רמי נחום, מנכ"ל טריפל סי: "תוך 3 שנים רוב הארגונים יעברו לעבוד בסביבת הענן"

"ארגונים שמשתמשים ביישומים סטנדרטים כמו מלאי ושירות לקוחות יעברו לסביבת הענן במאת האחוזים תוך זמן קצר יחסית", אמר נחום ● "לארגונים שלהם יישומים ייעודיים, כמו בנקים לדוגמה, ייקח יותר", אמר ● לדבריו, "ארגונים אלה יוכלו אף הם לבצע הגירה לענן תוך זמן קצר יחסית - השאר יישאר אצלם בינתיים"

טריפל סי הישראלית חתמה בימים אלה על הסכם VSPP עם ענקית הווירטואליזציה VMware. לפי ההסכם, ישתפו החברות פעולה במתן שירותי מיחשוב ענן תוך ניצול יכולות היברידיות. בעקבות ההסכם, קיימנו שיחה עם רמי נחום, מנכ"ל ומייסד טריפל סי.

מהן הסיבות שהובילו לבחירה ב-VMware כשותף?
"VMware נותנים מענה מקצה לקצה. כשרוצים לספק פתרונות מכל הגוונים, הן סטנדרטים והן כאלה בעלי יכולות היברדיות, הם היחידים שנותנים את הפתרון. בנוסף, ישנם הרבה ארגונים שמשתמשים כיום ביישומי הווירטואליזציה של VMware. עבור ארגונים אלה, המעבר לשימוש בשירותי הענן שנספק יהיה מאוד פשוט. להוציא את ההיערכות של הארגונים עצמם, השימוש בשירות יוכל להתבצע מיד לאחר כמה דקות מרגע ההרשמה בפורטל".

לפי החזון שלך, תוך כמה זמן אתה צופה שמיחשוב ענן יהפוך להיות סטנדרט עבור ארגונים?
"לדעתי, תוך שלוש שנים מהיום מיחשוב הענן יהפוך לסטנדרט בהיבט העסקי. הארגונים יוותרו על השרתים ויהפכו להיות יותר יעילים וממוקדים. ארגונים שמשתמשים ביישומים סטנדרטים כמו ניהול מלאי, שירות לקוחות וכו' – יעברו לסביבת הענן במאת האחוזים תוך זמן קצר יחסית. לארגונים שלהם יישומים ייעודיים כמו בנקים, לדוגמה, ייקח יותר. ארגונים אלה יוכלו אף הם לבצע הגירה של היישומים הסטנדרטים תוך זמן קצר יחסית, השאר יישאר אצלם בינתיים".

האם מבחינתך לחששות בנושא האבטחה יש קשר לכך שארגונים נמנעים מלחשוב על מעבר לענן?
"במידה מסוימת, כן".

מה יש לך לומר למי שמוטרד מבעיות האבטחה בענן?
"אבטחה היא אחד האתגרים הכי מהותיים עבורנו ואנו מתמקדים בנושא זה על מנת לתת פתרון מלא. אנו עושים את הכול כדי להבטיח את הרמה הגבוהה ביותר של אבטחה. עד תחילת שנת 2012 לקוחות יוכלו לעבוד בפורמט החדש של מערכות היברידיות בענן, זו הבטחה".

חשש נוסף של מנהלי מערכות המידע הנוגע לענן היא העובדה שזה יחליף הצורך ב-IT, כיצד היית מרגיע אותם?
"מנהלי ה-IT אינם צריכים לחשוש. ההיפך, מיחשוב ענן ישנה אולי את המאזן הטכנולוגי בארגון אך לא יחליף את ה-IT. אופי התפקיד של מנהלי מערכות המידע בארגון ישתנה וזה רק לטובתם. המנהל יהפוך מכזה שעסוק בטכנולוגיה ובברזלים לאחד שמוביל ולוקח חלק בתהליכים עסקיים בארגון, מה שייתן לו יותר כוח. אני מסכים עם העובדה שמצבת כוח האדם של ה-IT אולי תקטן במעט אך זה תהליך טבעי שהיה קורה בכל מקרה".

תגובות

(3)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים