שנת 2023 בישראל על פי פרטנר

פרטנר מסכמת את שנת 2023 ומספקת לראשונה נתונים על הרגלי הצריכה של הישראלים על בסיס נתונים סטטיסטיים מצרפיים רשתיים, בהם יעדי הטיסה המועדפים של הישראלים, שיאי השימוש בסלולר ובאינטרנט הקווי ועוד

הרגלי הצריכה של הישראלים לפי פרטנר

קבוצת התקשורת פרטנר מסכמת את שנת 2023 ומספקת לראשונה נתונים על אודות הרגלי הצריכה של הצרכן הישראלי על בסיס נתונים סטטיסטיים מצרפיים רשתיים. עוד מפרסמת פרטנר את התקופות שבהן השימוש בסלולר ובאינטרנט הגיע לשיא, את המכשירים הנמכרים ביותר וגם – אילו משדרים זכו לשיא רייטינג?

לפי הדו"ח, חמשת יעדי חו"ל הפופולריים על הישראלים הם ארה"ב, צרפת, יוון, אנגליה ואיטליה. הנתונים מתבססים על רכישות חבילות סלולר לגלישה ושיחות בחו"ל דרך אתר החברה.

בתחום הסלולר, התקופות שבהן השימוש בסלולר בארץ, כולל דור 5, הגיעו לשיא בשנה האחרונה היו מבצע "מגן וחץ" בחודש מאי, גביע העולם בכדורגל עד גיל 20 – ה"מונדיאליטו", שהתרחש במאי-יוני, אישור החוק לביטול "עילת הסבירות" ב-24 ביולי, ופתיחת מלחמת "חרבות ברזל". מנגד, התקופות שבהן השימוש הוא הנמוך ביותר הן בחגים ראש השנה ושבועות.

למרות המעבר לתקשורת דרך אפליקציות מסרים כמו וואסאפ וטלגרם, מסתבר שהישראלים עדיין מסמסים. התקופות שבהן נשלחות ומתקבלות הכי הרבה הודעות SMS (מסרונים) הן כשבוע לפני חג הפסח, שבוע לפני חופשת הקיץ ועם פתיחת שנת הלימודים. בכל הנוגע לדקות שיחה יוצאות ונכנסות בסלולר, המגמה שומרת על יציבות לאורך כל השנה, כאשר בחגים ראש השנה, סוכות ופסח, הישראלים ממעטים לדבר וחלה ירידה חדה.

ומהם המכשירים והאביזרים הנמכרים ביותר בשנת 2023? המכשיר הנמכר ביותר בחנויות ואתר פרטנר הוא iPhone 14 Pro Max בנפח 256 ג"ב. בפער לא גדול אחריו – הסמסונג גלקסי המוזל A04e בנפח 32 ג"ב והסמסונג גלקסי S23 אולטרה בנפח 256 ג"ב. האביזר הנמכר ביותר הוא מטען קיר של אפל, שמזה כמה שנים לא מצורף לערכה של ה-iPhone, ואחריו מגני מסך לסמארטפונים. בתחום ציוד תומך אינטרנט, בראש הטבלה נמצאים מגדילי טווח Deco לפריסת Wi-Fi מבית TP Link.

האירועים המשמעותיים במהלך השנה, שבהם הגיע השימוש לשיא בתחום הקווי – אינטרנט ביתי מבוסס סיבים אופטיים ושירות הטלוויזיה פרטנר TV (המבוסס אינטרנט): גביע העולם בכדורגל עד גיל 20 – ה"מונדיאליטו", הודעת נתניהו על השהיית החקיקה המשפטית, גמר האירוויזיון בהשתתפות נועה קירל, ומלחמת "חרבות ברזל", עם התגברות הלימודים מרחוק, עבודה מהבית וההיצמדות למסכי הטלוויזיה, בעיקר במהדורות החדשות ואירועי החזרת החטופים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים