האם מכשירי בלקברי יעשו קאמבק?

לאחר שתיקה ממושכת, פרסמה בסוף השבוע OnwardMobility, בעלת זכויות המותג בלקברי, רמז למכשיר בלקברי עם קישוריות דור 5, שיושק ב-2021

האם הבלקברי ישוב? צילום: OnwardMobility

פעם-פעם, לפני שהפציע ה-iPhone בחיינו ושינה אותם לנצח, הייתה בעולם נוקיה (Nokia) הפינית, והמתחרה העיקרית שלה הייתה חברה עם שם של פרי, שהוא לא תפוח. בעוד מותג נוקיה ממשיך להתקיים (בקושי) באמצעות HMD גלובל, בלקברי (BlackBerry) שבק חיים סופית לפני כשנה.

"סוד הקסם" של הבלקברי היה תכונות אבטחה משופרות ומקלדת querty, שאפשרה לאנשי עסקים להתהדר ב"משרד נייד" לכתיבת מיילים בנוחות, תכונה שלא הייתה קיימת בטלפונים ניידים אחרים מלבד כמה דגמים יוקרתיים של נוקיה. אבל אז הגיע ה-iPhone, ואחריו מכשירי ה-Android, ובלבקרי שקעה  ונעלמה, עד שהחברה הסינית TCL Communication רכשה את הזכויות של המותג וניסתה כמה פעמים להחיות אותו בעזרת שילוב של Android ומרכיבי ה-DNA של בלקברי – כאמור, אבטחה משופרת ותוכנה ייעודית מקצועית – אך ללא הצלחה, ולפני שנה החליטה להפסיק לייצר מכשירים תחת מותג האוכמניות.

לפני כחצי שנה שוב צץ הבלקברי, כשבעלת הזכויות הודיעה על שותפות רישוי עם OnwardMobility ו-FIH Mobile – המכוונת לנסות ולהחזיר לאור הזרקורים את קסם הבלקברי, עם סמארטפון חדש, שיוצג במהלך 2021, שיצטיין ב"אבטחה וביטחון שזקוקים להם אנשי עסקים כדי להיות פרודוקטיביים ולהצליח בעולם של סיכוני סייבר"

לאחר שתיקה של כמה חודשים, פרסמה בסוף השבוע OnwardMobility מטקסס שוב רמז למכשיר בלקברי המסתורי, ללא פרטים נוספים, אלא רק  שזה עומד להיות "מכשיר דגל גלובלי, עם מקלדת QWERTY, עם מצלמה איכותית וקישוריות דור 5" … איפשהו ב-2021.

עד כמה קרוב האירוע לא ממש ברור, כי החברה מציינת שהיא עדיין מצויה "בתהליך של שיחות עם לקוחות ומפעילות סלולר ברמה גלובלית" לצורך פיתוח של "תוכנית הפצה".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים