אובונטו תכלול בגרסה הבאה שלה תמיכה במחוות ובמולטי-מגע

התמיכה במגע תהיה על פני מסך מלא ● במהדורה הסופית של גרסה 10.10 יוכלו המשתמשים לשרשר מחוות בסיסיות כדי ליצור אוסף פקודות מורכבות יותר ● קנוניקל, החברה שאחראית להפצת הלינוקס הפופולרית, הודיעה שהיא מתחילה לבצע שינויים בתוכנות השונות המגיעות עם אובונטו, כדי שיזהו מגע ומחוות

אובונטו (Ubuntu), הפצת הלינוקס הפופולרית, תכלול בגרסה הבאה של Maverick Meerkat תמיכה במחוות ובמולטי-מגע – כך הודיע מרק שאתלוורת', מי שעומד מאחורי הפצת הלינוקס (Linux) שנחשבת למובילה בשוק הצרכני, בבלוג שלו. התמיכה במגע תהיה על פני מסך מלא. קנוניקל (Canonical), החברה שאחראית להפצה, כבר הודיעה שהיא מתחילה לבצע שינויים בתוכנות השונות המגיעות עם אובונטו כדי שיזהו מגע ומחוות.

עם זאת, מדובר בצעדים ראשונים של אובונטו בתחום התמיכה במגע, והציפייה היא שרק בגרסה הבאה, 11.04, יתמכו רוב היישומים המובילים באובונטו באפשרויות המגע.

"יש צורך במגע של ארבע אצבעות או יותר כדי להשיג את המיטב מהמגע, ואנחנו כרגע מכוונים אל מחשב הלוח XT2 של דל (Dell) כסביבת פיתוח, כך שבעלי המחשב הזה יקבלו את התוצאות הטובות ביותר", כתב שאתלוורת'.

המטרה של הפיתוח, לפי קנוניקל, היא לאפשר למשתמשי אובונטו לחוות יותר מהשימוש במגע מאשר כמקובל כיום. במהדורה הסופית של גרסה 10.10 (שתושק, כנהוג, ביום האחרון של אוקטובר) יוכלו המשתמשים לשרשר מחוות בסיסיות כדי ליצור אוסף פקודות מורכבות יותר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים