סקירה: אוזניות אלחוטיות CMF Buds של Nothing

הדגם החדש המוזל לאלו שהבאס הוא ההיבט הכי חשוב שלהם בהאזנה למוזיקה, ומוכנים להקריב לטובת זה כמה אחוזים של יכולת בכל ההיבטים האחרים של מה שמרכיב את רשימת התצורה של אוזניות אלחוטיות

Nothing CMF Buds.

כחצי שנה לאחר שהכריזה Nothing על מותג המשנה שלה CMF, והשיקה, בין השאר, את האוזניות CMF Buds Pro שהשאירו, גם עלי באופן אישי, רושם טוב מאוד, בעיקר בהיבט של תמורה לכסף, חוזרת החברה עם עוד סבב של חפיצים חדשים. גם הפעם כולל הסבב אוזניות, ואחד הדגמים שהוצגו הוא CMF Buds, או, אם תרצו, האוזניות שהקודמות אמורות להיות דומות להן אבל קצת יותר מקצועיות.

ההבדל הוא כבר בהגשה. מול האריזה, ההרגשה ומארז הטעינה הייחודיים של ה-Pro מגיעות ה-Buds הנוכחיות בקופסת קרטון קטנה, עם מגשית פלסטיק פשוטה בפנים שמכילה תוספת של שני גדלי סיליקון לאוזניים בלבד. אם תרצו, מדובר פה באמירה מאוד ברורה של החברה עצמה, ויש בידול רציני גם בעיצוב של מארז הטעינה: הפעם זה נוטה דווקא לטובת האוזניות החדשות, אך הבסיסיות יותר לשמן. הן מגיעות במארז ריבוע קטן וקומפקטי שאפשר לקשור עם גלגלת שאפשר לקשור אליה חוט שאפשר לקשור למכנסיים לאחת מרצועות החגורה – אם לא פשוט להכניס לכיס – מול המארז העגול הגדול של גרסת ה-Pro.

ההבדלים בין שני הדגמים, ובדרך כלל הם לטובת ה-Pro, כצפוי, כמובן לא מסתיימים במארז הטעינה והקופסה. מנגנון השתקת הרעשים של ה-Buds פחות מוצלח מזה של גרסת ה-Pro, אם כי באזור משרדי/סגור בדרך כלל אין ממש הבדל. כשיוצאים החוצה אל מערך גדול יותר של קולות ורעשים, עומק השתקת הרעשים של ה-Buds מעט קטן יותר עם 42 דציבל ועד תדר של 2,900 הרץ לעומת 45 דציבל ועד 5,000 הרץ בגרסה הקודמת המוצלחת מאוד, כאמור.

האוזניות החדשות כוללות רק ארבעה מיקרופונים לצורך הסיוע להשתקת הרעשים, 2 בכל צד, לעומת 3 בכל צד בגרסת ה-Pro של ה-CMF Buds, וזה משפיע במעט גם על איכות השיחה מחוץ לבית – אבל כמעט ולא מורגש בשימוש פנימי בסביבה שהרוב בה אנשים ולא מכוניות.

ההאזנה למוזיקה התבררה כמוצלחת מאוד גם הפעם, מכיוון שה-Buds מצוידות בדרייברים יחסית גדולים של 12.4 מ"מ ומגיעים אם אלגוריתם חדש להדגשת באס, שעונה לשם Ultra Bass Technology 2.0 ועושה עבודה מצוינת עם כמה רמות של הדגש באס שאפשר לבחור באפליקציה המצוינת Nothing X, שמלווה את האוזניות של Nothing לכל סוגיהן.

אפשר גם לבחור באקולייזר הגדרות מוכנות מראש, או להגדיר באופן ידני כמה עוצמה רוצים להעביר לבס, למיד או לטרבל, ויש גם הגדרה חדשה ב-Dirac Opted, שמנסה להעניק צליל עגול יותר. ההדגשה של הבס באה על חשבון החדות של חלק מצלילי הביניים והצלילים הגבוהים, אבל מי שאוהב רוק ובאס יהיה מוכן לזה.

מבחינת זמני עבודה מציעות האוזניות החדשות קיבולת של 45mAh שאמורה להספיק לכשמונה שעות עבודה, מול 55mAh וכ-11 שעות עבודה של גרסת ה-Pro. יחד עם מארז הטעינה, האוזניות מגיעות לכ-39 שעות ו-35.5 שעות מוזיקה בהתאמה לגירסאות – אבל בלי שה-ANC פועל. בלי ANC זה יורד ל-22 ול-24 שעות לטובת הדגם החדש יותר.

כמו האוזניות הקודמות, גם CMF Buds מציעות בקרות מגע, אבל באזור ממש קטן, שלמרות שניתן להבחין בו, הוא לא מגיב די טוב לדעתי. שוב החברה מוותרת, ובצדק לטעמי, על אפיון של לחיצה בודדת, אבל עדיין צריך שיפור באיכות הזיהוי של הלחיצות שכן אפשר לבצע, ובמיוחד של לחיצה כפולה והחזקה. באפליקציה יש מגוון אפשרויות גדול יחסית הפעם לבחור לאיזו פעולה תוביל כל מחווה.

השוני בא לידי ביטוי גם בכסף, כש-Buds עולות בחנויות של באג 199 שקלים מול 239 שקלים שנדרשים לשלם עבור ה-Buds Pro. אז במה לבחור? אם אתם מאלו שהבאס הוא ההיבט הכי חשוב שלהם בקיר המוזיקלי, ואתם מוכנים להקריב לטובת זה כמה אחוזים של יכולת בכל ההיבטים האחרים של מה שמרכיב את רשימת התצורה של אוזניות אלחוטיות נטולות חוטים, אז לכו על הפשוטות יותר. עבור כל השאר, בשביל הפרש של 40 שקלים, ה-Pro לדעתי עדיפות – ואני אוהב באס.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים