תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » המשטרה מזהירה מפני שימוש של ילדים באפליקציות וידיאו צ'ט
שוב: הילדים על הכוונת של הפוגעים. אילוסטרציה: BigStock

המשטרה מזהירה מפני שימוש של ילדים באפליקציות וידיאו צ'ט

ליחידה 105 בלהב 433 הגיעו באחרונה כמה מקרים של ניסיונו פגיעה וירטואליים בילדים שהשתמשו באפליקציות אלה ● המשטרה פרסמה המלצות להורים מה לעשות כדי לשמור על ילדיהם מפגיעות מעין אלה

מאת 13 באוגוסט 2019, 17:01 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חוקרי יחידה 105 בלהב 433 שבמשטרת ישראל זיהו באחרונה כמה ניסיונות פגיעה וירטואליים בילדים שקיימו שיחות וידיאו – כך מסרה המשטרה היום (ג'). הקורבנות לפגיעה היו משתמשים באפליקציות דוגמת OME TV ,chat random ו-omegle, שמאפשרות לנהל שיחות וידיאו אנונימיות ורנדומליות. הכניסה אליהן מתבצעת לעתים בלי צורך בזיהוי, קישור לכתובת מייל, טלפון או כל פרט מזהה אחר. כשנכנסים לאפליקציות, מקבלים אזהרות הנוגעות להתנהגות פוגענית, אך הדרישה היחידה מהמשתמש היא להראות את פניו – אחרת ייחסם. מרגע שנכנס, נפתחים המצלמה והמיקרופון של הטלפון הנייד שלו.

באחרונה התקבלו במוקד 105 כמה אירועים, מהם עלה כי המשתמשים עושים שימוש לרעה באפליקציות. כך, קטינים שהשתמשו בהן נחשפו לתכנים מיניים קשים ובחלק מהפעמים נתבקשו על ידי משתמשים אחרים לבצע פעולות אינטימיות. מבדיקת המשטרה עולה כי "קיימים משתמשים שמנצלים לרעה את האנונימיות והיעדר הפיקוח בעת השימוש באפליקציות לפעילות פלילית, על מנת לפגוע בקטינים".

כך תשמרו על הילדים

מהמשטרה נמסר כי "אנחנו מבקשים להפנות את תשומת לב ההורים והמשתמשים באפליקציות לאפשרויות של חשיפה מינית לא מבוקרת, מול גורמים עמם משוחחים שם".

המשטרה סיפקה בהודעתה כמה המלצות לגלישה בטוחה: קיבעו פילטרים לצמצום הסיכון לקבלת תוצאות המכילות חומרים למבוגרים, כולל פורנוגרפיה, בעזרת מנועי החיפוש השונים; השתמשו באפליקציות ובשירותים לסינון תכנים שמציעים ספקי האינטרנט באתרים שלהם; הסבירו לקטינים את ממד אובדן השליטה ברשת: הסבירו להם שברגע שהם לוחצים על כפתור "שלח", אין דרך חזרה, לא ניתן למחוק את התוכן מהרשת והתפוצה של התמונה או הסרטון כבר לא בשליטתם; למדו את הילדים כי זהויות ברשת יכולות להיות שקריות והורו להם שלא לפתוח הודעות או קישורים מאנשים שאינם מכירים; והכי חשוב: עודדו את הילדים לשתף אתכם, או כל מבוגר אחר שהם סומכים עליו, במקרה שהם או מישהו מחבריהם נפגעו ממישהו ברשת או חש אי נוחות.

המשטרה מזהירה מפני שימוש של ילדים באפליקציות וידיאו צ'ט Reviewed by on . חוקרי יחידה 105 בלהב 433 שבמשטרת ישראל זיהו באחרונה כמה ניסיונות פגיעה וירטואליים בילדים שקיימו שיחות וידיאו - כך מסרה המשטרה היום (ג'). הקורבנות לפגיעה היו משת חוקרי יחידה 105 בלהב 433 שבמשטרת ישראל זיהו באחרונה כמה ניסיונות פגיעה וירטואליים בילדים שקיימו שיחות וידיאו - כך מסרה המשטרה היום (ג'). הקורבנות לפגיעה היו משת Rating: 0

הגיבו