תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אודליה לבנון, מנכ"לית מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי – פורשת

בלעדי לאנשים ומחשבים

אודליה לבנון, המנכ"לית הפורשת של מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי - מחב"א. צילום: פלי הנמר

אודליה לבנון, מנכ"לית מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי – פורשת

לבנון פורשת אחרי ארבע שנים, שבהן היא קידמה והובילה שלל פרויקטים טכנולוגיים לטובת המוסדות האקדמיים ● ועדת האיתור ממיינת בימים אלה פניות למציאת המחליף שלה

מאת 30 במאי 2021, 15:20 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אודליה לבנון, מנכ"לית מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי (מחב"א), פורשת מתפקידה בתום ארבע שנות כהונה – כך נודע לאנשים ומחשבים.

מחב"א הוא עמותה שהוקמה על ידי אוניברסיטאות מחקר על מנת לשמש כגוף מייעץ ולספק פלטפורמה לשיתוף פעולה בין מוסדות האקדמיה בישראל, בין היתר ביצוע רכש משותף. בנוסף, מחב"א משמש כספק שירותי האינטרנט (ISP) של גופי האקדמיה, לרבות חיבור ישיר לרשתות בינלאומיות. העמותה מציעה גם מאגרים אלקטרוניים (מלמ"ד) לכלל האוניברסיטאות ומפעילה את המרכז לטכנולוגיות למידה (מיט"ל), שמטפל בקידום נושאים אלה באקדמיה. מחב"א מגלגל פעילות בהיקף של 200 מיליון שקלים בשנה והיו"ר שלו הוא פרופ' איל יניב מאוניברסיטת בר אילן.

יש לציין שלבנון היא אחת המנמ"ריות הוותיקות והמוערכות בענף ה-IT ומאחוריה ניסיון ניהולי רב. בעבר היא כינה כסמנכ"לית טכנולוגיות מידע בחברות בעולמות הריטייל, המזון והאופנה, שבהן היא הקימה והובילה פרויקטי אי-קומרס. לבנון אף ניהלה קרן הון-סיכון פרטית. בנוסף, היא חברה בוועדה לאיתור המנמ"ר המצטיין של אנשים ומחשבים, בראשותו של פרופ' גדי אריאב מאוניברסיטת תל אביב, מרצה באקדמיה ומשמשת דירקטורית בחברות ציבוריות גדולות.

שיפורים ברמה הטכנולוגית בעולם האקדמי

לבנון אמרה בשיחה עם אנשים ומחשבים כי החליטה לפרוש לאחר ארבע שנים אינטנסיביות, שבהן הגיע מחב"א להישגים רבים והביא לשיפורים ברמה הטכנולוגית בעולם האקדמי. "אני פורשת בסיפוק רב ממוסד חשוב זה וממשיכה הלאה, לאתגרים חדשים", אמרה.

היא ציינה בראיון פרויקטים שהמרכז ביצע ורעיונות שהיא קידמה בתקופת כהונתה: "ניצלנו את תקופת הקורונה והגדלנו את היקף השירותים בכלי טכנולוגיות למידה, עם סל טכנולוגיות שכולל כלי הנגשה, בדיקות מקוריות, כלי למידה למדעים מדויקים, כלים ללמידה סינכרונית וא-סינכרונית, ועוד", אמרה לבנון. "בנוסף, אנחנו נותנים שירותי ענן וייעוץ לענן לכ-150 חוקרים ממוסדות המחקר – גידול של מאות אחוזים בפעילות זה. נתנו שירותי תמיכה וטכנולוגיה ליותר מ-20 מכללות שנוסף לשמונה האוניברסיטאות שאנחנו נותנים להן שירותים".

פרויקטים נוספים שאותם ציינה לבנון הם הטמעת מערכת לניטור פרסומים, לצורך מדידת חוקרים ותקצוב מוסדי בהתאם, וכן רכש מרכזי של תשתיות ומאגרים דיגיטליים.

טרם נקבע מחליף ללבנון, ו-ועדת האיתור ממיינת בימים אלה פניות של מועמדים.

אודליה לבנון, מנכ"לית מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי – פורשת Reviewed by on . אודליה לבנון, מנכ"לית מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי (מחב"א), פורשת מתפקידה בתום ארבע שנות כהונה - כך נודע לאנשים ומחשבים. מחב"א הוא עמותה שהוקמה על ידי אוניברסי אודליה לבנון, מנכ"לית מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי (מחב"א), פורשת מתפקידה בתום ארבע שנות כהונה - כך נודע לאנשים ומחשבים. מחב"א הוא עמותה שהוקמה על ידי אוניברסי Rating: 0

הגיבו