שוק הענן רותח: סרבר פארם נכנסת לישראל ובונה דטה סנטר בבני ציון

כמנהל אזור המזרח התיכון של החברה מונה בועז יהודה, לשעבר מנכ"ל טלדור תקשורת ● המתקן בבני ציון יאוכלס גם על ידי אחת מספקיות הענן הבינלאומיות שפועלות בישראל ● בתכנון: בניית עוד שני דטה סנטרים גדולים בארץ והתרחבות למדינות אחרות באזורנו

בועז יהודה, מנהל הפעילות האזורית של סרבר פארם במזרח התיכון. צילום: ליאת מנדל

מכרז הענן הממשלתי נימבוס ממשיך לטלטל את שוק הדטה סנטרים בישראל ומגביר את התחרות בו. לאנשים ומחשבים נודע שענקית הדטה סנטרים האמריקנית סרבר פארם נכנסת לשוק הישראלי והיא עתידה לבנות ברחבי הארץ לפחות שלושה דטה סנטרים, בשותפות עם קרן תשתיות ישראל (תש״י), שמתמחה בתשתיות תקשורת. הדטה סנטר הראשון ימוקם בבני ציון, ובנייתו כבר החלה.

על פי מקורות בענף, שטחו של הדטה סנטר של החברה ביישוב שבשרון הוא 13 דונם, והוא יאוכלס על ידי אחת מחברות הענן הגלובליות, שתחל לפעול ממנו בסוף 2022, ועל ידי חברה ישראלית מובילה בתחומה, שמשדרגת את מערך חוות השרתים שלה.

כמנהל הפעילות האזורית של סרבר פארם במזרח התיכון מונה בועז יהודה, שכיהן עד לא מכבר כמנכ"ל טלדור תקשורת וכסמנכ״ל בטלדור. הוא סיים את תפקידו לפני כמה חודשים, על רקע המיזוג של טלדור עם וואן טכנולוגיות, וכמחליפו מונה שלום דיין מוואן.

סרבר פארם, שהוקמה ב-2004 על ידי איש העסקים אבנר פפושדו ונחשבת כאחת המובילות בתחומה, מפעילה 100 דטה סנטרים ב-40 מדינות, עם טופולוגיה חדשנית ותוכנה ייחודית לניהול ותפעול חוות מחשבים. לחברה שלוש זרועות: שירותי נדל"ן, הקמת חוות מחשבים וניהולן.

מצטרפת לענקיות הענן, שכבר הודיעו על הקמת אזור בישראל

מדובר בחברה גלובלית נוספת שנכנסת לשוק הדטה סנטרים הישראלי הרותח, והיא מתכוונת להיות שחקנית מרכזית בתחרות שמתפתחת כאן, בעקבות מכרז נימבוס. בעתיד היא מתכוונת להתרחב למדינות נוספות במזרח התיכון, בין היתר על רקע הסכמי אברהם, שנחתמו אשתקד בין ישראל לאיחוד האמירויות הערביות ולבחריין.

עד כה, ארבע ספקיות ענן הודיעו על הקמת דטה סנטרים ייעודיים לענן בישראל, על רקע ההערכה שפוטנציאל השוק יגדל בעקבות מכרז נימבוס, ללא קשר לתוצאותיו (במכר זכו AWS וגוגל). אורקל מקימה בימים אלה דטה סנטר במתקן של בינת בהר חוצבים בירושלים, AWS מתכוונת לבנות שלושה דטה סנטרים באמצעות קומפאס, שקבוצת עזריאלי שותפה בה, מיקרוסופט בונה את מרכז הנתונים לענן שלה במודיעין וגוגל טרם פרסמה היכן היא תקים את הדטה סנטר שלה.

"הזדמנות חשובה בשוק הישראלי"

יהודה הוא בעל ניסיון של כשלושה עשורים בניהול חברות, מכירות, שיווק, שירות ופיתוח עסקי בארץ ובחו"ל. במשך 10 שנים הוא עבד בסאן מיקרוסיסטמס כמנהל צוות השיווק ומכירות המוצרים ב-21 מדינות באזור אגן הים התיכון ומחוצה לו. כמו כן, הוא שימש במשך כשש שנים כמנכ"ל סאן בישראל. יהודה היה ממקימי סניף המכירות המקומי של EMC, ניהל את גטר טק וכאמור, באחרונה הוא סיים את תפקידו כמנכ״ל טלדור תקשורת. הוא בוגר תואר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מהטכניון.

לדברי יהודה, "אני שמח על ההזדמנות להוביל את סרבר פארם באזור. החברה מייצרת בסיס תשתיתי רחב ומשמעותי בחוות המחשבים שלה לחברות הענן ולאינטגרטורים על מנת להתמודד עם אתגרי הטרנספורמציה הדיגיטלית. היא מזהה הזדמנות חשובה בשוק הישראלי, עם המגוון הפרויקטים המתפתחים בו, ורואה בהסכמי אברהם הזדמנות חשובה לפיתוח דטה סנטרים בראייה אזורית".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. אייל ליפקיס 0506562690

    יש לי שטח באזור בפטיסטים מעונין ליצור קשר לחוות שרתים

אירועים קרובים