הכירו את Tensor  – המעבד של גוגל, שישולב ב-Pixel 6 הצפוי בסתיו

לפי אנשי גוגל, מדובר במעבד שיוצא ממעבדות החברה לאחר ארבע שנים של פיתוח, והוא אמור לספק דברים שעד היום לא היו אפשריים

מעבד Tensor החדש של גוגל. צילום: מציוץ של סונדאר פיצ'אי בטוויטר

גוגל מצטרפת לרשימת החברות שמייצרות את המעבדים בעצמן עבור הטלפונים שלהן, והודיעה כי הטלפון הבא של שלה, Pixel 6, יהיה מבוסס על המעבד Tensor שתוכנן בידי החברה בעצמה.

שם המעבד נגזר מפלטפורמת לימוד המכונה בקוד פתוח של גוגל TensorFlow, והוא פותח עם השקעה גדולה מאוד מצד חוקרי הבינה המלאכותית של החברה. לפי אנשי גוגל, מדובר במעבד שיוצא ממעבדות החברה לאחר ארבע שנים של פיתוח, והוא אמור לספק דברים שעד היום לא היו אפשריים, כמו זיהוי קולי מתקדם במיוחד, שיידע לזהות פקודות קוליות במקום לכתוב בשדה פקודה, כמו "שלח", לדוגמה, כדי לשלוח הודעת דואר, או "נקה" כדי למחוק הודעה ולהתחיל מחדש, ועוד – כשלימוד המכונה מנתח את קולו של המשתמש כדי להבטיח דיוק וגם רמה של אבטחה.

כן יוכל המעבד לספק תרגום בזמן אמת לסרטוני וידיאו, עם יצירת כתוביות שיופיעו מייד על המסך, וכל זאת תוך חיסכון בצריכת הכוח הכוללת של המעבד.

עוד נקודת מיקוד היא הצילום, שיציע תפקודיות שאפשרית עם המעבד Tensor בלבד ולא ניתן היה ליישם לפני כן. Pixel 6 יוכל לצלם תמונה תוך שימוש בשתי עדשות בו זמנית, אחת בחשיפה רגילה והשנייה בצילום של רוחב על, בזווית גדולה הרבה יותר, כדי להוסיף לתמונה הסופית כמה שיותר פירוט ואיכות, ולעשות זאת יותר מהר ממה שמקובל ברמת הצילום הנוכחית בטלפונים. בצילומי וידיאו תפעיל המערכת מודל שמכונה HDRnet – שיקטין את איבוד האיכות בתוצר הסופי וכן יספק פיצוי במצבי צילום שבהם יש תאורה נמוכה, אור שמש חזק וכדומה.

עם זאת, לא ברור עדיין מהו המבנה הסופי של המעבד, על אילו ליבות עיבוד מרכזיות הוא יהיה מבוסס, אילו ביצועים כלליים הוא יספק בהשוואה למעבדים שקיימים בשוק – ובכל מקרה זה אומר שקוואלקום מאבדת עוד לקוח, אולי לא משמעותי במיוחד מבחינת מכירות, אבל מאוד מבחינה יוקרתית. 

גם מנכ"ל גוגל, סונדאר פיצ'אי, צייץ בטוויטר על המעבד החדש של החברה:

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים