תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » משרד התקשורת יחייב את החברות להרחיב את חובת הכיסוי של רשת 4G
להרחיב את כיסוי רשת דור 4 בישראל. צילום: BigStock

משרד התקשורת יחייב את החברות להרחיב את חובת הכיסוי של רשת 4G

משרד התקשורת פרסם היום (ה') שימוע, שמטרתו לחייב את חברות התקשורת להרחיב את הכיסוי הסלולרי של רשת דור 4 מ-75% ל-95% בתוך שנתייים ● יאפשר לחברות שיתוף אתרים באזורים מרוחקים ודלילי אוכלוסין

מאת 19 בנובמבר 2020, 13:41 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משרד התקשורת הודיע כי בכוונתו לחייב את חברות התקשורת להרחיב את הכיסוי הסלולרי של רשת דור 4 לאזורי פריפריה שאינם נהנים כיום מטכנולוגיית דור 4. לצורך כך פרסם היום (ה') המשרד שימוע, שהחברות צריכות להגיב לו במשך חודש, ולאחר מכן תתחיל תקופת ההיישום, שאמורה להסתיים תוך שנתיים.

לדברי המשרד, שלב "אבן דרך ד'" הוא השלב האחרון באבני הדרך שהתווה המשרד לפני כמה שנים לכיסוי סלולרי מדורג של חברות התקשורת, שיביא לעלייה בחובות הכיסוי הסלולרי מ-75% ל-95% מכלל שטח המדינה.

הגידול בביקושים לפס רחב והתפתחות הרשתות הניידות בישראל, כמו גם שדרוג רשתות הסלולר תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, מעמידות את רשת דור 4 כרשת המרכזית והמשמעותית באספקת שירותי סלולר מתקדמים בישראל, ומתקיים אינטרס ציבורי להרחבת פריסתה, מציין המשרד.

לדברי יועז הנדל, שר התקשורת, ״'מחברים את ישראל' זו לא רק סיסמה של משרד התקשורת, אלא חובה מעשית. מצב תשתיות התקשורת בישראל בעשור האחרון דרש טיפול מיידי. עכשיו זמן התיקון. תושבי הערבה, הגליל, הנגב והגולן, זכאים לקליטה מצוינת בסלולר, כמו בכל מקום במרכז. יישובי עוטף ישראל הם יעד לאומי, ולכן זקוקים לתשתיות מתקדמות וכיסוי סלולרי מלא. אם זה לא היה ברור עד היום, אז מדובר בשירות חיוני שתורם לאיכות חיים ולהצלת חיים בכל מקום ובכל זמן. המציאות הנוכחית לא מקובלת ולכן נדרש שינוי מהותי״.

לצד זאת, שוקל המשרד לאפשר לחברות הסלולר באופן וולונטרי ובמתכונת מצומצמת ונקודתית 120 אתרים שבהם יוכלו להיעזר זו בזו לצורכי כיסוי, זאת כדי לתמרץ את המפעילים לפרוס רשתות באזורים מרוחקים ודלילי אוכלוסין, שבהם הכיסוי הסלולרי מאתגר ומורכב יותר ליישום. אזורים אלה הם אזור החרמון, עמק החולה, גולן צפוני, גולן תיכון, גולן דרומי, גליל עליון מזרחי, אזור אילון, אזור יחיעם, גליל תחתון מזרחי, אזור חצור, אזור כרמיאל, אזור שפרעם, הרי נצרת, רמת כוכב, אזור ים המלח, הר הנגב צפוני, הר הנגב הדרומי, אזור הבשור ואזור הערבה, כהגדרתם במפת האזורים הטבעיים בפרסומי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

"תכלית המהלך", מציינת לירן אבישר בן חורין, מנכ"לית משרד התקשורת, "היא להרחיב את רמת הכיסוי הכוללת של כל רשתות הסלולר, ובמסגרת זו החברות יחויבו להרחיב את פריסת רשת הדור ה-4 ביישובים, בנתיבי תחבורה, במנהרות ובשטחים פתוחים, כגון אזורי טיולים, יחד עם מתן אפשרות לפריסה נקודתית בעזרת מפעיל אחר באופן שיתמרץ את החברות לפרישה נרחבת ומהירה״.

משרד התקשורת יחייב את החברות להרחיב את חובת הכיסוי של רשת 4G Reviewed by on . משרד התקשורת הודיע כי בכוונתו לחייב את חברות התקשורת להרחיב את הכיסוי הסלולרי של רשת דור 4 לאזורי פריפריה שאינם נהנים כיום מטכנולוגיית דור 4. לצורך כך פרסם היום משרד התקשורת הודיע כי בכוונתו לחייב את חברות התקשורת להרחיב את הכיסוי הסלולרי של רשת דור 4 לאזורי פריפריה שאינם נהנים כיום מטכנולוגיית דור 4. לצורך כך פרסם היום Rating: 0

הגיבו