ואסט דטה פותחת מרכז מו"פ חדש בחיפה

פעילות זו הינה חלק מאג'נדה אותה מקדמת החברה, לאפשר למוחות מבריקים מחוץ לגוש דן להשתלב במשרות טכנולוגיות נחשקות בחברה

אילן שטיינברג, מנהל מרכז הפיתוח בחיפה, ואסט דאטה.

חברת ואסט דטה (Vast Data) הישראלית, המפתחת פתרונות אחסון שפותרים את הכשלים שהיו בתחום במשך מספר עשורים, פותחת מרכז פיתוח חדש בחיפה. המרכז החדש, שמתווסף למו"פ נוסף של החברה שפועל בתל אביב, ממוקם במרכז גב-ים, בסמוך לאוניברסיטת חיפה שעל רכס הכרמל. המשרדים החדשים מתפרסים על שטח של 650 מ"ר.

המרכז החדש בחיפה הוקם כדי להנגיש מצד אחד את האפשרות לעובדים פוטנציאליים בצפון להשתלב  במשרה טכנולוגית בחברת יוניקורן, ששוויה מוערך בכ-3.7 מיליארד דולר, ומצד שני כחלק מההתרחבות והגדילה של החברה באופן גלובלי.

קידום שיתופי פעולה טכנולוגיים עם האקדמיה

מדיניות נוספת אותה מקדמת החברה היא ביסוס משרדיה לצד מרכזים אקדמיים, כאשר במקביל לפעילות בחיפה המשרדים במרכז ממוקמים ליד אוניברסיטת תל אביב. מדיניות זו נובעת מהרצון של החברה לקדם שיתופי פעולה טכנולוגיים עם האקדמיה, לצד פתיחת הדלת בצורה נוחה עבור סטודנטים מצטיינים, שחלקם יוכלו להשתלב בחברה עוד בזמן הלימודים.

המשרדים בצפון ובמרכז ממוקמים גם לצד מרכזי תחבורה ציבורית, מתוך רצון לאפשר גישה נוחה לכלל העובדים, כאשר המשרדים החדשים בחיפה ממוקמים בסמוך לרכבל החדש, המוביל ממרכזי התחבורה בצ'ק-פוסט אל הטכניון והאוניברסיטה, ואילו המשרדים בתל אביב ממוקמים בסמיכות לתחנת הרכבת.

בשלב הראשון יאכלסו את המרכז החדש בחיפה 30 עובדים, כאשר במהלך החודשים הקרובים מספר זה צפוי להכפיל את עצמו בשל הגיוס הנרחב שמבצעת החברה בארץ ובעולם. כיום בחברה ישנם כ-300 עובדים, רובם במרכז הפיתוח הישראלי שפועל בתל אביב, וכעת גם בחיפה. בין התפקידים המבוקשים אליהם מגייסת החברה: מהנדסי תוכנה, מפתחים, אנשי אוטומציה, DevOps, מומחי תשתיות, מומחי QA וממשק משתמש ועוד. יתרון יינתן לבעלי ניסיון בעולמות הדטה, האחסון, למידת המכונה ובסיסי הנתונים, ולסטודנטים מצטיינים מאוניברסיטאות מובילות.

ואסט דטה: שילשה את הערכת השווי שלה תוך שנה

אילן שטיינברג, שיוביל את מרכז הפיתוח בחיפה, אמר: "ואסט דטה נמצאת בימים אלה בתנופה מאוד גדולה ולכן אנחנו מחפשים את כוח האדם האיכותי ביותר, שיוכל להצטרף לכוחותינו כדי לסייע לנו להמשיך ולהוביל את התעשייה בתחומי ניהול נתונים, אחסון ותשתיות. העובדים שמצטרפים אלינו לוקחים חלק בבניית מוצרים מהפכניים בתחום הדטה, שנמצאים בחזית הטכנולוגיה, ונהנים מתרבות ארגונית שמקדמת שקיפות ושותפות מלאה בין כלל העובדים ושפותחת בפניהם אפשריות להתפתחות מקצועית ואישית כאחד. כעת, אפשרויות אלו פתוחות גם עבור תושבי הצפון".

במהלך סבב גיוס רביעי שביצעה ואסט דטה לפני כחצי שנה, גייסה החברה כספים בהיקף של 83 מיליון דולר, ושילשה את הערכת השווי שלה תוך שנה (כאמור, ל-3.7 מיליארד דולר). לאחר סבב זה ההון שנצבר בקופת החברה הסתכם במאזן של 230 מיליון דולר, המציבים את ואסט כחברה העצמאית המצטיינת הבאה בתחום התשתיות, אשר מכוונת ליצור שיבוש ולשנות את עולם הענן ומרכזי הנתונים מבוססי בינה מלאכותית ברחבי העולם.

ואסט, שהוקמה בשנת 2016, סיימה את השנה השנייה לפעילותה עם קצב מכירות שנתי של 100 מיליון דולר, עם הכפלה של פי ארבעה בעסקי התוכנה של החברה שנה אחר שנה, ותוך השגת תזרים מזומנים חיובי.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים