תוכן פרסומי
ראשי » PC Plus » HP Z32: מסך מחשב ענק… גם בגודל
מסך ה-Z32. מקור: HP

HP Z32: מסך מחשב ענק… גם בגודל

המחשב החדש של HP מציע מסך בגודל של 31.5 אינץ' ● זהו אמנם מחשב איכותי מאוד, ומספק חוויית עבודה שהיא יותר מנוחה, אבל כדי להוסיף אותו לשולחן שלכם תצטרכו להוציא מכיסכם כ-3,950 שקלים

מאת 29 באפריל 2019, 16:59 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קצת קשה להאמין כיום, כשבשוק יש היצע גדול של מסכי ענק, שההתחלה של מסכי ה-LCD לפני עשור וחצי הייתה צנועה, והגודל שלהם לא עלה על 15 אינץ'. מאז המסכים הלכו וגדלו, ואפילו גדלו מאוד, כך שאם יש לכם מספיק כסף בכיס, אתם יכולים לרכוש למחשבים שלכם מסכים שעל הגודל שלהם היה אפשר רק לחלום עד לפני שנים בודדות, וגם זה רק במקרה הטוב.

לא תמיד גודל שווה איכות, אבל במקרה של ה-Z32, מסך לשימושים כלליים בגודל של 31.5 אינץ', זה דווקא הצליח ל-HP. מדובר במסך שמציע שילוב מוצלח של איכות תמונה עם יכולות בקרה, והוא נוח לשימוש ומאוד נוח לעיניים, הגם שכדי שזה יקרה, צריך למקם אותו על שולחן שיש לו מספיק עומק. ה-Z3 נוח לעיניים גם בהגדרות ברירת המחדל, והוא תומך ב-4K, ובהתאם מציע הרבה מקום לחלונות פתוחים על המסך.

עוד הוא מציע אפשרות לחבר מחשב נוסף, מעבר למחשב העיקרי, לדוגמה מחשב נייד שמחברים באופן זמני מעבר למחשב הנייח במשרד. הבקרות מאפשרות במקרה שכזה לבחור להציג את שני מקורות התצוגה ביחד בתצוגת תמונה בתוך תמונה (PiP), או בתצוגת תמונה לצד תמונה (PbP), כשאפשר לשלוט בגודל המוקצה לחלון הנוסף, וכן להגדיר את מיקומו על המסך.

עושים זאת באמצעות הבקרות שממוקמות מצד ימין. מדובר בשורה של ארבעה כפתורים נוחים מאוד, הממוקמים במקום קל להגעה אליו. לא צריך יותר מלחיצה קלה כדי להפעיל אותם, וכן את כפתור הכיבוי/הדלקה, שנמצא מעט יותר למטה. בכל לחיצה מוצג התפריט הפנימי של המסך, שבעזרת ציורים פשוטים להבנה מאפשר לבצע בחירות שונות, החל ממצב עבודה מוגדר מראש, כמו מצב לילה או מצב קריאה, ועד לבחירה ידנית של בהירות, רווייה וטמפרטורה של הצבעים. אין כאן משהו שהוא מעבר למצופה, כלומר – מעבר לתפריט ה-PiP השגרתי, אבל נוחות הגישה מחפה על זה.

אפשר גם להשתמש באפליקציה בשם Display Assistant, שניתנת להורדה מאתר החברה ומספקת גישה קלה באמצעות העכבר לרוב האפשרויות, כולל אפשרות להגדיר אזורים ב-Z32 כדי להקל את סידור החלונות בלחיצת כפתור קלה. מומלץ מאוד למי שיחליט לרכוש אותו.

מחשב עם צבעים מדויקים – אבל לא מתאים למשחקים

מבחינה טכנית, זהו מסך IPS עם זמן תגובה איטי יחסית של 14 אלפיות השנייה ובלי תמיכה בהגדרות סנכרון התצוגה המתקדמות של NVIDIA ו-AMD – מה שאומר שהוא לא מתאים למשחקים. הוא כן תומך באופן מלא במגוון מרחבי הצבעים sRGB ו-BT.709, מה שאומר שהצבעים בו מדויקים, והוא מגיע לאחר כיול במפעל.

הבהירות שלו היא 350 לומנס. זוהי אולי לא בהירות גבוהה במיוחד, אבל ציפוי ההגנה נגד השתקפויות שלו עובד היטב, וזה אולי אחד היתרונות הגדולים שלו על פני מסכי ענק אחרים.

מבחינה חיצונית, ה-Z32 אלגנטי יחסית למראה, במיוחד כשמדובר בסביבה עסקית, עם מסגרת דקיקה מאוד מכל הכיוונים. ניתן לשנות את הגובה שלו לאורך הציר הראשי על מרחב של 12 ס"מ, לסובב אותו לצדדים בזווית של עד 45 מעלות לכל צד וכן לשנות במקצת את ההטייה שלו אל עבר המשתמש.

החיבורים שמציע המחשב החדש הם HDMI 2.0 ,DisplayPort 1.2 בגודל מלא ובגודל מיני, וכן מחבר USB Type-C, שמשמש כאפשרות לחיבור DisplayPort 1.4. חבל מאוד שב-HP החליטו להסתפק בכניסות הללו ולא לשלב לפחות עוד יציאת HDMI. זה אמנם מספיק בדרך כלל כדי לתת מענה לחיבור מחשב יחיד, אבל במקרה שבו רוצים לחבר שני מחשבים, כשתקני ה-DisplayPort לא צברו תאוצה, יש בעיה קלה. היא גוברת אם רוצים לחבר מחשבים שהם לא כל כך חדישים.

מעבר לחיבורים הללו, וכנהוג, אפשר לומר, יש גם רכזת USB שמשולבת במסך אם רוצים להתחבר אליו במקום למחשב. החיבור בין המחשב למסך מבוצע באמצעות USB Type-C בקצה של המסך, והוא מספק בעצמו שלושה חיבור Type-A 3.0.

המחיר של ה-Z32 הוא נקודת החולשה האמיתית היחידה שלו. זהו אמנם מחשב איכותי מאוד, ומספק חוויית עבודה שהיא יותר מנוחה, אבל כדי להוסיף אותו לשולחן שלכם תצטרכו להוציא מכיסכם כ-3,950 שקלים.

HP Z32: מסך מחשב ענק… גם בגודל Reviewed by on . קצת קשה להאמין כיום, כשבשוק יש היצע גדול של מסכי ענק, שההתחלה של מסכי ה-LCD לפני עשור וחצי הייתה צנועה, והגודל שלהם לא עלה על 15 אינץ'. מאז המסכים הלכו וגדלו, ו קצת קשה להאמין כיום, כשבשוק יש היצע גדול של מסכי ענק, שההתחלה של מסכי ה-LCD לפני עשור וחצי הייתה צנועה, והגודל שלהם לא עלה על 15 אינץ'. מאז המסכים הלכו וגדלו, ו Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    מיכאל

    יופי של סקירה! תודה

הגיבו