תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » נדחתה עתירת חברות הסלולר נגד מכרז דור 5 של משרד התקשורת

נדחתה עתירת חברות הסלולר נגד מכרז דור 5 של משרד התקשורת

סלקום, גולן טלקום ואקספון עתרו לבית המשפט בבקשה למתן צו ביניים לביטול מכרז דור 5 בסלולר של משרד התקשורת שהוגדר על ידן כ"פסול מיסודו" ושעלו לפגוע בהן ● בית המשפט דחה את העתירה ופסק כי החלטת ועדת המכרזים התקבלה "בעקבות הליך יסודי ומקיף, לאחר עבודת צוות מקצועי ועל יסוד המלצת מומחה בתחום"

מאת 10 בפברואר 2020, 11:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בית המשפטי המחוזי בירושלים החליט אתמול (יום א') לדחות את העתירה שהגישו החברות סלקום, גולן טלקום ואקספון למתן צו ביניים לביטול מכרז דור 5 בסלולר של משרד התקשורת.

בהחלטתו ציין השופט דוד גדעוני, כי "החלטת ועדת המכרזים בעניין מודל המכרז מצויה בלב שיקול דעתה המקצועי… היא התקבלה בעקבות הליך יסודי ומקיף, לאחר עבודת צוות מקצועי ועל יסוד המלצת מומחה בתחום".

בעתירתן טענו חברות התקשורת, כי המשרד השתמש במכרז דרמטי ורגיש זה ב"שיטת מכרז חדשה ומורכבת, המכונה 'מכרז שעון קומבינטורי'… אשר אינו מתאים לתנאי המשק בישראל – ועשויה לפגוע באורח קשה ביותר בעקרון השוויון והתחרות ולהוביל לתוצאות אבסורדיות של ממש … תנאי המכרז מעודדים מתחרים פוגעניים ושימוש בתכסיסנות פסולה. מכרז מסוג זה הוא פסול מיסודו ופגיעתו הקשה והחמורה בעותרות – אשר מבקשות להגיש את הצעתן בתום לב, בהוגנות ובהגינות – כבר בשלבים מוקדמים אלה של הגשת ההצעות, מצדיקה מתן צו ביניים".

עוד ציין השופט בהחלטתו, כי "ועדת המכרזים סברה שבנסיבות העניין המודל שנבחר הוא המודל המיטבי לשם הגשת מטרות המכרז. החלטת הוועדה בכל הנוגע למתכונת ההליך המכרזי התקבלה לאחר עבודה מקצועית ומעמיקה… המודל שנבחר הוא המיטבי להשגת התכלית של הקצאת תדרים יעילה וקידום שוק התקשורת". עוד ציין השופט, כי "גם כאשר בוחנים את טענות העותרות לגופן, המסקנה היא כי לא עלה בידן להניח תשתית לכך שהחלטת ועדת המכרזים באשר למודל המכרז נגועה בחוסר סבירות, לא כל שכן חוסר סבירות קיצוני שיכול להצדיק התערבות בהחלטה. ועדת המכרזים בחנה קודם להחלטה בדבר המודל המכרזי גם את מצב הדברים בעולם, גם את מאפייני השוק בישראל. עמדה לפניה תשתית מקצועית מקיפה. השיקולים נשקלו והובאו בחשבון".

כמו כן פסק השופט, כי העותרות יישאו בהוצאות משרד התקשורת ובשכר טרחת עו"ד בסך 150,000 שקלים.

 

נדחתה עתירת חברות הסלולר נגד מכרז דור 5 של משרד התקשורת Reviewed by on . בית המשפטי המחוזי בירושלים החליט אתמול (יום א') לדחות את העתירה שהגישו החברות סלקום, גולן טלקום ואקספון למתן צו ביניים לביטול מכרז דור 5 בסלולר של משרד התקשורת. בית המשפטי המחוזי בירושלים החליט אתמול (יום א') לדחות את העתירה שהגישו החברות סלקום, גולן טלקום ואקספון למתן צו ביניים לביטול מכרז דור 5 בסלולר של משרד התקשורת. Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    ניר

    בית המשפט החליט נכון.
    מי שלא יכול להיות שחקן בדור 5 שיצא מהמגרש. מי שמנסה לגרש שחקני דור 5 רק כי הוא לא יכול להיתחרות אז מגחע לו קנס כספי גבוה על החוצפה בכלל לבקש פסילת המכרז עם טענות הזיות ושקריות . נמאסתם על חיינו עורכי הדין שאתם שיא השחיטות .

הגיבו