אריק פינטו מצטרף לבית ההשקעות החדש למטבעות דיגיטליים, Hilltop

מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר יכהן כיו"ר הדירקטוריון של בית ההשקעות בקריפטו, הפועל באופן מפוקח, מוסדר ותואם לדרישות המערכת הבנקאית הישראלית

אריק פינטו, יו"ר הדריקטוריון הנכנס של Hilltop.

בית ההשקעות החדש למטבעות דיגיטליים Hilltop מודיע היום (ד') על הצטרפותו של אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, אליו. פינטו יכהן כיו"ר הדירקטוריון ויצטרף לחברה, אותה מוביל כיום המנכ"ל עידו דותן. במסגרת תפקידו ב-Hilltop צפוי פינטו לספק את הידע על שוק הבנקאות המסורתי, ולסייע לחברה בגיבוש תוכנית אסטרטגית, התווית מדיניות והנגשת מוצרים פיננסיים חדשניים לשוק הישראלי.

הצטרפותו של פינטו לבית השקעות למטבעות קריפטוגרפים מהווה חיבור מתבקש בין עולם הבנקאות המסורתי לעולם הפיננסי המתחדש. פינטו מגיע ל-Hilltop עם ניסיון של למעלה מ-38 שנים בעולם הבנקאות, כאשר בתפקידו האחרון שימש, כאמור, כמנכ"ל בנק הפועלים עד שנת 2019. במסגרת תפקידיו בבנק הפועלים ניהל פינטו את אגף אשראי קמעונאי ושימש כראש חטיבת האסטרטגיה, תפקידים בהם צבר ידע חסר תקדים על השוק הפיננסי הישראלי, אותו הוא מביא עימו לתפקיד החדש.

פינטו הוביל בין היתר את אפליקציית התשלומים bit ואת הנפקת ישראכרט. פינטו משמש כיו"ר דריקטוריון אברא (Abra) ובעל חברה פרטית לייעוץ אסטרטגי ופיננסי, כמו כן הוא מכהן כיו"ר המועצה הלאומית לספורט. פינטו בעל תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת קלארק, מסצ'וסטס, ארה"ב. 

לדברי בית ההשקעות Hilltop, החברה היא "מהגופים הפיננסיים הראשונים בישראל שהבינו כי שוק המטבעות הדיגיטליים כאן כדי להישאר", ולשכן "הקים פלטפורמה ייחודית מסוגה המתאימה לצרכיהם של משקיעים רבים, אשר מבקשים להשקיע בתחום ולהעביר את ההשקעות שלהם בין העולמות הדיגיטליים למוסדות הבנקים המסורתיים בצורה מפוקחת, שקופה ומאובטחת".

החברה עובדת בשיתוף עם סוכני השקעות ומציעה מסלולי השקעה לטווח ארוך במטבעות ביטקוין, אית'ריום וכן השקעות בתחומי ה-NFT וה-WEB3.

מינויו של פינטו מגיע לאחר חמש שנים של עבודות הכנה ותשתית, בהן עמל הצוות המקצועי והניהולי של Hilltop על בניית פלטפורמת השקעה במטבעות דיגיטליים שתענה על דרישות המערכת הבנקאית הישראלית והרגולטורים השונים. כחלק מהשירות, Hilltop פועלת גם מול רשות המיסים ומבצעת ניכויי מס במקור עבור הלקוחות, כאשר בעת פדיון המטבעות הכספים יועברו לחשבון הבנק בניכוי מס, דבר העתיד לחסוך עלויות הליכים בירוקרטיים רבים ללקוחות.

עידו דותן, מנכ"ל ושותף מייסד ב-Hilltop.

עידו דותן, מנכ"ל ושותף מייסד ב-Hilltop. צילום: ניצן גור

"שמח להצטרף למהפכת המטבעות הדיגיטליים"

אריק פינטו, יו"ר הדריקטוריון הנכנס של Hilltop: "כמי שצבר ידע וניסיון בבנק הגדול בישראל, אני שמח להצטרף למהפכת המטבעות הדיגיטליים. החיבור ל-Hilltop הוא טבעי מבחינתי, שכן העולם הפיננסי צועד קדימה בצעדי ענק ואנחנו יחד איתו. בית השקעות שמאפשר השקעה בטוחה בשיתוף המערכת הבנקאית הוא העתיד ואני גאה להוביל אותו יחד עם הצוות המקצועי של Hilltop".

"אנחנו מכוונים הכי גבוה שיש, במטרה לנהל מיליארדי שקלים שיכנסו לעולם המטבעות הדיגיטליים בשנים הקרובות, ורוצים להיות הפניקס או המנורה של העתיד", אמר עידו דותן, מנכ"ל ושותף מייסד ב-Hilltop והוסיף, "אנו גאים לצרף לבית ההשקעות שלנו דמות מרכזית בעולמות הבנקאות והפיננסים כמו אריק פינטו, אשר מביא עימו ניסיון רב. אנו צופים ששילוב הניסיון שלנו בתחום המטבעות הדיגיטליים עם הידע המוסדי של אריק יוביל לעידן חדש של השקעות בטוחות תחת סטנדרטים חדשים ופיקוח על מעבר ההון באופן שקוף ובטוח בין העולמות הדיגיטליים לעולמות הפיננסים המוסדיים".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים