צה"ל ופיקוד הסייבר האמריקני השלימו תרגיל הגנה משותף

תרגיל סייברדום, שנערך בארצות הברית, כלל תרגול של יכולות הגנת הסייבר של שני הצבאות ● זהו התרגיל השישי במספר שצה"ל והצבא האמריקני עורכים בתחום

שני קצינים - מצה"ל ומצבא ארצוחת הברית - בתרגיל סייברדום.

בימים האחרונים ערכו צה"ל וצבא ארצות הברית תרגיל בשם סייברדום, שמטרתו הייתה לתרגל את יכולות ההגנה בסייבר של שתי המדינות. את התרגיל ערכו מערך ההגנה בסייבר בצה"ל בשיתוף פיקוד הסייבר האמריקני בארצות הברית.

מטבע הדברים, מדובר צה"ל לא נמסרו פרטים רבים אודות התרגיל. מה שכן נמסר הוא שהתרגיל דימה תרחישי לחימה בממד הסייבר, במטרה לשפר את מוכנות צה"ל ופיקוד הסייבר האמריקני לאיומי הסייבר הגוברים. את התרגיל הוביל אגף התקשוב וההגנה בסב"ר והשתתף בו פיקוד הסייבר בצבא ארצות הברית. התרגיל התקיים במתקן של פיקוד הסייבר האמריקני בארצות הברית, והוא התרגיל השישי במספר ששני מערכי הסייבר מתרגלים יחדיו.

ראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, האלוף ליאור כרמלי, וראש פיקוד הסייבר בצבא ארצות הברית.

ראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, האלוף ליאור כרמלי, וראש פיקוד הסייבר בצבא ארצות הברית. צילום: דובר צה"ל

ראש התרגיל מהצד הישראלי היה ראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, האלוף ליאור כרמלי. הוא אמר כי "מרחב הסייבר משתנה ומתפתח למרחב לחימה גלובלי יומיומי, שמאיים לפגוע בגופים ממשלתיים, פרטיים ואזרחיים. השותפות האסטרטגית בין צה"ל לצבא ארצות הברית בתחומים אלה חשובה ומשמעותית, לרבות בתרגול משותף יחד עם פיקוד הסייבר האמריקני".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים