תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » המהדורה הסופית של אובונטו 10.10 תשוחרר ביום א' הקרוב

המהדורה הסופית של אובונטו 10.10 תשוחרר ביום א' הקרוב

הגרסה מכונה Maverick Meerkat - נמייה משוטטת - ושולחן העבודה שלה מבוסס, כברירת מחדל, על המהדורה הסופית של גנום 2.32.0 ● אחד השינויים המרכזיים באובונטו 10.10 הוא בתהליך ההתקנה, שאמור להיות קל יותר מתמיד לשימוש ולהבנה ● הגרסה למחשבים ניידים עם מסכים קטנים עברה גם היא מתיחת פנים משמעותית

מאת 5 באוקטובר 2010, 9:43 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

המהדורה הסופית של אובונטו 10.10 (Ubuntu 10.10), הגרסה החדשה של הפצת הלינוקס (Linux) הפופולרית, תשוחרר ביום א' הקרוב, 10 באוקטובר – כך הודיע בסוף השבוע צוות הפיתוח שלה. הגרסה מכונה Maverick Meerkat (בתרגום חופשי – נמייה משוטטת), ושולחן העבודה שלה מבוסס, כברירת מחדל, על המהדורה הסופית של גנום 2.32.0 (Gnome 2.32.0), שהושקה בעצמה בסוף השבוע האחרון, לאחר שעברה מתיחת פנים רצינית ותיקון נרחב של באגים.

אחד השינויים המרכזיים באובונטו 10.10, מעבר לשילוב של שולחן העבודה המעודכן ועדכון גרסת ליבת הלינוקס, הוא תהליך התקנה שאמור להיות קל יותר מתמיד לשימוש ולהבנה. כמו כן, תהליך האתחול בגרסה החדשה מהיר יותר מאי פעם. אובונטו 10.10 אף כוללת מתיחת פנים ויזואלית לעומת הגרסאות הקודמות של מערכת ההפעלה, ובכלל זה ערכות נושא חדשות ורקעים חדשים, שלפי החברה אמורים להעניק לה מראה מעודכן יותר. בהתאם לכך שונה גם מרכז התוכנות של אובונטו, בכדי לספק מידע רב יותר על התוכנות המסופקות והניתנות להתקנה. כך, הוא כולל מעתה רשימה שמאפשרת לראות את התוכנות החדשות ורשימה שמאפשרת לעקוב אחר התוכנות המומלצות להתקנה.

תוכנת ניהול התמונות הוותיקה F-Spot, שהיא אחת התוכנות הבולטות של אובונטו ושהייתה עד כה ברירת המחדל בעת התקנת המערכת, הוחלפה ב-Shotwell. שינוי נוסף חל בתכונת ניהול השיחות המיידיות Gwibber, שעברה שיפור ביצועים, כך שמהירות העבודה שלה גדלה, וכן עודכנה כך שתפעל לפי שיטת האימות החדשה של טוויטר (Twitter).

גרסת אובונטו למחשבים ניידים עם מסכים קטנים (לדוגמה, מחשבי Netbook) עברה גם היא מתיחת פנים משמעותית. בגרסה 10.10 מבוסס שולחן ברירת המחדל שלה על ממשק ה-Unity, שמאפשר לבצע כמעט את כל הפעולות הראשיות באובונטו באמצעות פס כלים שמוצמד לקצה המסך. המטרה היא להביא לכך ששטח המסך הפנוי לעבודה יהיה המרבי האפשרי.

המהדורה הסופית של אובונטו 10.10 תשוחרר ביום א' הקרוב Reviewed by on . המהדורה הסופית של אובונטו 10.10 (Ubuntu 10.10), הגרסה החדשה של הפצת הלינוקס (Linux) הפופולרית, תשוחרר ביום א' הקרוב, 10 באוקטובר - כך הודיע בסוף השבוע צוות הפית המהדורה הסופית של אובונטו 10.10 (Ubuntu 10.10), הגרסה החדשה של הפצת הלינוקס (Linux) הפופולרית, תשוחרר ביום א' הקרוב, 10 באוקטובר - כך הודיע בסוף השבוע צוות הפית Rating:

הגיבו