מחקר: ארגונים מעדיפים עבודה מרחוק על פני אבטחת מידע

על פי פאלו אלטו, רוב הארגונים מתעדפים גישה לרשת למול הגנת סייבר: כמחצית מהם מתפשרים בנושאי אבטחת מידע, או מגדילים סיכונים כשהם מפחיתים את אכיפת מדיניות האבטחה

בעיות אבטחה של ארגונים בעבודה מרחוק. צילום אילוסטרציה: BigStock

51% מהארגונים מתקשים לשמור על אבטחת רשת מקיפה בתקופה הנוכחית; 61% מהם מתקשים לספק את האבטחה הדרושה מרחוק כדי לתמוך ביכולות עבודה מהבית, כך עולה ממחקר חדש של פאלו אלטו.

דו"ח State of Hybrid Workforce Security 2021 ניתח את תשובותיהם של יותר מ-3,000 אנשי מקצוע בתחומי IT, אבטחת מידע, ניהול רשתות ופיתוח אפליקציות. עולה ממנו, כי כמחצית (48%) מהארגונים הודו כי הם מתפשרים בנושאי אבטחת מידע, או מגדילים סיכוני, כאשר הם מפחיתים את האכיפה של מדיניות האבטחה הארגונית ומקילים על העובדים בארגונים באופן שלא היו עושים בעבר. 35% מהם הודו גם, כי העובדים בארגון שלהם משביתים, או עוקפים את אמצעי האבטחה הארגוניים – כדי לאפשר עבודה נוחה מרחוק. 53% מהארגונים העדיפו מתן גישה מרחוק לעובדים על פני אמצעי האבטחה והמדיניות הארגונית וכעת הם חשופים לסיכונים גבוהים יותר מבעבר בשל הפרות של מדיניות האבטחה, או שימוש ביישומים לא מאושרים.

עם זאת, מציינים החוקרים, "העבודה מרחוק עדיין רחוקה מסיום". בין 20% ל-75% מכוח העבודה ממשיך לעבוד מרחוק בשני שלישים מהארגונים. גם אם ארגונים החלו להחזיר את העובדים למשרדים, הרי שמרביתם (94%) שוקלים את מודל העבודה ההיברידית גם לתריסר החודשים הקרובים. 44% מעריכים, כי כמחצית מכוח העבודה שלהם יעבוד מרחוק בשנה הקרובה. בעקבות זאת, 71% מהארגונים אמרו כי הם מתכננים להעביר את עיקר, או את כל פעילות אבטחת המידע שלהם לענן בשנתיים הקרובות. כמחצית (54%) מהם מעריכים שישקיעו יותר מחמישה מיליון דולרים כדי לוודא שהעבודה מרחוק תהיה מאובטחת.

בתחילת המגיפה, הדאגה המיידית של רוב הארגונים הייתה כיצד לשמור על המשכיות עסקית ולהשאיר אנשים עובדים, גם אם הם לא יכולים לחזור פיזית למקום העבודה. מהמחקר החדש עולה, כי המעבר המיידי הזה לעבודה מרחוק הפך את הגישה לרשת ואת אבטחת הרשת לשני כוחות מתחרים – אך שווים בכוחם – בסדר העדיפויות של אנשי המקצוע בארגון. בסופו של דבר, הגישה לרשת ניצחה את האבטחה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים