להתנתק מהסביבה עם אוזניות אלחוטיות משרדיות

אוזניות Go Wireless ANC Headset מבית לנובו

אוזניות Go Wireless ANC Headset של לנובו.

סביבת העבודה ההיברידית, כך אומרים לנו המומחים, לא תיעלם כל כך בקרוב אם בכלל לא נטעה את שורשיה לעד בתרבות התעסוקתית, הארגונית לפחות. אבל גם בעצם השנים הטרופות הללו שאנחנו עוברים, עבודה היברידית אומרת, שבסופו של דבר מגיעים לרגע שעובדים בין אנשים – בבית הקפה תוך כדי הכנה לפגישה קרובה, וגם אם יושבים בבית בחדר העבודה לא חסרים מוקדי רעש שיכולים להוביל לחוסר ריכוז ולהפריע, בעיקר בעת שמבצעים את מה שהפך אולי לסימן ההיכר של עידן העבודה הנוכחי: שיחות ועידה, עם או בלי וידיאו.

אוזניות כמו ה-Go Wireless ANC Headset של לנובו אמורות לספק תשובה כשצריך להינתק מעט מהסביבה כדי לבצע שיחה מקוונת בלי שהסביבה תחדור אליה. מדובר באוזניות אלחוטיות, שמציעות גימור מקצועי איכותי, עם קשת שלוחצת קמעא כדי לייצב אותן במקום אך לא ללחוץ יותר מדי, עם מספיק פתיחה כדי להתאים לכל גודל ראש כמעט, ועם אפשרות להתחבר לעד שלושה מכשירים בו זמנית: שני חיבורי Bluetooth ועוד חיבור באמצעות דונגל ייעודי, שמגיע באריזה הענקית שלהן – לא זוכר כזו קופסה גדולה אי פעם לאוזניות, אפילו לא לאוזניות משחק.

גם אי אפשר לומר שיש כאן אוזניית צד ימין או שמאל. מיקרופון הבום שנמצא במרחק נוח מהפנים ומגיע כמעט עד לפה הוא דו כיווני, כך שהוא מאפשר לכל משתמש, בהתאם לנוחות היחסית שלו, לחבוש את האוזניות כשהוא בצד ימין או בצד שמאל. בכל מקרה, ולא משנה הכיוון, העברת המיקרופון לאמצע מעבירה אותו למצב 'השתקה' או שאפשר להשתמש, אם רוצים השתקה רגעית, בכפתור שממוקם קרוב לקצה המיקרופון – מעל או מתחת, תלוי בצד.

מדברים על איכות שיחה

מה הופך את אוזניות הקשת הללו של לנובו לעסקיות? קודם כל העיצוב הדי ספרטני, לפחות בדגם שקיבלתי, שבו האוזניות הן בצבע אפור כהה. דבר שני – לעומת אוזניות שמיועדות בדרך כלל למשחקים/מוזיקה, הן אינן חורגות כמעט מהאוזניים אלא יושבות עליהן, ובכל זאת מדובר בכריות נוחות עם ספוג שמתאים את עצמו היטב לאוזניים מתחת לכיסוי. מעבר לכך יש לאוזניות מרחב תנועה מלא על ציר עצמאי משלהן, כך שהיכולת להתאים אותן בדיוק לראש מצוינת.

עם זאת, הן לא מיועדות לדעתי לשימוש ממושך של שעות. כלומר לא הייתי ממליץ עליהן לאנשים שעובדים במרכז שירות טלפוני: הן קצת מתחממות לאחר שימוש ממושך, והן גם קצת לוחצות, כך שיש מעין הרגשה של הקלה על האוזניים כשמסירים אותן לאחר שימוש ממושך.

מעבר לנוחות ההשתקה של המיקרופון, אחד משני הכפתורים המרכזיים מיועד לשימוש עם Teams של מיקרוסופט. מתחת לכפתור הזה יש את כפתור ההפעלה ואת חיבור ה-USB-C לטעינה, ומעל יש כפתור שמספק למשתמש יכולות ANC – מהשתקת רעשים פעילה שעובדת היטב אך משפיעה על האודיו והופכת אותו לקצת עמוק מדי לטעמי, במיוחד אם משתמשים בהן גם לשמוע מוזיקה (בסדר, אבל לא יותר), ועד הפעלת מצב סביבתי כדי כן לשמוע את הרעש מכל הכיוונים באופן קצת מוגבר.

הכפתור השני הוא כפתור מענה לשיחות, בין אם מתחברים לטלפון ובין אם מתקינים במחשב גרסה כזו או אחרת של אפליקציית שיחות שתומכת בשיחות VoIP, וכמעט כולן עושות את זה. מעליו ומתחתיו יש את כפתורי השליטה בעוצמת הקול והם שולטים בעוצמת הקול של המכשיר שמחובר אליהם.

במהלך השיחות השונות שביצעתי, אם בטלפון ואם במחשב, התברר ש-Go Wireless ANC Headset עושות את העבודה היטב בשני הכיוונים, ואפילו לא פעם אחת התקבלה תלונה שלא שומעים אותי ברור או מספיק חזק או שיש… כבר הבנתם. גם בצד שלי לא חוויתי בעיות שמע במהלך שיחות, ולא משנה באיזו אפליקציה השתמשתי כדי לבדוק.

יש זמן

האוזניות שוקלות כ-230 גרם והן כוללות בתוכן סוללה בנפח עבודה של 610mAh, שאמורות לפי החברה להספיק לעד 35 שעות שיחה. טעינה מלאה שלהן נמשכת כשעה ומחצה. הצימוד, כאמור, מתבצע באמצעות דונגל או Bluetooth 5.0.

האריזה הגדולה מכילה כמה וכמה דברים מעבר לדונגל, ואחד מהם הוא תיק נשיאה מבד שיש בו גם כיס לדונגל וכן לכבל USB לטעינה. באריזה יש עוד כבל USB, והוא מיועד לחיבור קבוע של עמדת הטעינה שמגיעה עם האריזה. את המעמד מחברים למטען, ומספיק 5 ואט, ואז אפשר לחבר אליו את האוזניות באמצעות חיבור ה-USB-C שלהן. נחמד.

המחיר של Go Wireless ANC Headset מבית לנובו עומד על כ-455 שקלים. אולי תצליחו לשכנע את הבוס.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים