מנגנון חדש בפיירפוקס יאפשר להציג תכנים בתוספים רק לאחר לחיצה של המשתמש

השאיפה של מוזילה היא לשפר באמצעות המנגנון החדש את האבטחה ולמנוע תקלות והאטה של המערכת בשל תכנים שמוצגים בתוספים באופן אוטומטי ● על פי לוח הזמנים הנוכחי, אמור המנגנון החדש להופיע רשמית בגרסה 14 של פיירפוקס

הקץ לבדידות. מוזילה

במקרים רבים, תוספים לדפדפנים הם הגורמים לבעיות אבטחה ולהאטה של המערכת, כך ציין ג'רד וויין, מהנדס במוזילה (Mozilla), בהודעה שפרסם בבלוג. לדבריו, עקב כך הוסיפו מהנדסי החברה לגרסת הפיתוח של הדפדפן פיירפוקס (Firefox), שמכונה Nightly, קוד שידרוש לחיצה מצד המשתמש כדי להפעיל את התוכן.

"כשקוד plugins.click_to_play מופעל, מתחילים התוספים להציג את התוכן רק בעקבות לחיצה של המשתמש", כתב וויין. "זהו צעד נוסף לשיפור האבטחה, צמצום הצריכה של משאבי הזיכרון והגברת הפתיחות ברשת".

ייתכן גם שהצעד יוביל לצמצום נוסף של היקף השימוש בתוספים דוגמת פלאש (Flash) במחשבים שולחניים. בהודעה שפרסם בטוויטר (Twitter) ציין חוקר הפרטיות כריסטופר סוגויאן, כי המהלך הוא בבחינת "חיסול בפועל של פרסומות פלאש ומעקב באמצעות קבצי Cookie שהן מטמינות".

עם זאת, ההשלכה המעשית של המהלך החדש של מוזילה תלויה בהגדרות ברירת המחדל ובתרחישי שימוש שונים שבהם יתמוך המנגנון. כך, למשל, ייתכן שתשולב במנגנון אפשרות להגדיר שבאתרים מסוימים לא תידרש לחיצה מצד המשתמש כדי שהתכנים יוצגו. סביר להניח שבמוזילה לא מעוניינים להקשות על המשתמשים להציג תכנים רצויים בשם האבטחה. בדפדפן כרום (Chrome) של גוגל (Google), למשל, מוצע מזה זמן מנגנון דומה, אך האפשרות המומלצת על פי הממשק היא "הפעלה אוטומטית" של התכנים.

אפשרות נוספת שנשקלת במוזילה היא לקבוע, כי הרשאה שניתנה לתוסף תפוג באופן אוטומטי אם לא נעשה בו שימוש במשך 30 ימים.
על פי לוח הזמנים הנוכחי, אמור המנגנון החדש, שידרוש לחיצה מצד המשתמש כדי להפעיל את התוכן בתוספים, להופיע רשמית בגרסה 14 של פיירפוקס.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים