תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » ארצות הברית תפתח טכנולוגיית דור 5 עם חברות אמריקניות ואירופיות
עידוד פיתוח יישומי 5G. אילוסטרציה: Sashkin/BigStock

ארצות הברית תפתח טכנולוגיית דור 5 עם חברות אמריקניות ואירופיות

במטרה לצמצם את השליטה של וואווי הסינית בתחום תשתיות דור 5 ועל רקע החרמתה על ידי הממשל האמריקני, הודיע הבית הלבן על יוזמה לפתח תשתיות דור 5 עם חברות אמריקניות ואירופיות - כך אמר בראיון לוול סטריט ג'ורנל מנהל המועצה הלאומית לכלכלה, לארי קודלוב

מאת 5 בפברואר 2020, 11:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

במטרה לצמצם את השליטה של וואווי הסינית בתחום תשתיות דור 5 ועל רקע החרמתה על ידי הממשל האמריקני, הודיע הבית הלבן על יוזמה לפתח תשתיות דור 5 עם חברות אמריקניות – כך אמר בראיון לוול סטריט ג'ורנל מנהל המועצה הלאומית לכלכלה, לארי קודלוב.

לדבריו, היוזמה מתבססת על התגייסות של חברות טכנולוגיה ותקשורת אמריקניות, בהן דל, מיקרוספט ו-AT&T, שיהיו השחקניות העיקריות, ולצידן, ייתכן שישתתפו בפיתוח הרשת גם נוקיה ואריקסון.

עוד הוא ציין, כי תוכנה הופכת חשובה יותר ויותר בתשתיות של הדור הסלולרי הבא, ולכן התוכנית – המצויה כעת בשלב ראשוני – היא לפתח תקן תוכנה אחיד לדור 5, שיהיה תואם לכל החומרות בציודי דור 5, ובעיקרה נועדה להסתמך על תוכנה כדי להפחית את התלות בציוד דור 5 של וואווי – אם התוכנה תהיה תואמת, רשתות דור 5 יוכלו לפעול על כל ציוד דור 5.

בתגובה להודעת הבית הלבן, פרסם מנהל האבטחה של וואווי בארה"ב, אנדי פורדי, הודעה, שבה ציין, כי גם עם היוזמה הזאת תישאר ארה"ב בעיכוב של שנה או שנתיים מאחורי המוצרים של וואווי, וטען כי עליה לקיים משא ומתן עם וואווי על רישוי לטכנולוגיה שלה כדי לממש את הפוטנציאל האמיתי של דור 5 בארה"ב.

ארצות הברית תפתח טכנולוגיית דור 5 עם חברות אמריקניות ואירופיות Reviewed by on . במטרה לצמצם את השליטה של וואווי הסינית בתחום תשתיות דור 5 ועל רקע החרמתה על ידי הממשל האמריקני, הודיע הבית הלבן על יוזמה לפתח תשתיות דור 5 עם חברות אמריקניות - במטרה לצמצם את השליטה של וואווי הסינית בתחום תשתיות דור 5 ועל רקע החרמתה על ידי הממשל האמריקני, הודיע הבית הלבן על יוזמה לפתח תשתיות דור 5 עם חברות אמריקניות - Rating: 0

הגיבו