תחרות לבזק והוט: משרד התקשורת יאפשר ל-IBC לספק שירותי אינטרנט

המשרד פרסם שימוע, שבמסגרתו הוא ממליץ לאפשר למיזם הסיבים האופטיים להעניק שירותי תשתית וגישה לרשת ללקוחות פרטיים ולארגונים בינוניים-גדולים

מעמד חתימת הסכם הרכישה של IBC על ידי סלקום. עומדים מימין: יו״ר קבוצת סלקום, עמי אראל, ויו״ר דירקטוריון חברת החשמל, אלוף (מיל') יפתח רון-טל. יושבים מימין: מנכ״ל חברת החשמל, עופר בלוך; מנכ״ל סלקום, ניר שטרן; ויו״ר דירקטוריון IBC, דורון כהן. צילום ארכיון: סיון פרג'

משרד התקשורת מעוניין לאפשר ל-IBC, מיזם הסיבים האופטיים שבבעלות סלקום, להציע לצרכנים פרטיים תשתיות אינטרנט, גישה לרשת ושירותים נלווים – תמיכה טכנית, גבייה ושירות לקוחות (באנדל הפוך). כמו כן, היא תוכל להציע שירותי תקשורת ישירות לארגונים בינוניים וגדולים, שהחשבון החודשי שלהם צפוי להיות יותר מ-2,000 שקלים. בכך המשרד לאפשר ל-IBC להתחרות בבזק, פרטנר והוט. המשרד פרסם הבוקר (ג') שימוע שבמסגרתו יכול הציבור להעיר את הערותיו בעניין.

עם זאת, בשלב זה, החברה תוכל לספק את השירותים למשך חמש שנים בלבד, או עד שתגיע ל-400 אלף לקוחות – המוקדם מביניהם. כמו כן, על התנאים שהיא תציע לספקי הגישה לאינטרנט שיעבדו אתה וללקוחות להיות זהים לחלוטין, על מנת למנוע אפליה ביניהם, והצרכן הוא זה שיבחר את ספק האינטרנט שיעניק לו את השירותים, מבין הספקים ש-IBC תעבוד אתם. בכך נענה משרד התקשורת חלקית לבקשות שהחברה הגישה לו.

מיזם IBC הושק על ידי חברת החשמל ב-2013, בתחילה תחת המותג Unlimited. בהמשך, סלקום נכנסה למיזם כשותפה ולפני כשנה וחצי קנתה את השליטה בו תמורת 100 מיליון שקלים. כיום היא מחזיקה ב-70% ממניות IBC, כאשר 30 האחוזים הנותרים נשארו בידי חברת החשמל.

במשרד התקשורת אומרים כי "ל-IBC פוטנציאל רב להגברת התחרות באינטרנט, תוך עידוד שדרוג רשתות האינטרנט לרשתות סיבים אופטיים והורדת מחירים לצרכנים". הם ציינו כי"המשרד שוקל לערוך שינויים אלה בדרך שתתרום להגברת התחרות בשוק ותוך הקטנת פערים בהשוואה לאסדרה החלה על המתחרות הוותיקות והגדולות".

ניתן להגיש את ההערות עד ל-27 בינואר. את המסמך המלא של השימוע ניתן לקרוא כאן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים