לנעול/לפתוח/להתניע את הרכב עם ה-iPhone? בקרוב

בטעות, או שלא, אפל הותירה בגירסת הבטה של מערכת ההפעלה הבאה שלה שורות קוד, שאתר 9TO5Mac הבחין בהן, המעידות על שירות CarKey – שיאפשר להשתמש ב-iPhone ובשעון של אפל כמפתח מכונית דיגיטלי ● החלק הפחות טוב: רק במכוניות תואמות NFC

גירסת מערכת ההפעלה iOS 13.4 של אפל תאפשר להשתמש ב-iPhone ובשעון של אפל כמפתח מכונית דיגיטלי – לנעול, לפתוח ולהתניע מכונית. בטעות, או שלא, אפל הותירה בגירסת הבטה של מערכת ההפעלה הבאה שלה שורות קוד, שאתר 9TO5Mac הבחין בהן, של השירות החדש.

לפי הדיווח, המשתמשים יוכלו להשתמש בשירות CarKey במכוניות תואמות NFC באמצעות החזקת המכשיר בקרבת המכונית. השירות לא יבקש זיהוי פנים ויתאפשר גם אם הסוללה במכשיר אינה טעונה. בנוסף, ניתן יהיה להגדיר את השירות למצב אקספרס באמצעות הגדרה באפליקציית Wallet.

מידע מעניין נוסף בקשר לשירות הזה הוא, שניתן יהיה לשתף אותו עם משתמשים אחרים, כמו בני משפחה: הנהג יוכל להזמין מישהו אחר באמצעות אפליקציית Wallet ולקבל גישה למפתח באמצעות מכשיר משלו.

תהליך הצימוד בין המכונית ל-iPhone יתבצע באמצעות אפליקציית הה-Wallet, וידרוש גם אפליקציה תואמת של יצרנית המכונית. לאחר הנחת המכשיר על קורא ה-NFC במכונית  – תצומד המכונית לאפליקציית ה-Wallet, ובעקבות כך תהיה זמינה גם בשעון של אפל.

לפי הדיווח, השירות נראה במצב מתקדם מבחינת הפיתוח, וייתכן שיושק רשמית בעדכון הרשמי הבא של מערכת ההפעלה תוך 4-6 שבועות.

נראה שאפל כבר עובדת עם כמה יצרניות רכב כדי ליישם את השירות החדש במכוניותיהן, בהיותה חברה באיחוד קישוריות רכב – שבונה תקן אוניברסלי למפתח רכב דיגיטלי מבוסס NFC. באיחוד הזה חברות BMW, ג'נרל מוטורס, הונדה, יונדאי ופולסוואגן, לצד LG, פנאסוניק וסמסונג.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים