חיידק או וירוס: MeMed גייסה 93 מיליון דולר

החברה פיתחה טכנולוגיה לאבחון תגובת מערכת החיסון ולאחרונה קיבלה אישור FDA לשיווק הבדיקה הראשונה מסוגה, המבחינה בין זיהום חיידקי לוויראלי לפי תגובת מערכת החיסון ● התוצאה מאפשרת לקבוע את סוג הטיפול

צוות MeMed בישראל.

חברת MeMed הישראלית, הודיעה היום (ב') על השלמת סבב גיוס של 93 מיליון דולר, השקעה שמביאה את סך ההשקעות בחברה למעל 200 מיליון דולר (כולל מענקים מצבא ארה"ב ומהאיחוד האירופי). ההשקעה תשמש להאצת פיתוח מוצרים נוספים לאבחון תגובת מערכת החיסון, הרחבת הייצור, מסחור והתרחבות גלובלית. 

MeMed, חלוצה בתחום אבחון תגובת הגורם המאכסן (Host-response), קיבלה לאחרונה את האישור הרגולטורי (K510) ממנהל התרופות והמזון האמריקני ה-FDA, לשיווקה בארה"ב של בדיקת ה-MeMed BV® – בדיקה המסייעת לקלינאים להבחין בין זיהומים ויראליים לבין זיהומים חיידקיים – ושל ה-MeMed Key® – פלטפורמה פורצת דרך למדידת מספר רב של חלבונים בו-זמנית, תוך כמה דקות וברמת דיוק גבוהה. הבדיקה אושרה לשימוש בילדים ובמבוגרים. MeMed פיתחה גם את בדיקת COVID-19 Severity™, המסוגלת לחזות הידרדרות במצבם הבריאותי של חולי קורונה, אשר אושרה לשיווק באירופה ובישראל. 

את הגיוס הובילו משקיעים חדשים לצד משקיעים קודמים, ביניהם: קרן הורייזון ונצ'רז, קרן שביט קפיטל, חברת קיסריה מדיקל אחזקות, יוניון טק ונצ'רס, כלל ביטוח, הפניקס, בנק הפועלים, קרן Social Capital, קרן Touchwood Capital ,La Maison Partners, WTI ומשקיעים נוספים.

ערן עדן וכפיר עובד, מייסדי Me-Med.

ערן אדן וכפיר עובד, מייסדי Me-Med. צילום: יח"צ

הפיתוחים יסייעו גם לטיפול יעיל יותר בחולי קורונה

"ההשקעה תאפשר ל-MeMed להאיץ את הפיתוח הטכנולוגי שלה ולהתרחב גלובלית, בדגש על השוק האמריקני", אמר ד"ר ערן אדן, מנכ"ל ומייסד שותף ב-MeMed.

"אנו מודים למשקיעים על האמון ונמנף את ההשקעה הנוכחית, בשילוב אישור ה-FDA שקיבלנו, כמו גם רשת הקשרים והשותפויות ההולכת ומתרחבת שלנו, על מנת להעניק למטופלים גישה לטכנולוגיות המתקדמות שלנו, לצד המשך פיתוח מוצרים חלוציים נוספים בתחום אבחון תגובת מערכת החיסון.

פטריק זאנג, מקרן הורייזון ונצ'רז הוסיף: "אנו מאמינים שהאסטרטגיה של MeMed, הכוללת פיתוח מוצרים לפענוח תגובת מערכת החיסון, מהווה יתרון משמעותי בשיפור שני תחומים עיקריים אשר מעסיקים את הרפואה המודרנית כיום: עמידותם של חיידקים לאנטיביוטיקה וטיפול יעיל בחולי קורונה. אנו מברכים על השותפות עם MeMed – מובילת הקטגוריה בתחום זה – וגאים לקחת חלק במסע ובאופן שבו היא משפרת את האופן שבו ניתן לאבחן ולטפל במטופלים ברחבי העולם".

את חברת MeMed מייצגים עורכי הדין ארנון סמבורסקי ומירב דנור הופר ממשרד נשיץ ברנדס.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים