בריטניה אומרת לא מוחלט לוואווי

בריטניה תחסום שימוש בציוד וואווי לפריסת רשתות דור 5 מהירות במדינה, לפי בכירים רשמיים המקורבים לנושא, מה שמעניק לממשל טראמפ ניצחון משמעותי ב"מלחמתו" נגד ענקית התקשורת הסינית ובמאמציו לשכנע את בנות בריתה של ארה"ב להחרים את וואווי מכל השתתפות בפריסת רשתות דור 5

עוד חרם. וואווי

בריטניה תחסום שימוש בציוד וואווי (Huawei) לפריסת רשתות דור 5 מהירות במדינה, לפי בכירים רשמיים המקורבים לנושא, מה שמעניק לממשל טראמפ ניצחון משמעותי ב"מלחמתו" נגד ענקית התקשורת הסינית ובמאמציו לשכנע את בנות בריתה של ארה"ב להחרים את וואווי מכל השתתפות בפריסת רשתות דור 5.

ההודעה הרשמית צפויה להתפרסם היום ולהיכנס לתוקף בחודש ינואר, כחלק מהתרחקות של מדינות רבות, בעיקר דמוקרטיות מפותחות, מסין בנושא פריסת הרשתות המתקדמות, זאת על רקע החששות הגוברים, כי הקשרים של החברה עם הממשל הקומוניסטי מייצרים סיכוני אבטחה חמורים. לדברי אותם גורמים, הפעולות שנקטה סין בהונג קונג וחוסר השקיפות על מקור נגיף הקורונה הוסיפו לחששות במדינות מערביות רבות משימוש בטכנולוגיות סיניות.

בריטניה גם צפויה להודיע, כי תסיר במהלך כמה השנים הקרובות כמות קטנה של ציוד דור 5 של וואווי שכבר הותקן בחודשים האחרונים במדינה.

עם הצטרפותה של בריטניה לחרם נגד וואווי, כל חמש המדינות החברות ב"חמש העיניים" – ברית בינלאומית לשיתוף מודיעין, שהן בריטניה, ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה וניו זילנד, או מפעילות סלולר במדינות האלה, כבר החליטו או עומדות להכריז כי יימנעו משימוש בציוד וואווי ברשתות דור 5 שלהן.

ההחלטה בבריטניה בוודאי תהיה בעלת השלכות גדולות על מדינות נוספות, שעדיין לא החליטו סופית בנושא, בייחוד גרמניה – שוק הטלקום הגדול ביותר באירופה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים