים בעיקר להפקת ערך עסקי ענק מהדטה שלהם. הדטה בייס האוטונומי נתמך על ידי תשתית הענן של אורקל (OCI), שלקוחות החברה נהנים ממנה כבר תקופה ארוכה. זוהי ארכיטקטורה מודרנית שנבנתה לעמוד בעומסים בלתי מתפשרים על משאבי המחשוב, האחסון והרשת".

מסלולי הכנס

בכנס יש שלושה מסלולים: IT Management ,DBA/Technical ומסלול Code Explore, המיועד למפתחים שרוצים לבחון וליישם את הטכנולוגיות העדכניות והמובילות כיום. בין הנושאים שיוצגו: שימוש יעיל ונכון במתודולוגיות וטכנולוגיות כגון קונטיינרים, מיקרו-שירותים, לימוד מכונה, בוטים מבוססי בינה מלאכותית, בלוקצ'יין ועוד. מיטב המומחים של אורקל ילמדו טכניקות מתקדמות לפיתוח תוכנה בג'אווה, Node.JS וכלים נוספים כגון Oracle Database ומאגרים מסוגים שונים.

בגזרת הקוד הפתוח, בכנס ייחשף פיצ'ר חדש ומעניין בשם MySQL 8 Document Store ליצירת אפליקציות מודרניות, המשלב SQL עם NoSQL.

מסלול IT Management מיועד לכל מי שקשור לחדשנות ושינוי טכנולוגי בארגון – תהליכים שקורים בקצב מהיר ומחייבים הסתגלות לשינויים שדורשת משאבים, ובמקרים רבים כניסה לעולמות טכנולוגיים חדשניים ולא מוכרים.

מסלול DBA/Technical יציג את החידושים בעולם מאגרי המידע האורקליים. המשתתפים ילמדו כיצד להשתמש בטכניקות מתקדמות ואיך בעצם מתנהל מאגר מידע אוטונומי בענן אורקל.

בזירת ה-Demo ground יוצגו החידושים האחרונים בשירותי הענן של אורקל, וגם פתרונות יצירתיים ומהפכניים של סטארט-אפים שממנפים טכנולוגיות ומוצרי אורקל בצורה ייחודית כדי לתת ערך בעולמות האנטרפרייז או לייצר חדשנות. מומחי החברה ושותפים יעמדו לרשות המשתתפים.

חידוש נוסף: הכנס יארח השנה את משתתפי קורס ארכיטקט ענן שאורקל ישראל מקיימת עבור אנשי IT בארגונים ישראליים. הקורס מעניק למשתתפים בידע עיוני ומעשי לקראת הכשרתם לתפקיד העדכני של ארכיטקט ענן מוסמך, שנותן להם יתרון משמעותי בשוק ובארגונים שבהם הם עובדים, שעוברים בהדרגה לענן.

כמו כן, במהלך הכנס יתקיימו סדנאות Hands-On-Labs, שבהן יוכלו המשתתפים ללמוד ולהקים שירותים בענן אורקל ולהעלות יישומים במהירות באמצעות כלי ה-Low Code של החברה. ההשתתפות בסדנאות הללו מותנית בהרשמה מראש.

פרטים נוספים על הכנס ניתן למצוא כאן.

אירועים קרובים