פרס על מפעל חיים הוענק לשאול לביא – על תרומתו למיחשוב בצה"ל

הפרס ניתן ללביא במסגרת כנס KickOff 2012, המציין את פתיחת שנת הפעילות העסקית 2012 ● בנימוקי הפרס נכתב, כי "לביא עבד ותרם למיחשוב הצבאי במשך חמישה עשורים, במסירות ותוך השקעה מתמדת, ועל כך החליטה מערכת אנשים ומחשבים להעניק לו אות על מפעל חיים" ● לביא אמר בטקס, כי "עשיתי את מה שאהבתי ואהבתי את מה שעשיתי"

פרס על מפעל חיים הוענק הבוקר (א') לשאול לביא, לשעבר עובד משרד הביטחון. במסגרת תפקידו סייע לביא לאורך השנים למפקדי ומפקדות ממר"ם ותרם רבות למיחשוב בצה"ל. לביא קיבל את הפרס בכנס KickOff 2012, המציין את פתיחת שנת הפעילות העסקית 2012. הכנס, בהפקת אנשים ומחשבים, נערך במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב, בסימן מלאות 30 שנים להקמת הקבוצה. הנחה אותו נשיא הקבוצה, פלי הנמר.

בנימוקים להענקת הפרס על ידי אנשים ומחשבים נכתב, כי "בין השנים 1962-1967 שימש לביא במגוון תפקידים בממר"ם, אליה הגיע לאחר שירות צבאי ולימודים אקדמאיים: תוכניתן, מנתח מערכות, מנהל פרויקטים, ראש מדור ועוזר ראש ענף".

עוד נכתב, כי "בין השנים 1967-2001 שימש לביא עוזר למפקדי ומפקדות ממר"ם לדורותיהם. במסגרת תפקידו הוא סייע ליחידה להתפתח מבחינה טכנולוגית, לחוות ולצלוח את השינויים שעולם ה-IT עבר במשך עשרות שנים ולקדם את היחידה להפוך למכפילת כוח צבאית. לביא המשיך בתפקידו זה בהתנדבות עוד עשור – בין השנים 2001-2011".

"לצד מגוון פעילויותיו הטכנולוגיות והמנהלתיות, סייע לביא בשימור מורשת ממר"ם ובתיעוד ההיסטוריה שלה", הוסיפו השופטים. "לביא עבד ותרם למיחשוב הצבאי במשך חמישה עשורים, במסירות ותוך השקעה מתמדת, ועל כך החליטה מערכת אנשים ומחשבים להעניק לו אות על מפעל חיים".

עם קבלתו את הפרס אמר לביא, כי "יש לי אהבה עזה לממר"ם – הארגון בו שירתתי. עשיתי את מה שאהבתי ואהבתי את מה שעשיתי".

תגובות

(6)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

 1. אילן

  שאול לביא הוא נכס מספר אחת בקהילת המחשוב וטכנולוגיית המידע בארץ ובעולם.
  בעל ידע עצום בכל התחומים – מחשוב ענן, ביג דאטא וכל הסוגיות הבוערות בנות ימינו
  איש משכיל שמעולם לא חדל ללמוד ולרצות לדעת עוד ועוד.
  אנשים כמותו הם זן נדיר בכלל ובפרט במערכת צבאית המתאפיינת בחילופי מפקדים תדירה המביאה ל"ראש קטן" אבל לא שאול… אדם בעל ראש גדול ידע עצום וכתפיים רחבות . ובנוסף כמובן לב רחב ואהבת עזרה לזולת.

 2. אבנר

  ראשית יישר כוח לשאול אדם נדיר, מומחה מספר אחת לטכנולוגיית המידע בארץ ונראה שאין כמותו אף בכל העולם.שאול תמיד יודע לפעול מתוך המערכת להבין את צרכיה ולשפרה. לא ברור כיצד ממר"ם הסכימה לוותר עליו ???
  אבל מי שיזכה לעבוד עמו כעת ובטוחני כי כבר עולות הצעות בקנה , יזכה לנווט את דרכו בקלילות ובבטחה בעולם של דינמיות טכנולוגית וחוסר וודאות.
  איפה ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא? שאול – אין כמותך ואינני סבור שיקום עוד אדם בקהילת טכנולוגיית המידע שיגיע אי פעם לדרגתך.
  אני מאחל לך ולמשפחתך בריאות, אושר נחת והצלחה והמשך תרומה ענפה לקהילת טכנולוגיית המידע.

 3. עדי

  כל פעם אני ממתין בכיליון עיניים למילואים לפגוש את שאול. מדובר באדם הכי חכם ונבון בצורה בלתי רגילה בתחום הIT שתענוג לפעול במחיצתו ולהסתופף בצילו. איש שיחה מעניין ומשכיל. פעילותו נותנת ליחידה ממדי עומק ורוחב ייחודיים שלא היו עולים בדרכים אחרות. יכולותיו הן נכס לקהילת הIT. עם עזיבתו, יוותר בממר"ם חלל עצום שאיש לא יוכל למלא.ומפקדי ממר"ם יוותרו ללא מורה ומדריך.
  שאול – יישר כוח – המשך לתרום לקהילת הIT ושנזכה להנות מפנינייך ומיעוצך המעמיק.

 4. מנחם לנדאו

  ישר כוח והרבה הצלחה בהמשך הדרך.מנחם.

 5. חן

  שאול לביא הוא הגדול מכולם! לכבוד היה לי לפעול במחיצתו.
  הוא בור סוד שאינו מאבד טיפה, אבן שואבת לכל הידע האפשרי בתחום המחשוב.
  איש נדיר, צנוע ובעל שיעור קומה. מתייחס לכולם בכבוד ואיש יקר
  אין ראוי ממנו בעולם כולו לפרס זה.

 6. יעקב

  זכיתי לעבוד עם שאול בתקופת שירותי הסדיר בממרמ וכאיש מילואים. לא הכרתי בתחום המיחשוב איש כמוהו. מיזוג נדיר של אדם הפתוח ומבין בטכנולוגיות מתקדמות בעולם המיחשוב וזאת משנות ה-60 , יחד עם אישיות צנועה , עזרה לזולת ועוד.
  כל הכבוד.

אירועים קרובים