אינטל הכריזה על המודם הראשון שלה לעולם ה-5G

המודם, Intel 5G Solution 5000, מספק מהירות הגבוהה עד פי חמישה לעומת פתרון ה-LTE של אינטל ● כמו כן, היא הכריזה על שני מעבדים ממשפחת ה-Core-U, שמיועדים לשוק המחשבים הדקים והקלים

אינטל. צילום: BigStock

אינטל, אפשר לומר כהרגלה, הכריזה עם פתיחת תערוכת קומפיוטקס אמש (א') על שני מעבדים חדשים לשוק המחשבים הדקים והקלים, ועל מודם ראשון שלה שמיועד לעולם ה-5G.

לפי החברה, המודם, Intel 5G Solution 5000, מספק מהירות הגבוהה עד פי חמישה לעומת פתרון ה-LTE שהיא הציעה עד עתה. הוא מיועד לאלה שרוצים לחבר את המחשב שלהם לדור הסלולרי החדש על ידי שימוש ב-SIM ייעודי, וכדי להציע בדרכים כיסוי אלחוטי מלא בשילוב עם תקשורת ה-Wi-Fi 6E שהיא כבר מציעה במעבדי ה-Core מהדור ה-11 שלה.

בנוסף, כאמור, היא הכריזה על שני מעבדים חדשים לשוק המחשבים הדקים והקלים, ומשויכים למשפחת מעבדי ה-Core-U, שהאפיון שלה הוא צריכת כוח נמוכה יחסית. שני המעבדים מגיעים עם השבב הגרפי החדש של החברה, Iris Xe, ומציעים 4 ליבות פיזיות, שהן 8 ליבות לוגיות, וצריכת כוח מרבית של 28 וואט.

עם זאת, בעוד שה-Core i5-1155G7 מיועד יותר לתחום הביניים, והוא מצויד, כמו שאר מעבדי ה-Core i5 בדור הנוכחי, ב-80 ליבות גרפיות – ולא ב-96 ליבות, כמו מעבדי ה-Core-i7, המעבד השני שהוצג הוא הטוב ביותר של אינטל בדור זה עבור מחשבים דקים וקלים בהיבט הביצועים: ל-Core i7-1195G7 יש אפשרות להגיע, בפעם הראשונה במשפחה הזו, למהירות של 5 ג'יגה-הרץ עבור ליבה אחת. ויותר מכך, השבב הגרפי פועל בו במהירות של 1.4 ג'יגה-הרץ – הגבוהה ביותר מכל מעבדי המשפחה.

באינטל טוענים כי המעבד הזה מעניק יתרון של עד 25% בביצועים הכלליים של יישומים לעומת המתחרים, ושהוא מציע קידוד מהיר עד פי שמונה ועריכת וידיאו מהירה עד פי שניים.

בחברה מעריכים שיותר מ-60 דגמים עם המעבדים החדשים יגיעו לשוק לקראת עונת החגים הגלובלית השנתית.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים