יום הולדת 50 לאטארי: "הדבר היחיד שהיה לנו זה יצירתיות"

נולאן בושנל, האבא של הקונסולה, סיפר באחרונה בראיון כמה פרטים מסקרנים ומעוררי נוסטלגיה על המוצר שחנך ועיצב את עולם הגיימינג של היום

נולאן בושנל, מייסד אטארי, הלוגו המפורסם וקונסולת Atari 2600. עיבוד ממוחשב.

היום הוא יום ההולדת ה-50 של אטארי – קונסולת המשחק הוותיקה, שרבים גדלו עליה ועל המשחקים שהציעה עוד בטרם עידן המחשב הביתי.

לציון יום השנה המוזהב, נערך ראיון מיוחד עם מייסד אטארי, נולאן בושנל – שהקים את החברה ב-27 ביוני 1972 בסאניווייל, קליפורניה, יחד עם טד דאבניי. בושנל בן ה-79 שוחח עם מנכ"ל אטארי הנוכחי, ווייד רוזן.

השניים דיברו על ההשפעה התרבותית העצומה של אטארי והמורשת המתמשכת שלה, כמו גם על ההשראה שלה על תחום הגיימינג כולו.

אטארי, כידוע, הכניסה את משחקי הווידיאו למיינסטרים וכמעט לכל בית בשנות ה-70-80. למעשה, באותן שנים קונסולת משחקי הווידאו הביתית Atari 2600 נראתה כמעט בלתי ניתנת לעצירה. בושנל נחשב ככוח היצירתי המנחה באטארי, ובראיון איתו סיפר אנקדוטות מאותם ימים, אבל גם נשאל על ידי רוזן מה הוא למד בשנים הראשונות – ומה כבר לא מדבר אליו יותר בתחום. הראיון המלא עלה לערוץ של IGN – אתר אינטרנט אמריקני העוסק בבידור ומתמקד במשחקי וידאו, בסרטים, במוזיקה ובתכני מדיה נוספים – ביוטיוב, וכן לאתר הרשמי של אטארי.

הלוגו בעל צורת הר פוג'י – לא מה שחשבתם

"הסיפור של ימיה הראשונים של אטארי הוא, במובנים רבים, ההיסטוריה של לידתם של משחקי הווידיאו", פתח ואמר רוזן המנכ"ל של אטארי. "אני נרגש לחלוק את השיחה המיוחדת הזו עם המייסד, נולאן בושנל, בזמן שאנו חוגגים את ההשפעה האדירה של אטארי על התרבות הפופולרית ותעשיית משחקי הווידאו בחמישים השנים האחרונות".

"אני חושב שקידמנו חדשנות וגם היינו סיפור בראשית", הגיב בושנל. "אז, תמיד יש לך עמדה מקודשת כשאתה הראשון", הוא הסביר לרוזן את הסיבה שבגללה לדעתו הצליחו הוא ושותפו דאבניי להפוך את המוצר שלהם למשמעותי כל כך. בושנל המשיך והבהיר:  "לא היה לנו כסף, לא מפעלים, לא נוכחות בשוק, הדבר היחיד שהיה לנו זה יצירתיות".

'אטארי' הוא ללא ספק אחד משמות המותג המוכרים ביותר על פני כדור הארץ, גם אחרי עשרות שנים שבהן החברה לא הוציאה קונסולות חדשות. בושנל סיפר לרוזן כי שמה המקורי של הקונסולה והחברה היה בכלל Syzygy.

עוד אפשר היה ללמוד ממנו כי ג'ורג' אופרמן, שיצר את הלוגו המוכר כל כך של אטארי, בעל צורת הר הפוג'י, אמר שללוגו אין בכלל כל קשר להר היפני המפורסם, ושהסמליל בכלל נועד להיראות כמו האות A, או לייצג לוח של משחק אטארי מוקדם בשם פונג (Pong).

"כשבחרנו בלוגו של פוג'י, רציתי שזה בכלל יהיה כלפי מעלה. זה קולקטיבי. זה ממלא השראה", הודה בושנל בראיון.

מעניין לציין כי מאז כניסתו של רוזן לתפקיד המנכ"ל, אטארי חזרה לשורשים בפיתוח ופרסום של משחקי פרימיום. החברה משחררת כותרים חדשים, ומביאה עוד תוכן למחשב האישי, לקונסולה ולפלטפורמות הסטרימינג אך אינה עוסקת עוד, כאמור, בייצור או פיתוח קונסולות. באחרונה הודיעה אטארי כי חמישה מהמשחקים החדשים הללו מגיעים לסטדיה (Stadia), פלטפורמת המשחקים של גוגל.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים